«Старі» листівки
Поступово набуває видимих обрисів задум львівського пісняра Юрія Гнатковського. Митець створює низку поштових листівок під назвою «Львів — особливе місто». Стилістично такі поштівки будуть витримані в чорно-білих барвах, стилізовані під старі світлини початку ХХ століття, повідомляє «ФДР вісті з краю». На них можна буде побачити наших відомих сучасників, котрі мають львівське коріння або просто люблять це місто. Наразі готуються два тематичних ряди : «Львів і почуття» та «Львів — місто натхнення». На поштівках, зокрема, можна буде побачити групу «Друга ріка» в образі... ченців, Вову зі Львова — баскетболіста і лідера гурту «ВВ» Олега Скрипку в ролі вуличного скрипаля. Листівки мають за мету дати відчути людям особливий дух Львова, а відтак полюбити місто усім серцем. Вони будуть розповсюджуватимуться по всій Україні.
«Золотий ріг» для Лозниці
Документальний фільм «Уявлення» Сергія Лозниці одержав головний приз повнометражного конкурсу 48-го Краківського кінофестивалю — «Золотий ріг». «Уявлення» — спільний фільм Росії, України та Німеччини, колаж з радянських кіножурналів «Наш край» 50-х і 60-х років. Це документальна хроніка, яка завдяки монтажу виглядає як щось середнє між язичницьким святкуванням і фільмом жахів. У своєму дослідженні кінопропаганди Лозниця не використав закадрового тексту: хроніка говорить сама за себе, повідомляє УНІАН. Нагадаємо, Краківський кінофестиваль присвячений документальному, анімаційному та короткометражному кіно, існує з 1961 року. Але окремий приз за повнометражні документальні фільми був введений лише минулого року. Олег Кохан, продюсер, зазначає, що «Уявлення» — це безкомпромісний і шокуючий фільм, як і попередня «Блокада» та інші роботи Сергія Лозниці, що заслужено одержали визнання світового кіноспівтовариства і ще поки, на жаль, не так широко відомі в Україні. «Наша ж спільна робота над першим художнім фільмом цього режисера «Щастя моє», зйомки якого почнуться в кінці 2008, сподіваюся, стане подією не тільки для України» — говорить він. Партнерами SOTA Cinema Group (Україна) у виробництві і просуванні картини виступають Німеччина і Нідерланди.
Мода на живопис
На картини українських художників XIX столiття і 40—70 хроків виник ажіотаж, який спричинив невиправдано високі ціни, розповіла директор київської галереї «Боско» Наталія Лисенко. За її словами, за останні п’ять років ціни на українському арт- ринку зросли в середньому від 70 до 100% на рік. Якщо сім-десять років тому картину Миколи Глущенка чи Сергія Шишка можна було придбати за $1—5 тис., то сьогодні йдеться про сотні тисяч доларів. Нині у Києві діє п’ять-шість великих аукціонів. — Але аукціонів рівня Sotheby’s чи Christie’s немає, як і вдосталь предметів старовини та колекціонерів, здатних їх купити, — говорить Лисенко. — Однак Україна є перспективним ринком для згаданих брендів. Про це свідчить той факт, що Christie’s і Sotheby’s проводять у нас передаукціонні покази робіт. Адже всім відомо, що багато наших колекціонерів (серед яких бізнесмени та політики) купують антикваріат на цих аукціонах.