Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

16 травня, 2007 - 00:00

«Кінотавр-2007»

До основного конкурсу XVIII кінофестивалю «Кінотавр», який пройде в Сочі з 3 по 11 червня відібрано 14 фільмів. Це такі стрічки: «Два в одному» Кіри Муратової, «Вантаж-200» Олексія Балабанова, «День народження інфанти» Валерії-Гай Германики, «Інзеєнь-Малина» Володимира Сивкова, «Жорстокість» Марини Любакової, «Кремінь» Олексія Мізгрірєва, «Кука» Ярослава Чеважевського, «Кращий час року» Світлани Проскуріної, «Натурниця» Тетяни Воронецької, «Відрив» Олександра Міндадзе, «Прості речі» Олександра Попогребського, «Русалка» Ганни Мелікян, «Лабети» Валерія Тодоровського та «Яр» Марини Розбєжкіної. Очолить журі режисер Вадим Абдрашитов, повідомляють РІА «Новости». Крім основної програми, на фестивалі пройдуть: конкурс короткометражних дебютних робіт, програма документальних картин, кілька позаконкурсних програм і ретроспектив. Ділову програму фестивалю складуть: прес-конференції, круглі столи, майстер-класи тощо. «Фестиваль буде досить об’ємним, репрезентативним, продемонструє повноцінну картину справ у сучасному кінематографі», — підкреслив голова опікунської ради «Кінотавру» Олександр Роднянський.

Гори, море і храми

В Українському фонді культури відкрилася персональна виставка Олександра Ольхова. Улюблений жанр цього митця — пейзаж, його малярство — декоративне, багатобарвне і одночасно — дуже темпераментне і емоційне. Олександр Ольхов віддає перевагу зображенню моря («Шторм у Херсонесі. Крим»), гір («Карпати восени»), храмів. Проте пейзажі митця вельми різноманітні за настроєм — то утихомирені, то майже драматичні, хоча незмінно — величаві й монументальні. Це — світ, зміни в якому пов’язані хіба що зі зміною пір року, хоча така передбачуваність не робить їх менш дивовижними — і менш прекрасними («Квітучий мигдаль»). Цими ж змінами визначається і ритм життя людини, яка існує в спокої та гармонії з природою — проте в пейзажах Олександра Ольхова хоч і зустрічаються іноді будинки («Карпатський мотив»), але немає жодної людської фігури,повідомляє Оксана ЛАМОНОВА .

Шукайте жінку

У галереї «Триптих» на Андріївському узвозі проходить персональна виставка скульптора Олексія Владимирова. У творчості майстра головна тема оспівування жінки. Героїні Олексія Владимирова вічні. Вони були завжди — з часів богинь сивої давнини і «Жриці Аккада», з часів самої «Єви». При цьому абсолютна досконалість їхньої краси («Грація») виявляється цілком поєднуваним із тонко нюансованим настроєм («Самотність») і витонченою іронією («Та, що біжить до вінця»), а часом і відверто заземляється («Муза, яка скидає крила»). Створюючи своїх прекрасних дам, Олексій Владимиров віртуозний у поводженні з будь-якими матеріалами — а також у їх (матеріалів) комбінуванні, поєднуючи, наприклад, камінь різного кольору та фактури або навіть мармур і бронзу. А ось героїв-чоловіків у майстра, схоже, зовсім небагато («Хлопчик на піску»), повідомляє Оксана ЛАМОНОВА .

Газета: 
Рубрика: