Спеціальна місія Тарантіно
Режисер Квентін Тарантіно в інтерв’ю одному з французьких телеканалів заявив, що представить свою нову стрічку «Inglorious Bastards» уже 2009 року в Каннах, повідомляє lenta.ru. Передбачається, що глядачі побачать цей фільм не раніше 2010 року. За словами Тарантіно, він уже закінчив чорновий варіант сценарію стрічки, дія якої відбуватиметься під час Другої світової війни. У фільмі буде розказано історію групи американських вояків, яких збираються стратити. Однак влада дає їм шанс спокутувати свою провину й відправляє до захопленої нацистами Франції зі спеціальною місією.
Останнім, п’ятим фільмом Тарантіно, стала стрічка «Доказ смерті». Раніше повідомлялося, що наступним фільмом Тарантіно буде рiмейк еротичного трилера «Швидше, кицюню! Убий! Убий!», знятого 1966 року режисером Рассом Мейером. За відомостями інших видань, Тарантіно й Роберт Родрігес планують зробити сіквел проекту «Грайндхаус» («Планета страху» й «Доказ смерті»), для якого Тарантіно зніме бойовик на тему східних єдиноборств.
Ще одна голова
Міжнародна експедиція, до складу якої входять археологи з Єгипту та Домініканської Республіки, виявила під час розкопок у районі єгипетської Александрії скульптурне зображення голови Клеопатри й низку інших об’єктів, повідомляє lenta.ru, посилаючись на France Presse. Про це агентству розповів голова Єгипетської верховної ради зі старожитностей Захі Хавасс.
Крім голови Клеопатри, зокрема, була виявлена маска, за припущеннями, портрет коханого Клеопатри — римського полководця Марка Антонія. Крім того, були знайденi бронзова статуя Афродіти й безголова статуя представника царської династії Птолемеїв, що правила в Єгипті протягом трьохсот років. За словами Хавасса, ці й інші знахідки — зокрема, близько 20 бронзових монет з портретами Клеопатри — були виявлені в процесі пошуків гробниці останньої царицi Єгипту. Він, однак, зауважив, що ні місця поховання Клеопатри, ні якихось його ознак знайти поки не вдалося.
Як зазначає агентство, виявлення гробниці Клеопатри може стати найбільшим археологічним відкриттям відтоді, як 1922 року британський археолог Говард Картер знайшов гробницю Тутанхамона в Долині Царів.
«Весняне привітання»
Одеський Дім-музей ім. Н.К. Реріха привіз до Києва дивовижну виставку. Камерна експозиція гранично насичена роботами, рідкісними за випромінюванням щастя. Вісім творів видатного майстра акварелі Артура Фонвізіна (1882—1973 рр.) буквально приголомшують неймовірними сплесками яскравості та прозорості. Летять по арені наїзниці з казкового циклу «Цирк», розкриваються назустріч трепетно-легкі квіти в скляному посуді — невже світ поруч з нами дійсно такий красивий?
Не менш привабливими є роботи учениці Фонвізіна Віри Яснопольської (1916—1996 рр.). Про троянди, тюльпани, півонії, гіацинти, скляний посуд й червоний гранат розповідають її сповнені світла акварелі, виконані в свіжій моцартівській тональності. Зазначимо, що дитинство й юність художниці пройшли в Києві, де її батько, академік Леонід Миколайович Яснопольський був професором Київського університету.
Пастелі художника та вченого Бориса Смирнова-Русецького (1905—1993 рр.) є поетичними та суворими, наче північні духовні співи. Філософ-митець зумів органічно поєднати в творчості стриманість срібної палітри та радісну споглядальність.
На виставці представлено також одне полотно вчителя Смирнова-Русецького — Миколи Реріха (1874—1947 рр. ). Це ескіз до декорації «Кавказ» (з київської приватної колекції). І здається, що надхмарна мудрість весняних гір умістила в себе все земне життя з квітами, пейзажами, музикою та мрійливими цирковими наїзницями.
Цілісність експозиції підкреслена тим, що вона показує як творчі зв’язки: два вчителі, два учні, так і сімейні: Борис Смирнов-Русецький і Віра Яснопольська були подружжям.
Виставка називається «Весняне привітання» й експонується в Київському музеї російського мистецтва до 2 червня, повідомляє Ольга САВИЦЬКА .