Кіноісторія Аліни
Роберт Мореско, продюсер стрічок «Дівчина на мільйон доларів» і «Зіткнення», що завоювали «Оскари», домовився з компанією Artist Relations Group про спільну роботу над біографічним фільмом про Аліну Фернандес, незаконнонароджену доньку Фіделя Кастро, що втекла 1993 року з Куби до США. Фернандес, за відомостями Variety, консультуватиме творців картини. Після втечі з Куби Аліна Фернандес опублікувала мемуари, які й будуть покладені в основу майбутнього фільму, пише lenta.ru. Дія стрічки починається 1958 року: тоді Аліна була ще маленькою дівчинкою і не усвідомлювала, що людина, яку вона бачить по телевізору, і бородатий курець сигар, котрий таємно відвідує її матір, — це одна й та сама особа.
Нагадаємо, Фідель Кастро керував Кубою з 1959 року. В лютому 2008-го він передав кермо влади своєму братові Раулю.
Metallica в інтернеті
Гурт Metallica відкрив спеціальний сайт, за допомогою якого шанувальники гурту можуть в онлайновому режимі стежити за записом нового альбому, пише журнал Billboard. На сайті планується демонструвати відеороліки зі студії, фрагменти пісень, свіжі фотографії. Розширені можливості надаватимуться відвідувачам платного сайту. Зокрема, вони зможуть першими отримати примірники нового альбому, повідомляє lenta.ru. Проте вартість входу на цей рівень наразі невідома. Нагадаємо, що новий альбом гурту поки не має назви, з’явиться у крамницях восени 2008 року. Роботу над платівкою було розпочато в березні 2007 року. Попередній студійний альбом Metallica, St Anger, побачив світ 2003 року.
Ювілей Шварца
Класику російської музики Ісааку Шварцу виповнилося 85 років. Незважаючи на поважний вік, композитор як і раніше бадьорий і повний творчої енергії, передає ІТАР-ТАРС. Ісаак Шварц написав музику до понад 110 фільмів, серед них — до стрічки «Дерсу Узала». Його музика звучить також у «Братах Карамазових», «Звезде пленительного счастья», «Білому сонці пустелі», «Перевірці на дорогах», «Солом’яному капелюшку».
Шварц був одним з улюблених композиторів режисера Георгія Товстоногова, який замовив йому музику до вистав «Горе від розуму» й «Ідіот» у Великому драматичному театрі. У Шварца немало творів великої форми, серед них — Перша симфонія, балети «Країна чудес» і «Напередодні». Тричі композитору присуджувалася вища кінематографічна нагорода Росії — премія «Ніка».
Музика з балету «Напередодні», написана на замовлення Большого театру (постановка, задумана за участю Галини Уланової, лишилася нездійсненою), але прозвучить 11 червня в ювілейному концерті композитора на філармонічному фестивалі «Музична колекція».
Бюст Цезаря
На дні річки Рона, на території французького міста Арль, було знайдено мармуровий бюст римського полководця Юлія Цезаря, повідомляє агентство France Presse з посиланням на міністерство культури Франції. Є припущення, що це найдревніше відоме на сьогоднішній день скульптурне зображення Цезаря, зроблене ще за його життя. Орієнтовною датою його створення може бути 46 рік до нашої ери — рік заснування Цезарем міста Арль, повідомляє lenta.ru. За словами французького археолога Люка Лонга, який керував підводними розкопками, бюст, вочевидь, було викинуто в річку після того як 44 року до н.е. Цезаря було вбито. «У той час було небезпечно вважатися його послідовником», — вважає він.
Крім бюста Цезаря, повідомляє агентство Associated Press, підводні археологи також знайшли дві невеличкі бронзові елліністичні статуетки та мармурову статую бога Нептуна, яка датується третім століттям нашої ери.