У ритмах джазу
Суми на два дні стають джазовим містом: 29—30 березня там пройде міжнародний фестиваль джазової музики Jazz-fest-2008. У ньому візьмуть участь близько 50 музикантів з України (Донецьк, Київ, Львів, Суми, Шостка, Черкаси), а також гості з Польщі, Швейцарії та Росії. У програмі фесту візьмуть участь нинішні Шевченківські лауреати, відома вокальна група «Піккардійська терція», «Діксіленд» зі Швейцарії, що виконує класичний джаз, московський музикант Сергій Манукян тощо.
Хто був батьком Буратіно?
Виповнюється 110 років від дня народження художника Амінадава Каневського (1898—1976). Декілька поколінь дітей виросли на книгах, проілюстрованих цим чудовим художником. Малюнки Каневського до «Золотого ключика, або Пригод Буратіно» Олексія Толстого, що побачили світ наприкінці 1940-х років і відтоді багаторазово перевидавалися, органічно поєдналися з текстом книги. Художник робив ілюстрації до «Мойдодыра» і «Тараканища» Корнея Чуковського, трохи згодом проілюстрував «Кошкин дом» і «Вот какой рассеянный» Самуїла Маршака, книги Агнії Барто, Сергія Міхалкова і Володимира Маяковського, а також «Веселу сімейку» і «Вітю Малеєва у школі й удома» Миколи Носова.
Каневський народився в Україні — Єлизаветграді (Кіровоград). Постійно співпрацював з журналами «Пионер», «Даешь», «Крокодил», а також з газетою «Комсомольська правда». Він ілюстрував твори Гоголя та Салтикова-Щедріна. На жаль, на відміну від книжкових і журнальних малюнків, що традиційно представляють багату творчу спадщину Амінадава Каневського, не дуже відомі його станкові твори 1920—1930-х років, вільно й упевнено виконані вугіллям і аквареллю. Ці роботи розкривають з досить несподіваного боку особистість відомого художника, виявляючи в ньому майстра ліричного пейзажу і талановитого портретиста.