Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

3 квітня, 2008 - 00:00

Світло й таємниця

Експозиція робіт Юрія Саницького в галереї «Ірена» — перша персональна виставка цього київського художника. Юрій Саницкий може бути грунтовним і діловитим, майстерно й зі смаком змальовуючи (буквально) кожну деталь своєї живописної оповіді («Гурзуфська вулиця», «Осінь у Гурзуфi», «Подвір’я»). У той же час в інших картинах художник є вельми лаконічним, віддаючи перевагу емоційному загальному враженню й виразному ліричному натяку («Загибла тополя під вікном», «Барви Венеції». «Острів Мурано»). Велика частина експозиції — пейзажі. Натюрморти ж Юрія Саницького є швидше роботами в певному «синтетичному» жанрі, оскільки за їхньою натюрмортною частиною — квітами на підвіконні — неодмінно розкривається й частина пейзажна («Кактуси», «Великий кактус на підвіконні». Загалом же весь живопис художника сповнений світлом, повітрям і таємницею, повідомляє Оксана ЛАМОНОВА.

Бред Пітт шукає «місто Z»

Популярний кіноактор зіграє головну роль у фільмі «Lost City of Z» («Загублене місто Z») про експедицію британського дослідника Персі Фосетта, що зникла 1925 року в центральній Бразилії. Права на картину купила студія Paramount, компанія Пітта Plan B продюсуватиме проект, повідомляє lenta.ru з посиланням на Variety. У основу фільму покладено ще не видану книжку журналіста газети The New York Times Девіда Гранна про експедицію Фосетта. Вона буде опублікована в лютому 2009 року у видавництві Doubleday. Полковник Фоссет, член Королівського географічного товариства, був одним iз відомих дослідників Південної Америки початку XX ст. Найбільше його цікавили центральні регіони Бразилії, куди він їздив сім разів між 1906 і 1924 роками. У свою останню експедицію він вирушив 1925-го. Він збирався відшукати загублене місто на території штату Мату-Гроссо. Перед від’їздом заповідав не організовувати пошуки його групи, якщо вона не повернеться до призначеного терміну. Фоссет не повернувся, й багаторазові спроби з’ясувати долю експедиції та її маршрут ні до чого не призвели.

У Бреда Пітта вельми щільний розклад на найближчі місяці: у вересні на екрани вийде фільм братів Коенів «Burn After Reading», у грудні — стрічка Девіда Фінчера «The Curious Case of Benjamin Button» (в обох стрічках він задіяний як актор). На листопад призначено реліз фільму «The Time Traveler’s Wife», який Пітт продюсує.

Найстародавніша прикраса

Намисто, знайдене поруч з озером Тітікака в Перу, налічує чотири тисячі років і є найдревнішим золотим артефактом із північного та південного американських материків, запевняють дослідники, повідомляє newsru.com, посилаючись на The Times. Радіовуглецевий аналіз грунту поруч зі знахідкою показав, що намисто, зроблене зі згорнутих у трубочки золотих елементів, ймовірно датується 2100 роком до нашої ери, повідомили вчені на сторінках американського журналу «Праці Національної академії наук». Антрополог з університету Арізона Марк Альдендерфер і його дослідницька команда виявили намисто поруч із черепом дорослої людини, похованої на місці розташування села Джіскайрумоко, яке, як передбачається, було засноване мисливцями в період із 3300 року по 1500 рік до нашої ери. Відмітини на золотих елементах вказують на те, що вони були згладжені кам’яним молотком і зігнуті шляхом постукування ними по циліндричній поверхні, щоб надати їм форми трубки. За словами Альдендерфера, прикраси із золота ще чотири тисячоліття назад демонстрували високий соціальний стан його володарів, а не просто виконували естетичні функції.

Газета: 
Рубрика: