Ален Делон розпродує колекцію
Близько 40 картин із колекції відомого французького актора продані з аукціону за 8 мільйонів 740 тисяч євро, повідомив представник аукціонного дому «Корнет де Сен-Сір». Перлина торгів — твір канадського художника Жана-Поля Ріоппеля «Долина птахів» — пішла з молотка за 882 тисячі 740 євро. Серед інших відомих картин, якими буквально «вибухнув» аукціон, фігурували полотна Пьєра Сулажа 1950 року (продано за 781,976 євро), Карела Аппеля «Сім’я» (658, 820 євро) та французького художника Ніколя де Стаєля (625, 232 євро), повідомляють РІА «Новости». Ален Делон, якому в листопаді виповнився 71 рік, почав збирати картини знаменитих художників із моменту свого першого успіху в кіно на початку 60-х років. Його колекція славиться художниками Паризької школи та руху «Кобра» — Карела Аппеля, Ханца Хартунга, Жан-Поля Ріопеля й багатьох інших. Рішення Делона виставити частину улюблених творів на аукціон стало несподіванкою, оскільки ще у травні він заявляв про те, що не має наміру продавати свої картини. Тоді він лише погодився на пропозицію паризької галереї Applicat-Prazan зібрати всі твори, які зберігаються в особистих резиденціях актора в Франції та Швейцарії, в єдину експозицію і показати їх широкому загалу. У інтерв’ю газеті Le Monde Делон розповів, що продає частину колекції з «особистих причин». «Я думаю більше про майбутнє своїх дітей, ніж про себе, — сказав актор. — Я терпіти не можу посмертний розпродаж. Я бачив стільки прикладів... я сам купував речі своїх померлих друзів... Картина — як жінка. Я бачу її, вона мені подобається, мені кортить її придбати. Я купую ці малюнки за бажанням серця». За словами Делона, він більше не має наміру поповнювати свою колекцію через відсутність часу, а також через те, що втратив інтерес до сучасного мистецтва.
Скарби в новому «інтер’єрі»
Перший експонат з Акрополя було урочисто перенесено в новий музей. Він являє собою мармурову плиту з північної частини фриза Парфенону (V ст. до нашої ери). Рельєф на плиті зображає урочистий хід під час Панафінейських свят, коли в принесення жертви богам вели жертовних тварин, передають РІА «Новости». Плиту вагою в 2,3 тонни перенесли в особливому ударостійкому контейнері три підйомних крани. Перший спустив контейнер з південної стіни Акрополя до стародавнього театру Діоніса, другий доставив цінний вантаж до огорожі археологічних розкопок, а третій переніс контейнер через пішохідну вулицю і поставив його на терасу другого поверху нової будівлі музею. Весь маршрут становив близько 400 метрів. За процедурою спостерігали міністр культури Греції Міхаліс Ліапіс і посли 25 країн Євросоюзу. Греція домагається повернення більшої частини архітектурного оздоблення Парфенону з Британського музею в Лондоні.
— Це історична, всесвітнього значення подія. Новий ультрамодерний музей забезпечує належний захист, безпеку й збереження пам’яток. Тому природні наші вимоги про відновлення єдності пам’яток Парфенону, — сказав міністр культури Греції.
Скарби Парфенону будуть розміщенi на третьому поверсі нового музею Акрополя, спроектованого відомим архітектором Бернардом Чумі. Площа будівлі зі скла й бетону становить 20 тисяч м 2 . За описом в старому невеликому приміщенні музею Акрополя, розташованому поруч з Парфеноном, було 246 великих експонатів загальною вагою в 113 тонн. Це деталі архітектурного й художнього оздоблення не тільки Акрополя, але й інших храмів, включаючи Ерехтейон, храм Ніки й храми архаїчної епохи, що не збереглися до нашого часу. Ще більше чотирьох тисяч невеликих експонатів, переважно мармурових, «потягли» на 124 тонни. Їх треба обережно спустити зі скелі й перенести приблизно на 400 метрів на південь від Акрополя. «Ми розраховуємо зробити 153 «рейси», по чотири на день», — розказав керівник робіт Костас Замбас. За його словами, роботи триватимуть приблизно шість тижнів, але крани простоять біля підніжжя Акрополя більше трьох місяців на випадок затримок, а також для того, щоб допомогти в перенесенні до нового музею невеликих експонатів. Новий музей Акрополя прийме відвідувачів наприкінці 2008 року.