Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

31 жовтня, 2007 - 00:00

«Дорогами мрій»

У Будинку актора проходить виставка картин Таміли та Іванни Московок — матері та дочки. Художниці назвали її «Дорогами мрій», пояснивши це так: «Наші мрії часто кличуть нас за собою в незвичайні мандрівки. За ними ми мандруємо різними куточками нашого дивовижного світу й знаходимо докази його краси та досконалості. А потім знову мріємо потрапити в ті місця, де ми відчули душевне піднесення й натхнення. Або відшукати нові, які також подарують радість серцю та яскравіше розпалять творчий вогонь…». Пейзажі Таміли та Іванни Московок — місця цілком реальні. Проте, можливо, під впливом спогадів та мрій — вони перетворюються на абсолютно казкову країну, де за чагарниками квітів підносяться вежі старовинного замку, а між горами й морем виникають світлі стіни та червоні дахи маленького містечка. Є в експозиції й натюрморти. Проте розкішні декоративні букети Іванни Московки — також із казкової країни, повідомляє Оксана ЛАМОНОВА.

В’єтнамський синдром

Вуді Харрельсон зіграє в драмі Олівера Стоуна Pinkville, яка розповідає про масові вбивства, вчинені американськими військовими в 1968 році у В’єтнамі, повідомляє lenta.ru, посилаючись на Reuters. Раніше свою згоду на участь у проекті вже дали Брюс Уілліс і Ченнінг Тейтум. Зйомки картини стартують на початку 2008 року. У Pinkville розповідається про різанину у в’єтнамській провінції Май Лай (у російській традиції — «різанина в Сонгмі»), де американські солдати вбили понад 500 осіб мирного населення. Харрельсон зіграє роль полковника, який командував солдатами, що здійснювали вбивства. Уілліс у фільмі зайнятий у ролі генерала Уїльяма Пірса, який займається розслідуванням випадку, а Тейтум зіграє пілота американського вертольота, який намагався зупинити вбивства невинних людей, а пізніше дав свідчення слідчим. Нагадаємо, Стоун, який сам служив у В’єтнамі під час війни, зняв уже кілька фільмів на цю тему: «Взвод», «Народжений четвертого липня», «Небо й земля».

«Ні» — вульгарності в інтернеті!

Група з сорока китайських композиторів виступила проти поширення «вульгарної» поп-музики через інтернет, повідомляє Reuters. «Працівники музичної індустрії повинні чинити опір потоку негожих матеріалів і вульгарності. Вони повинні зосередитися на створенні й поширенні в мережі прекрасної музики, яку так люблять слухати люди, й особливо молодь», — зазначається в заяві композиторів. Як приклад противники «вульгарної» музики приводять, зокрема, пісню Na Yi Ye («Та сама ніч»). Йдеться в ній про парубка й дівчину, які перебрали алкоголю й провели ніч разом. Петиція, що стосується поширення «вульгарної» музики в інтернеті, з’явилася вслід за кампаніями, направленими на боротьбу з порнографією, забороною відвертого телевізійного реаліті-шоу і вигнанням «сексуальних звуків» із радіостанцій Китаю.

Пошук шедеврів продовжать

Археологи вирішили відновити розкопки в древньому місті Геркулануме з метою знайти шедеври грецьких і латинських античних авторів, похоронених під шаром попелу після виверження вулкана Везувій в 79 році нашої ери. Внаслідок цього виверження було повністю зруйноване багате римське місто Геркуланум, а також сусідні Помпеї. Попередні розкопки виявили класичні роботи античних авторів у місці, що носить назву Вілла папірусів. Вона була закладена Луцієм Кальпурнієм Пізоном, тестем Юлія Цезаря і великим шанувальником поезії, пише newsru з посиланням на The Times. Вілла була виявлена випадково в XVIII столітті під час будівельних робіт. На поверхню землі були витягнуті прекрасні античні скульптури і 1800 папірусних згортків, які нині є надбанням Національного археологічного музею в Неаполі. Велику частину згортків складали роботи грецького філософа-епікурейця Філодемуса. 10 років тому були виявлені два поверхи Вілли папірусів, а також руїни садів, що розташовувалися поруч, фонтанів, бань і навіть альтанка, розташована на березі моря. Розкопки були припинені в 1998 році через недостатнє фінансування, однак археологи виступили проти використання екскаваторів для роботи з твердими породами. Майданчик був відкритий для відвідування туристів чотири роки тому, однак потім її знову закрили, щоб археологи мали можливість відкопати прикрашений фресками коридор на першому поверсі споруди й провести консерваційні роботи з метою захистити від вологості й ерозії мозаїки та фрески, знайдені на верхньому поверсі. Нові розкопки фінансуватимуться Інститутом гуманітарних досліджень Паккарда, Євросоюзом і провінцією Кампанья. На перший рік робіт виділено близько семи мільйонів доларів. Деякі історики вважають, що папіруси, серед яких є шедеври Аристотеля, Еврипіда й Софокла, що вважалися втраченими, були ретельно упаковані і сховані в надійне місце, коли сталося виверження. За словами професора Ендрю Уеллес-Хедрілла, наступного року археологи почнуть розкопки Великої базиліки, що служила адміністративним центром міських зборів. Зазначимо, що підвали багатьох сучасних будівель знаходяться лише метром вище древньоримських руїн. Минулого року дві споруди провалилися, продемонструвавши власникам нерухомості, що жити над античними спорудами небезпечно.

Газета: 
Рубрика: