Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

19 грудня, 2007 - 00:00

Умовний діалог

У Москві проходить художній ярмарок «Арт-Манеж» — один з найбільших комерційних заходів арт-ринку пострадянського простору. Цього року беруть участь 72 галереї. Дві з них представлять Україну. Це «Галерея Тетяни Міронової» — клубна галерея європейського напрямку, а також «Триптих» — перша приватна українська галерея, обидві з Києва. — Більшість галерей презентують мистецькі витвори минулого століття — 30-х — 50-х років: соцреалізм, графіку та живопис художників-нонконформістів, а також мистецтво 70-х — 90-х років, — розказала «Дню» галеристка Тетяна Міронова. — Тенденція зростання інтересу до митців періоду соцреалізму та пострадянської епохи існує останні роки не тільки в «Арт-Манежі», а й загалом у світі. Наша галерея представила на ярмарку умовний діалог двох українських художників, що ведеться «крізь Європу», — львів’янина Сергія Гая та Романа Жука, який вже 15 років працює в Голландії та отримав там визнання. Обидва художники виховані у Львові в традиціях західноукраїнського академізму, проте сьогодні живуть в різних місцях та працюють у різних напрямках — неоекспресiонізм та сюрреалізм. Загалом, на мою думку, «Арт-Манеж» є вдалим інструментом просування українських галерей та художників на досить великий ринок Росії, клієнтам якого більше подобаються експериментальні твори.

«Вечорниці на Андрія»

У рамках проекту «Фестиваль мистецтв Українське Різдво» в Музеї Івана Гончара відбулося святкування обрядово-мистецького свята. Під час Калити «Вечорниць на Андрія» українсько-британський гурт «Карпатіяна» презентував компакт-диск і відео-кліп «Їж мій борщ». — Ці вечорниці несуть у собі велику енергетику, яка відроджує українську сутність, вони дарують людям молодість і тепло, — підкреслила співачка Ніна Матвієнко. Презентація диску британського гурту «Карпатіяна» є позитивним виявом глобалізації українського культурного простору. Радує те, що гурт не відмовився від української мови та цілеспрямовано пропагує наші музичні інтонації у гармонії з новітніми тенденціями в світовій клубній музиці. До речі, гурт «Карпатіяна» запам’ятався киянам та гостям нашої столиці й на останньому фестивалі «Країна мрій». Ця група інтенсивно виступає у нічних клубах Манчестера, їхні пісні виходять на передові позиції англо-американських хіт- парадів... На святкування вечорниць до музею прийшло багато гостей: фольклористи, філософи, культуристи, танцівниці, музиканти, фотохудожники, студенти та інші. Сашко Лірник розповідав свої незвичайні казки. Деякі хлопці намагалися вкусити Калиту у пана Калитинського, а коли не виходило, то пан Коцюбинський їх мазав сажею. Інші гості роздивлялися експозицію Музею Гончара, слухаючи музику «Карпатіян», а під кінець Вечорниці всіх пригостили українським борщем, варениками та гарбузовою кашею, повідомляє Віра МАКОВІЙ.

Дрес-код для музеїв

Керівництво національного музею Єгипту в Каїрі звернулося до гільдії гідів-екскурсоводів з вимогою зобов’язати іноземних туристів, які бажають відвідати музей, вибирати для огляду цієї визначної пам’ятки відповідний одяг, не схожий на купальник, пишуть РІА «Новости», посилаючись на єгипетську газету «Аль-Масаія». За словами директора музею, доктора наук Вафи ас-Садик, її працівники постійно скаржаться на те, що іноземці, причому, як жінки, так і чоловіки, розгулюють залами в легковажному одязі, що дуже нагадує купальні костюми і пасує для пляжу, але аж ніяк не для такого серйозного закладу, як національний музей. «Напівроздягнуті люди викликають замішання та відволікають інших відвідувачів і заважають огляду», — скаржиться директор музею. Однак профспілка гідів не погодилася з вимогою музейних працівників. «Музей — це не мечеть і не церква, ми не можемо диктувати відвідувачам, як їм одягатися, щоб їх туди пустили», — говорить глава гільдії Мухаммед Гаріб.

«Пригоди Тантана»

Енді Серкіс, британський актор, який зіграв Горлума у «Володарі кілець» і «Кінг Конга» Пітера Джексона, візьме участь у новому фільмі новозеландського режисера «Tintin» («Пригоди Тантана»), екранізації комікса бельгійського художника Ерже. За відомостями Reuters, Серкісу дісталася роль темпераментного капітана Хеддока, кращого друга журналіста Тантана. Дві частини «Пригод Тантана» знімають Пітер Джексон і Стівен Спілберг. Передбачається зробити і третій фільм, але ім’я режисера поки невідоме, пише lenta.ru. «Тантана» робитимуть, використовуючи технологію «захоплення зображення», і переведуть у формат 3-D. Сценарій «Тантана» написаний британцем Стівеном Моффатом, найбільш відомим як автор останніх епізодів науково-фантастичного серіалу «Лікар Хто».

Газета: 
Рубрика: