Барви любові
У галереї «Будинок Миколи» проходить персональна виставка Лариси Пономаренко. Експозиція — акварельні натюрморти. Вона має чи то підзаголовок, чи то епіграф, чи то присвячення — «З любов’ю...». Але, чим би не було це словосполучення, воно є дуже вдалим. Справа в тому, що акварелі Лариси Пономаренко — це світ, побачений і написаний художником, закоханим у його красу. Цей світ є зовсім невеликим: камерний простір, обжитий і заповнений знайомими, симпатичними предметами та явищами («Натюрморт із репродукцією Вермера», «Смачний зефірчик»), що інколи натякають на якусь приємну подію чи спогад («Coffee for two»). Одначе більше за все у цьому світі кольорів — фарб і ароматів: від вишуканих оранжерейних до польових, від маленьких букетиків до найщедріших — скільки обхоплять руки — оберемків («Світло», «Білі анютки», «Жовті тюльпани»). Проте з погляду фарб і «ароматів» кольорам мало поступаються фрукти («Персики») — або, наприклад, «Смородинка», написана як справжня коштовність. Що ж до винятків, то він лише один — «Вірую... (І знову у світ прийшла любов)» — ця робота є свого роду віршем, намальованим аквареллю, повідомляє Оксана ЛАМОНОВА.
Армійське минуле Леннона
Засновник The Beatles Джон Леннон у молодості був курсантом повітряних військ. Про це, як повідомляє агентство BBC News, свідчить документ, представлений днями у Ліверпулі. Картку-свідчення зберігав у себе пожежник, який забрав документ із архіву під час гасіння пожежі в аеропорту в 1970-х роках, інформує lenta.ru. За оцінками експертів, сьогодні вартість цього документа-раритету може становити 1— 1,5 тисячі фунтів стерлінгів. Нині його автентичність перевіряють військові історики. Нагадаємо, Джон Леннон пропагував ідеї світу у всьому світі й навіть повернув англійській королеві Орден Британської імперії, заявивши, що не згоден із мілітаристською політикою держави...
«Янтарна кімната»: новий виток пошуків
Історичну «перлину», яка зникла під час Другої світової війни, мають намір відшукати за допомогою спеціального приладу «Шукач скарбів» у селі в Рудних горах (Німеччина). Передбачається, що скарб складає близько 1,9 тонни золота, схованого нацистами. Можливо, там же знайдеться й «Янтарна кімната», приблизно схована в одній із підземних печер, повідомляє inopressa.ru, посилаючись на Die Welt. Протягом десятиріч професіонали й аматори безуспішно вели розкопки в бункерах, гірських штольнях і озерах. Пошуки в підвалах під колишньою резиденцією гауляйтера у Веймарі виявилися також безрезультатними, як і в заваленому бункері керівництва СС у тюринзькому Йонасталі, на литовському узбережжі Балтійського моря під Клайпедою й у колишній каменоломні під Кобургом. Між тим, існує цілий ряд найрізноманітніших теорій про місце знаходження «Янтарної кімнати» (створеної на початку XVIII століття у Берліні й 1716 року подарованої пруським королем Фрідріхом Вільгельмом I російському царю Петру I. 1941 року нацисти вивезли «Янтарну кімнату» з царської резиденції, доставивши її до замку Кенігсберга, а за чотири роки сліди «Янтарної кімнати» загубилися)... 2003 року, до 300-річчя Санкт-Петербурга, копія «восьмого дива світу» стала експонуватися в Єкатерининському палаці у Царському Селі.