Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

1 серпня, 2007 - 00:00

«Термінатору» виповнилося 60

Знаменитий американський кіноактор, колишній бодібілдер, а нині губернатор економічно найпотужнішого штату США — Каліфорнії — Арнольд ШВАРЦЕНЕГГЕР відсвяткував свій ювілей.

«Залізний Арні» народився 30 липня 1947 року в незаможній сім’ї поліцейського в австрійському місті Грац. Як розповідає його близький друг, бодібілдер Ральф Меллер, Шварценеггер з дитинства відрізнявся амбіційністю й цілеспрямованістю. «Філософія його життя полягає в тому, щоб завжди «бути голодним». Він живе своїми мріями й вірить у поставлену мету. Він хотів стати «Містером Всесвіт» і став ним. Він хотів стати голівудською зіркою і став нею. Він хотів стати губернатором і став ним», — говорить Меллер. Здобувши в 1968 році у віці 20 років престижний титул, Шварценеггер вирішив іммігрувати до США, щоб за допомогою бодібілдінгу пробити собі дорогу в Голівуд. Успіху Арнольд досяг у 1982 році після виходу фільму «Конан Варвар» і остаточно закріпив його в 1984 «Термінатором», який вже став класикою. Незважаючи на сильний акцент, а, можливо, й завдяки ньому, Шварценеггер увійшов до вищого ешелону голівудських акторів. За свою останню роль у третьому «Термінаторі» він отримав 30 мільйонів доларів. У 1986 році Шварценеггер одружився з племінницею вбитого президента Кеннеді Марією Шрайвер, яка народила йому чотирьох дітей. Згідно iз загальною думкою, саме Шрайвер відкрила актору шлях у велику політику. 2003 року Шварценеггера було обрано на посаду губернатора Каліфорнії, а в листопаді 2006-го він з успіхом переобрався на цю поса

Як нагадує ФактNews, у травні 2007 року журнал Time вніс Шварценегера до списку ста найвпливовіших людей планети.

Цікаві факти з життя Арнольда Шварценеггера

— Для зйомок своїх перших двох фільмів він узяв псевдонім Арнольд Стронг, побоюючись, що його справжнє прізвище американцям буде важко вимовляти.

— Шварценеггер має як американське, так і австрійське громадянство.

— Батько в дитинстві жартівливо називав його Попелюшкою.

— Він загалом шість років вивчав економіку та менеджмент в Університеті Каліфорнії й Університеті Вісконсіна.

— У віці 19 років він відкрив у Мюнхені свій перший спортзал.

— Його дебютом у кіно була стрічка «Геркулес у Нью-Йорку» 1970 року.

— Його єдиний брат Майнхард загинув у автокатастрофі в 1971 році.

— Разом із Сильвестром Сталлоне та Брюсом Віллісом вони заснували мережу ресторанів «Планета Голівуд».

— У 1991 році він уперше виступив як режисер із фільмом «Різдво в Коннектикуті».

— У 2004 році йому довелося пройти спеціальний курс для тих, хто був помічений у сексуальних домаганнях до жінок.

— Ще до кар’єри в кіно Арнольд почав займатися нерухомістю й став мільйонером.

— Він є прихильником смертної кари.

— Він був інструктором з фітнесу Джорджа Буша-старшого.

Готичний собор врятувала лотерея

Йоркський кафедральний собор, що вважається найбільшим готичним храмом у північній Європі, отримав грант на реставрацію від Національного лотерейного фонду Великої Британії. Сума гранту становить 10 мільйонів фунтів стерлінгів (20 мільйонів доларів). Собор нинi в критичному стані, і кошти на ремонт його опікуни збирали вже багато років. Роботи з консервації та реставрації однієї з найвідоміших середньовічних споруд Великої Британії триватимуть близько 15 років, повідомляє lenta.ru з посиланням на газету The Independent. Насамперед реставратори візьмуться за вікна та вітражі собору, а також стіни. Частина коштів із гранту піде на навчання каменярів і носіїв інших, нині зникаючих ремесел, які, проте, необхідні для ремонту цього й інших старовинних храмів. Багато знаменитих уродженців Йорка лобіювали якнайшвидший початок реставрації собору. Серед них — актриса Джуді Денч, чий сценічний дебют відбувся в цьому храмі.

Американця позбавили квартири через любов до книжок

Влада міста Вілкс-Барре в штаті Пенсільванія арештувала квартиру 59-річного колекціонера книжок Джона Пучняка, через що він був змушений переселитися до місцевого готелю, повідомляє lenta.ru з посиланням на агентство UPI. Все почалося з перевірки, яка встановила, що три тисячі книжок, якими була заставлена вся квартира Пучняка, можуть викликати сильну пожежу. Суд встав на бік міської адміністрації, і тепер власник книжок повинен привести своє житло до ладу, щоб чиновники перестали посилатися на пожежонебезпечність його колекції. За словами самого Пучняка, навіть якщо йому вдасться знайти місце для книжок, грошей на оскарження вироку суду він не має. Однак його адвокат Джим Ховард не втрачає надії й намагається переконати чиновників, що їхнє ставлення до немолодого бібліофіла є неправильним.

Героїня британського серіалу помре від анорексії

Тема анорексії як смертельно небезпечної хвороби стане центральною в британському телевізійному серіалі «Hollyoaks». Як пише lenta.ru з посиланням на газету The Independent, у кінці поточного сезону одна з героїнь мильної опери помре від виснаження. За сюжетом дві дівчинки підліткового віку виснажують себе дієтою, щоб схуднути, і для однієї з них це закінчується летальним результатом. Видання зазначає, що «Hollyoaks» став першою «мильною» оперою, в якій порушується тема анорексії в її крайніх проявах. Творці серіалу таким чином використали тему моделей з нульовим розміром, що активно обговорюється, а також вплив їхнього образу на жінок, які намагаються схуднути. В Асоціації досліджень харчових розладів (Eating Disorders Association) творцям фільму повідомили статистику, за якою кожна п’ята людина з діагнозом «анорексія» вмирає внаслідок виснаження або самогубства. 17-річна актриса Емма Рігбі, яка виконувала роль анорексички, зізналася, що їй самій довелося сильно схуднути для зйомок. Її героїня Ханна за сюжетом почала худнути після того як подружилася з дівчиною-моделлю на ім’я Меліса. Серіал «Hollyoaks» уперше вийшов на британському телеканалі Channel 4 в жовтні 1995 року. Дія розгортається в містечку Hollyoaks, вигаданому передмісті Честера (графство Чешир), герої серіалу — учні місцевого коледжу.

Олександр Сокуров на Венеціанському кінофестивалі фільм не покаже, але премію отримає

Російський режисер Олександр Сокуров поїде на 75-й Венеціанський кінофестиваль за нагородою, але без фільму. Він удостоєний премії імені французького режисера Робера Брессона. Вручення премії традиційно відбувається під час найстарішого кінофестивалю у Венеції, причому нагородження здійснює Рада у справах культури при Папі Римському, повідомляє NEWSru.com. Склад журі на майбутньому фестивалі буде одним з кращих. До нього ввійдуть виключно режисери: Джейн Кемпіон («Піаніно»), Олександр Гонсалес Іньяріту («Вавілон»), Пола Верхувен («Основний інстинкт»). Очолить журі Чжан Імоу («Герой»). Серед 22 конкурсних робіт на фестивалі буде показано фільми режисерів Кена Лоуча, Тодда Хейнса, Джан Веня, Енга Лі, Такаши Міїке, Брайана Де Пальми, Кеннета Брани, Пола Хаггіса. У позаконкурсний програмі глядачі побачать картини Вуді Аллена, Такеши Кітано і Клода Шаброля. Більше всього на фестиваль заявлено американських і британських картин (до половини від загальної кількості), повідомляє АР. Серед них військова драма Брайана Де Пальми «Без цензури» і комедія Уеса Андерсона «Корпорація Дарджилінг».

Газета: 
Рубрика: