Мрійниця
«На небі та на землі» назвала Галина Бодякова свою персональну виставку, що відкрилася в галереї «Срібні дзвони». Світ художниці, її пастелі, офорти та левкаси, населяють діти та ангели, казкові звірята та іграшки, що ожили, добрі чарівники, і звичайні мрійники. Іноді Галина Бодякова відштовхується від високої поезії («Далеко, на озері Чаді»), часом — стає щемляче-сумною («Перший сніг»), але i те, й інше — є радше виключенням. Звичайно ж, у світі художниці панує настрій доброї казки — інколи величавої («Ангел-охоронець», «В очікуванні весни»), а частіше — зворушливої, кумедної й затишної, такої, що наповнює реальність дивними персонажами та захоплюючими подіями («У поні ніжний чубчик із білого шовку», «Русалка», «Подарунок», «Маленька фея»). Проте навіть це виявляється інколи не обов’язковим, щоб усім знайома ситуація немов би засвітилася зсередини, перетворюючись на диво («Завжди є про що помовчати морозного вечора»), повідомляє Оксана ЛАМОНОВА.
Ми не є нацією, яка читає більше всіх
Кабінет Міністрів із посиланням на дані опитування повідомив, що 46% жителів України не купують книжок, оскільки не мають потреби в читанні. Департамент комунікацій влади та громадськості Секретаріату Кабінету Міністрів заявив, що аналогічна ситуація склалася й в інших країнах, повідомляє zaxid.net. Ситуація в Україні ускладнюється тим, що її внутрішній книжковий ринок більш ніж на 90% заповнений іноземною, переважно російськомовною, продукцією. Наразі в Україні на одного жителя випускається 1,2 книжки, що в чотири рази менше, ніж у Росії та країнах ЄС. У зв’язку з цим, для підвищення зацікавленості громадян у національному культурному продукті розроблено Державну цільову програму популяризації вітчизняної видавницької продукції на 2009—2012 роки. Передбачається, що на виконання Програми необхідно 1,08 млрд. гривень із державного та місцевих бюджетів. Чиновники розраховують на збільшення кількості українських видань із нинішніх 52 млн. до 90 млн. примірників.
«Шешори-2008» на Вінниччині
VI Міжнародний фестиваль етнічної музики та лендарту «Шешори-2008 — Подільські» другий рік поспіль проходитиме в селі Воробіївка Немирівського району Вінницької області.Як передає УНІАН, фестиваль відбудеться 12—14 липня. Цього року Вінничина готова прийняти на фесті понад 20 тисяч гостей із різних країн світу, зокрема: Росії, Польщі, Чехії, Франції, Німеччини, Білорусі, Грузії, Іспанії, Молдови, Болгарії, Італії та інш.
Дні українського кіно в Парижі
Міжнародний кінофестиваль «Молодість «Українська кінофундація» та Nemiroff представлять вітчизняні фільми у Франції в рамках Днів українського кіно в Парижі. Вони розпочнуться в Українському культурному центрі та продовжаться кінопоказами (10 повнометражних фільмів, 6 з яких ніколи ще не демонструвались у Франції, а також 6 короткометражних фільмів), які пройдуть у центральному кінотеатрі La Filmotheque з 4 по 10 червня. Фільмом відкриття стануть «Два в одному» Кіри Муратової, яка особисто представить стрічку паризькій публіці, так само як і свою дебютну повнометражну стрічку «Короткі зустрічі» і останню роботу — короткометражну «Ляльку». Режисер Кіра Муратова та сценарист Євген Голубенко стануть почесними гостями кіноднів. В Парижі режисер Роман Балаян представить свої стрічки «Бірюк» та «Ніч світла». Фільмами «Криниця для спраглих» і «Молитва за гетьмана Мазепу» буде презентована творчість Юрія Іллєнка.
«Лихоліття» від Гойї
Вперше в Україні у Музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків буде представлено дві всесвітньо відомі графічні серії великого іспанського художника Франсіско Гойї «Капрічос» та «Лихоліття війни». Як відомо, до 1937 року авторські дошки витримали лише шість перевидань в Іспанії. Твори, що представлені на виставці, надійшли до музею у 1941 році від українського живописця М. Шаронова. Творчість Франсіско Гойї (1746— 1828) по праву вважається вершиною іспанського мистецтва XVIII— початку XIX століть. Гойя належить до тих нечисленних майстрів, хто у зрілі роки, досягнувши слави і високого офіційного стану, зумів переусвідомити свої принципи, подолати кризу світосприйняття, що спіткала європейське суспільство на рубежі століть і увійти до нової доби з геніальними графічними творами, художня мова, тематика і коло проблем яких виходять за межі мистецьких надбань того часу. Його серії «Капрічос» та «Лихоліття війни» (по 80 аркушів) стали визнаними шедеврами не лише національного, а й світового мистецтва. Протягом майже двох століть вони не втрачають своєї актуальності та сили художнього впливу на розум і почуття людей. Познайомитись з виставкою можна з 5 червня, а триватиме вона до 30 липня.