Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Культура

17 жовтня, 2012 - 00:00

У Львові стартував Х Фестиваль давньої музики

Цього року форум має назву «Похвала музиці, або Львівська Цециліада» і триватиме до 23 жовтня. На п’яти сценічних майданчиках Львова й області виступатимуть солісти, ансамблі, хори й оркестри зі Швейцарії, Великобританії, Австрії, Польщі, Росії та України. Серед учасників фестивалю, зокрема, клавесиністи Крістофер Стембрідж, Світлана Шабалтіна і Наталія Сікорська, гамбіст Петер Беновіч, органіст, клавесиніст і диригент Марек Топоровскі, трубач Томаш Слюсарчик, ансамблі «Хорея козацька», Starck compagnay, оркестр CORda Cracovia. Твори Генделя, Персела, Бозмортьє, Шюца, Ніколаї, Кванца, Баха, Мазака, Телємана, Солера, Кребса, Шаффрата, Горчицького, Мєльчевського, Дилецького, Шеверовського, Рамо, Куперена, Дакена, Клєрамболя, Дандріє та ін. можна буде послухати у Будинку органної та камерної музики, Храмі святого Лазаря, у сколівському Римо-католицькому костелі Семи страждань Матері Божої, Гарнізонному храмі святих Петра і Павла та в актовому залі Національного університету «Львівська політехніка».

— Концерти потішать шанувальників перлинами музичної давнини, але фестиваль, як і випадає ювілейному, буде особливо урочистим, святковим, — розповів «Дню» музикознавець, аранжувальник, педагог та мистецький керівник Давньої музики у Львові Роман СТЕЛЬМАЩУК. — До такого типу музики належать ораторійна композиція на музику Генделя «Влада музики», програми «Церковна музика королівських міст Кракова і Варшави», «Невідома музика уніатської церкви», «Музика французьких королів», «Габсбурзький бал у Львові».

До першого десятиліття заходу у кав’ярні-галереї «Штука» відкриють виставку «10 років з давньою музикою у Львові».

Важливо, що фахівці давньої музики не лише виступають у концертах, а й надають консультації та проводять курси майстерності, що сприяє розвитку історичного виконавства в Україні, Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

Київська осінь у стилі джаз

26, 27 і 28 жовтня відбудеться п’ятий Міжнародний джазовий фестиваль Jazz in Kiev. Його основним концертним майданчиком за традицією стане Міжнародний центр культури і мистецтв (Жовтневий палац). Перед українськими меломанами виступлять музиканти із США, Японії, Швеції, Польщі, Норвегії, Мексики та України. Фест відкриє Kiev Big Band — джазовий оркестр, створений у столиці України з ініціативи англійця Пітера Дейвіса. Не пропустять кияни й виступу Miles Smiles — супергурту, учасниками якого є сценічні партнери одного з найвпливовіших музикантів ХХ століття Майлза Дейвіса.

Другий фестивальний день відкриє Liberetto — новий проект видатного шведського контрабасиста, бас-гітариста і віолончеліста Ларса Даніельссона, записаний 2011 року з участю відомого піаніста Тіграна Хамасяна. У Києві нову програму буде представлено в форматі тріо з іншим відомим піаністом — поляком Лєшеком Можджером, якого добре знають українські любителі джазу. Даніельссон і Можджер — давні сценічні партнери, на чиєму рахунку — не один спільний проект. Третім учасником ансамблю стане барабанщик Магнус Острьом, екс-учасник знаменитого Esbjцrn Svensson Trio. Потім на сцену вийде зірка японського джазу, піаністка і композитор Хіромі. Нині в її портфоліо — шість сольних альбомів і дуетний диск із Чіком Коріа.

Останній день фестивалю відкриє Mike Mainieri Northern Lights — спільний проект відомого американського вібрафоніста Майка Мейніері та блискучих норвезьких музикантів. Альбом Northern Lights Мейніері записав ще 2006 року. Проект виявився настільки успішним, що досі з аншлагами гастролює по всьому світу, злегка змінюючи склад музикантів. Фінальним акордом форуму стане виступ Kenny Werner All-Star Quintet — зіркового ансамблю знаменитого американського піаніста, композитора і педагога Кенні Вернера, розповідає Юрій РУДНЄВ.

Газета: 
Рубрика: