«Дзеркальна галерея»
Реставрація перлини легендарного королівського комплексу Версаль — знаменитої «Дзеркальної галереї», яка тривала близько трьох років, завершена. Урочисто пройшла церемонія відкриття оновленої галереї, побудованої понад триста років тому за вказівкою Людовіка ХIV, повідомляє newsru. Майстри замінили значну частину з 357 дзеркал галереї. Ретельно відновлений розпис плафонів, який було зроблено знаменитим художником Шарлем де Бреном і який сильно постраждав від вогкості та кіптяви. Обчищено позолоту візерунків, проведено штукатурні роботи, повністю замінено 770 квадратних метрів паркету і електропроводку. Роботи на території Лувру тривають — відновлюється монументальна Королівська ґратка, яка відгороджує вхід, ведеться реставрація покриття внутрішнього двору, передає ІТАР-ТАРС. Створена 1684 року видатним архітектором Жюлем Ардуен-Мансаром галерея стала одним із вищих досягнень світового палацового мистецтва. Її стелю розписано головним художником короля Людовіка ХIV Шарлем де Бреном. Загальна довжина галереї становить 73 метри. Саме в цій залі відбувалися численні історичні події часів царювання Людовіка ХIV. У цей час на території Версалю, в павільйоні «Лантерн» ідуть роботи з підготовки цієї будівлі під заміську резиденцію нового президента Франції. У зв’язку з частими візитами президента країни та його родини на територію комплексу Лувра зону взято під особливий контроль частинами протиповітряної оборони. Роботи було проведено реставраторами приватної компанії «Вінсі» — однією з найбільших будівельних корпорацій Франції. Ніколи в історії Франції приватні компанії не робили такої великої культурно-історичної акції. Загальна вартість реставраційних робіт становила 12 мільйонів євро.
Уперше Джордж Майкл виступить у Києві
Легендарний співак готується до турне країнами СНД. Як розповіли організатори гастролей, це буде супершоу зі звуку, світла, піротехнічних і лазерних ефектів. 5 і 6 липня співак виступить у Москві, а 9 липня його нову програму побачать кияни (концерт пройде на НСК «Олімпійський»). Джордж Майкл — зірка і любить комфорт. У його райдері вказано все від кулінарних побажань і вимог щодо розміщення, до дрібних «деталей». Наприклад, що до його послуг надали новітній комп’ютер і набір DVD з фільмами. З собою Джордж Майкл привезе величезний «багаж», до якого входять чотири (!) автомобілі представницького класу, 20 сценічних костюмів. Програму співака забезпечує команда в 120 осіб (!) — це не лише музиканти, але працівники сцени, гримери, костюмери, відео- і звукорежисери. Оскільки концерт Джорджа Майкла проходить на стадіоні, то, щоб глядачі все гарненько побачили, використовуватимуться спеціальні екрани, якими йтиме трансляція. На НСК «Олімпійський» побудують величезну триярусну сцену, а по боках встановлять зігнуті екрани. Монтувати це диво сучасних шоутехнологій доведеться декілька днів. Оскільки Джордж Майкл уперше відвідує Україну, то він захотів познайомитися з визначними пам’ятками нашої столиці і його побажання буде виконано. На вибір уже розроблено декілька ексклюзивних екскурсій і маршрутів Києвом і передмістям нашої столиці, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО .
Епістолярна спадщина Гемінгуея
Листи Ернеста Гемінгуея буде видано в 12 збірниках. Про це повідомила американська дослідниця творчості письменника Сандра Спанієр на міжнародному колоквіумі, присвяченому 45-річчю створення будинку-музею Ернеста Гемінгуея, що перебуває в передмісті кубинської столиці Гавани. За словами Спанієр, збірники, які буде видано на початку 2009 року, об’єднають 6—7 тисяч листів Гемінгуея. Збираючи їх, дослідниця звернулася до фондів близько 80 книгозбірень, а також до приватних збірок. Вона запевнила, що має в своєму розпорядженні дозвіл родичів письменника на публікацію листів. Тим часом дослідники можуть порадуватися знахідці, пов’язаній із особистістю американського письменника. Кубинські реставратори виявили його невідомі до цього записки. Як повідомляє Cuba Daily News, записи, датовані 1942—1953 роками, були виявлені у ванній кімнаті будинку, в якому письменник провів понад 20 років свого життя. За їхніми словами, папери в основному містять інформацію про вагу письменника, що, за словами реставраторів, свідчить про захоплення Гемінгуея спортом і здоровим способом життя. Ці записи також було представлено на міжнародному форумі, який відбувся в маєтку письменника «Ла-Віхія». У цьому маєтку лауреат Нобелівської премії, автор знаменитих роману «По кому подзвін» і повісті «Старий і море» прожив, періодично виїжджаючи за межі Куби, з 1939 року майже до своєї трагічної смерті 1961 року в США. У будинку-музеї зберігається величезна спадщина, яка залишилася від письменника: це 22 тисяч різних експонатів, у тому числі 3 тисячі листів і рукописів Гемінгуея, безліч світлин, 9 тисяч книг, зброя, мисливські трофеї. Зараз у маєтку, який є однією із історичних пам’яток, які найчастіше відвідують іноземні туристи на Кубі, йде реставрація. Головну будівлю маєтку вже приведено до порядку, завершуються роботи з ремонту невеликої оглядової вежі, звідки Гемінгуей любив спостерігати за зірками в телескоп, передає ІТАР-ТАРС. Майже закінчене відновлення яхти «Пілар», на якій письменник виходив у море на риболовлю і навіть на полювання на німецькі підводні човни, які часто відвідували прибережні води острова в період Другої світової війни. Якщо під час патрулювання вдавалося помітити ворожу субмарину, Гемінгуей повідомляв про це американській військовій авіації. Відомо, що наприкінці свого життя письменник страждав від депресії. Хворий, упевнений, що його переслідує федеральна податкова влада, перед своїм днем народження 2 липня 1961 року, коли йому мало виповнитися 62 роки, письменник покінчив життя самогубством.
Манчестерський Тадж-Махал
Один із кращих зразків вікторіанської неоготики у Великій Британії — Гортонський монастир у Манчестері — врятовано від руйнування та відкривається для публіки. Будівля, яка була в XIX сторіччі однією з головних визначних пам’яток міста і дістала прізвисько «Манчестерський Тадж-Махал», до кінця 1980-х років прийшла в такий занепад, що ЮНЕСКО включило її в сотню найважливіших світових пам’яток культури, яким загрожує загибель. Про підсумки реставрації повідомляє lenta.ru, посилаючись на газету The Independent. Гортонський францисканський монастир побудований у 1863—1872 роках за проектом архітектора Едварда Педжіна. Дзвіниця монастиря домінувала над міською лінією забудови майже сто років. Але до кінця 1960-х околиці монастиря було забудовано новими будинками, а францисканська громада стала зовсім невеликою. 1989 року монастир було закрито, а будівля і територія перейшли до девелоперської компанії. Однак вона не змогла реалізувати свої плани, і 1996 року монастирем зайнявся спеціально створений фонд Monastery of St Francis and Gorton Trust. У реставрації монастиря, що коштувала близько трьох мільйонів фунтів стерлінгів, брали участь ченці і місцеві мешканці.