Продаються квитки на «Євробачення 2008»
Організатори популярного музичного конкурсу, який цього року вперше пройде в Белграді, почали продавати квитки на шоу, повідомляє РІА «Новости». Виступи виконавців відбудуться на «Белградській арені», яка здатна вмістити близько 20 тисяч глядачів. Півфінальні змагання відбудуться 20 і 22 травня, роздрібні квитки коштують 1000 динарів (близько 20 доларів), а на фінал (24 травня) — від 1500 до 5000 динарів (25 — 90 доларів). Із Сербії квитки можна замовляти за телефоном, решті прихильників конкурсу пропонується купувати квитки через інтернет. «Євробачення» є одним із найпопулярніших телевізійних шоу в світі, проводиться щорічно, починаючи з 1956 року. Сербія вперше приймає конкурс, оскільки перемогу на «Євробаченні-2007» здобула їх співвітчизниця Марія Шеріфович. За новими правилами, в пісенному змаганні візьмуть участь виконавці з 43 держав, поділені на три групи. Без попереднього відбору до фіналу конкурсу допущені: Сербія, Франція, Німеччина, Велика Британія та Іспанія. Сюди також потраплять по десять кращих виконавців з кожного півфіналу. За підсумками жеребкування в першому півфіналі виступатимуть співаки з: Чорногорії, Фінляндії, Греції, Ірландії, Ізраїлю, Росії, Польщі, Боснії та Герцеговини, Естонії, Голландії, Румунії, Молдови, Словенії, Норвегії, Андорри, Вірменії, Бельгії, а також дебютанти конкурсу — Сан-Марино й Азербайджан. Другу групу півфіналістів склали: Україна (нашу країну представлятиме співачка Ані Лорак), Хорватія, Данія, Болгарія, Португалія, Швейцарія, Македонія, Ісландія, Кіпр, Латвія, Білорусь, Угорщина, Албанія, Швеція, Туреччина, Литва, Грузія, Чехія та Мальта. Порядок виступів буде визначено жеребкуванням. Переможця визначать за підсумками голосування телеглядачів.
Найдавніша картина
Японські археологи виявили в буддійському комплексі Баміан в Афганістані найдавніші картини, написані масляними фарбами. Знахідка датується кінцем VII сторіччя нашої ери. Вчені виявили настінний живопис, вивчивши 50 природних і штучних печер. Усього було ідентифіковано 12 картин, створених у проміжок між VII і X сторіччями нашої ери, пише Telegraf.by. Печерний буддійський монастир Баміан був створений у північно-східній частині Афганістану орієнтовно у IV-VII сторіччях нашої ери. 2001 року він був частково зруйнований прибічниками фундаменталістського руху «Талібан» за вказівкою лідера талібів мули Омара, повідомляє ІТАР- ТАРС. У результаті було знищено висічені у скелі унікальні статуї Будди висотою 53 і 37 метрів. Окрім того, було завдано збитків усьому комплексу. За оцінками археологів, збереглося не більше 20% розписів і фресок. На думку вчених, знахідки в Баміані вказують на те, що в буддійських громадах Індії чи Ірану на той час існували розвинені центри підготовки художників, котрі писали маслом. Експерти також зауважили несподівано високий рівень розписів. Найдавнішою картиною вважається розпис, знайдений на території Сирії. Її вік становить близько 11 тисяч років. Картина з Джаде-аль-Мугара являє собою візерунок із різнокольорових квадратів: чорних, білих і червоних. Для виготовлення фарби використовувалися деревне вугілля (чорний колір), червоний залізняк і товчений вапняк (червоний і білий кольори відповідно).
Кіноювіляри
Відразу двом ювілеям — 100-річчю російського кіно і 60-річчю Держфільмофонду РФ — присвячено XII фестиваль архівного кіно «Білі стовпи», який відкривається в однойменному селищі в Підмосков’ї, де розташовано російський Держфільмофонд — один із найбільших кіноархівів світу, повідомили РІА «Новости». Цього року на фестивалі покажуть перші фільми, зняті 1908 року: «Понизова вольниця», «Весілля Кречинського», «Драма в таборі підмосковних циган», «Російське весілля ХVI сторіччя» та інші. Традиційний цикл «Конфронтація» буде присвячено Празькій весні 1968 року. Учасники XII фестивалю «Білі стовпи» вшанують пам’ять тих, хто пішов минулого року: Михайла Ульянова, Кирила Лаврова, Інгмара Бергмана, Мікеланджело Антоніоні. Фестивальна рубрика «Великі сторіччя» присвячується ювілеям видатних майстрів екрана: Олександра Зархі, Сергія Урусевського, Анни Маньяні, Олександра Форда та інших. Цікавим обіцяє стати й круглий стіл «Російське кіно і світовий кінопроцес», який вестиме кінознавець Кирило Разлогов.
Украдено листи Золя
З приміщення муніципалітету французького села Медан, де знаменитий письменник провів велику частину свого життя, викрадено два листи Еміля Золя, повідомляє lenta.ru з посиланням на AFP. Виявляється, злодії розкрили сейф, де зберігалися листи Золя і близько 1,5 тисяч євро. За попередніми даними, метою злочинців була готівка, а про цінність листів вони не здогадувалися. Поліція, яка веде розслідування пограбування, поки що не змогла вийти на слід злочинців. На чорному ринку антикваріату листи Золя наразі також не з’являлися. Представники муніципалітету Медана уточнили, що вкрадені листи — частина листування письменника, в яких обговорювалися питання, що стосувалися життя села. У Медані Золя прожив останні 24 роки свого життя — з 1878 до 1902; робота практично над усіма романами, написаними ним у цей період, велася в будинку в цьому селі, який нині перетворено на музей.
Маски Венеціанського карнавалу
Цього року карнавал, який отримав назву Sensation, присвячено п’яти чуттям людського сприймання: зору, нюху, дотику, слуху та смаку, які втілюватимуть п’ять із шести сестриєрів (районів міста). «Шосте чуття» втілюватиме майдан Святого Марка. Десятки тисяч туристів, одягшись у традиційні венеціанські маски та строкаті костюми, вийшли на вулиці міста на лагуні, щоб відзначити це свято. Влада Венеції цього року довірила організацію свята Марку Балічу, відомому своїми постановками на Зимових олімпійських іграх у Турині. Згідно з документальними відомостями, Венеціанському карнавалу близько тисячі років. За часів Середньовіччя карнавал тривав значно довше, аніж зараз. Закінчувався він, як і нині, в Попільну середу, перед Великим постом, але починався наприкінці грудня, а маски дозволялося носити з 1 жовтня, нагадують newsru. У наші дні на дванадцять днів вулиці, канали та мости старовинного міста перетворюються на декорації одного з найграндіозніших карнавалів на світі. Венеціанський карнавал охоплює все місто: різнокольоровий святковий натовп заповнює вузькі вулиці та просторі міські майдани, де розгортаються театралізовані дійства та вистави, влаштовуються феєрверки та бучні народні гуляння. На вулиці Венеції виходять городяни в костюмах всесвітньо відомих італійських персонажів Commedia dell’Arte: Арлекіно, П’єро, Панталоне та багатьох інших. Вулиці наповнюють фокусники, жонглери, міми, акробати. Влаштувати виставу може будь-яка людина, яка бажає продемонструвати свої таланти.