Музичний дарунок для Софії Ротару
Популярний композитор, фронтмен гурту INDI Руслан Квінта зробив своїй Музі — Софії Ротару — зворушливий подарунок. До 10-річчя їхньої спільної творчості написав нову пісню для Софії Михайлівни. Нагадаємо, його перші хіти виконала Ротару («Одна калина», «Небо — це я», «Біла зима», «Вишневий сад» та інші). І ось десять років по тому Руслан створив нову версію пісні «Небо — це я», змонтував з Ольгою Навроцькою відеохроніку про Софію Михайлівну, використовуючи зворушливі кадри різних моментів життя і творчості знаменитої співачки. Компанія Talant Video удосконалила «картинку» за кольором та якістю зображення, застосовуючи сучасні технології, повідомляє Марина ЗУБЕНКО.
Вупі Голдберг приміряє професорську мантію
Славнозвісна голлівудська акторка зніметься в телесеріалі «Лузери» (оригінальна назва — «Glee»), повідомляється на сайті TV Line. Вупі Голдберг зіграє Кармен Тібідо, професора Нью-Йоркської академії драматичних мистецтв. За сюжетом їй доведеться проводити акторські проби, в яких візьмуть участь двоє ключових персонажів серіалу — Курт і Рейчел. Передбачається, що героїня Голдберг з’явиться як мінімум у трьох епізодах. Перший із них буде представлено глядачам 1 травня. Крім того, стало відомо, що в «Лузерах» також зніметься Ліндсей Лохан. Вона виконає епізодичну роль в одній із серій, причому їй належить зіграти саму себе. Lenta.ru нагадує: серіал «Лузери» виходить на телеканалі Fox із травня 2009 року. На сьогодні в ефір встигли випустити вже 58 епізодів. За час свого існування серіал одержав низку престижних нагород, у тому числі декілька «Еммі» та «Золотих глобусів».
Українське народне малярство зі збірок трьох музеїв
Нині в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» представлено виставковий проект S A C R U M /P R O F A N U M — це українське народне малярство зі збірок Музею Гончара, Національного музею українського народного декоративного мистецтва та Національного музею народної архітектури та побуту України. «Світ народного життя складається з тісного плетива релігії, прадавніх вірувань, побуту. Повсякчас відбувається перетікання духовного у звичаєве та навпаки. Селянське мистецтво напрочуд влучно віддзеркалює цей процес, органічно поєднуючи у своїх творах царини сакрального та профанного, — підкреслила Тетяна ПОШИВАЙЛО, заступник директора з науково-просвітницької роботи Музею Гончара. — Чи не тому лики з народних ікон часто такі приземлено-наївні, подекуди й пародійні, а реальні постаті з портретів — піднесено-серйозні та відсторонені. Подібне зустрічаємо у формально-образному вирішенні побутових сцен, пейзажів тощо. Цей проект вперше у вітчизняній виставковій практиці торкається зазначеної теми, переконливо демонструючи впливи, якими навзаєм виповнені твори народного мистецтва. Основу експозиції Sacrum / Profanum склали твори зі збірки нашого музею, яка започаткована на межі 1950—1960-х років скульптором, художником та збирачем Іваном Гончаром, ім’я якого носить музей. Виставка триватиме до 29 квітня.
«Лексикон-тур» від Юрія Андруховича
Відомий український поет, прозаїк, перекладач, есеїст розпочав всеукраїнський тур на підтримку своєї нової книжки «Лексикон інтимних міст». Старт відбувся у рідному місті письменника — Івано-Франківську. Як розповів Юрій Андрухович на презентації, у книжці, що вміщує «сто одинадцять історій про сто одинадцять міст» Європи, Америки та України, історії про Івано-Франківськ немає. За словами письменника, «ідеєю книжки є людина, яка в дорозі, яка поза домом, людина, яка переживає пригоди десь далеко від дому», а Івано-Франківськ для Андруховича — «це дім». Презентація в Івано-Франківську стала дебютом для дружини письменника: Ніна Андрухович представила виставку фотографічних колажів, які перегукуються з текстами чоловіка. «Лексикон-тур» триватиме до 19 квітня й загалом охопить Тернопіль, Ужгород, Рівне, Острог, Нетішин, Луцьк, Черкаси, Кіровоград та Одесу. Організатор гастролей — Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz.
Тому Хенксу запропонували зіграти Діснея
Популярний актор зіграє роль Волта Діснея у фільмі «Рятуючи містера Бенкса», повідомляє Variety. У стрічці розповідатиметься про те, як студія Діснея займалася зйомками екранізації повісті Памели Треверс про Мері Поппінс (згаданий у назві нового фільму містер Бенкс — один із персонажів книжки). Першу роботу Треверс, що розповідає про няню-чарівницю, було опубліковано 1934 року. За певними відомостями, студія намагалася домовитися з письменницею про екранізацію починаючи з 1938 року. Треверс спершу не хотіла надавати студії права на екранізацію. Діснеєвську версію «Мері Поппінс» у результаті випустили лише 1964 року. Письменниця була не зовсім задоволена фільмом — зокрема, її не влаштовувала анімаційна вставка. Проте стічку було висунуто на 13 «Оскарів», і вона здобула п’ять із них, нагадує lenta.ru. Так, винагороди Американської кіноакадемії удостоїлася акторка Джулі Ендрюс, яка зіграла Мері Поппінс. Також фільмові дісталися премії в номінаціях «Найкраща пісня», «Найкращий саундтрек», «Найкращий монтаж» і «Найкращі спецефекти». За постановку картини «Рятуючи містера Бенкса» візьметься режисер Джон Лі Хенкок, відомий за фільмом «Невидимий бік». Роль Памели Треверс пропонується Емі Томпсон. Раніше передбачалося, що письменницю може зіграти Меріл Стріп.