Монстроманія
Фінська група Lordi, яка стала переможцем пісенного конкурсу «Євробачення-2006», вирушить у тур Північною Америкою, повідомляє lenta.ru, посилаючись на Reuters. Група дасть кілька концертів в Японії, а 20 квітня вирушить до США. На початку травня Lordi повернеться на батьківщину, щоб виступити на «Євробаченні-2006», а потім продовжить тур Північною Америкою. У липні та серпні група візьме участь у пересувному фестивалі Оззі Осборна Ozzfest.
Колектив Lordi був сформований у Фінляндії 1992 року. Його лідером є Томі Путаансуу (сценічний псевдонім — Mr. Lordi). Учасники групи дають концерти виключно в костюмах «монстрів». 2006 року пісня Hard Rock Hallelujah набрала 292 голоси й була визнана кращою на конкурсі «Євробачення». «Насправді ми не граємо у стилі «метал», хоч часто до нас приліплюють такий лейбл. Те, що ми робимо, більше схоже на ретро-рок 1980-х років» — розповідає про свою творчість сам Mr. Lordi.
До речі, епатаж фінів дав «зелене світло» для багатьох співаків, які надіслали цього року свої заявки на участь у конкурсі «Євробачення». Наприклад, швейцарця DJ Bobo, який готував для свого виступу пісню «Vampires are alive» («Вампіри живі») звинувачують у сатанізмі. Текст ізраїльського претендента — групи Teapacks — довго й ретельно вивчав оргкомітет конкурсу, позаяк він містить політичні «штрихи» (що забороняється правилами Євробачення). Проте алюзія на іранську ядерну загрозу: «Світ нажаханий, якщо хтось скоїть помилку, він нас висадить... Я не хочу помирати, я хочу бачити, як ростуть квіти, я не хочу, щоб усьому світу настав капут-кабум», — співає Кобі Оз, вокаліст групи Teapacks — телеглядачі все ж почують. За вердиктом оргкомітету — пісня ізраїльтян відповідає регламенту. Нагадаємо, Україну на пісенному форумі в Хельсінкі представлятиме Андрій Данилко в образі гламурної зірки — екс- провідниці Вєрки Сердючки із запальною танцювальною постановкою пісні Dancing, яку буде виконано різними мовами.
Ні — рекламі!
Новий фільм італійського режисера Клаудіо Малапонті «Сім кілометрів від Єрусалима» не вийшов на екрани у великодні дні, як планувалося раніше. Ця картина, в якій зображується, що Ісус Христос п'є колу, викликала протест із боку італійської громадськості, яка зажадала вирізати цю сцену зі стрічки, повідомляють РІА «Новости». Таке ж прохання до творців фільму висловила компанія «Кока-кола» в офіційному листі. На думку виробника напою, використання відомого бренду в такому контексті може створити компанії несприятливий імідж, повідомляє Reuters із посиланням на італійські ЗМІ. Фільм «Сім кілометрів від Єрусалиму» розповідає про долю рекламного агента, який після серії життєвих невдач зустрічається в Єрусалимі з Христом. Запропонувавши йому баночку коли та споглядаючи, як той п'є, герой вигукує: «Ось це реклама!» («What a testimonial!»). Словом testimonial на Заході називають рекламні ролики, в яких звичайні люди або актори розповідають телеглядачам про досвід вживання продукту. Однак основне значення цього слова — «свідчення». Режисер картини Клаудіо Малапонті заявив, що якщо питання про використання бренду «Кока-кола» у фільмі не буде залагоджене, сцену доведеться вирізати. За його словами, це може тривати днів 20, а тому фільм може з'явитися на екранах ще до кінця квітня.
Трактат чародіїв
Американська спілка фокусників підготувала переклад створеного на початку XVI століття італійського трактату про трюки та головоломки. Текст близького друга Леонардо да Вінчі та математика Луки Пачолі «Про силу чисел», який раніше ніколи не публікувався, буде видано через 500 років після її написання — 2008 року, повідомила lenta.ru з посиланням на газету The Guardian.
Пачолі, автор відомої книги «Сума арифметики, геометрії, дробів, пропорцій і пропорційності», написав компендіум «Про силу чисел» між 1496 і 1508 роками. У ньому є відомості про те, як жонглювати, ковтати вогонь, примушувати монетки танцювати, а курячі яйця — ходити, а також складати прості математичні головоломки, схожі на сучасні судоку, та показувати картярські фокуси. Пачолі не був винахідником задач і трюків, але він звів їх в одну книгу, свого роду підручник. Крім того, в «Силі чисел» наводяться цікаві відомості про інженерні труди Леонардо да Вінчі.
Трактат, який написаний італійською (незважаючи на латинський заголовок), кілька разів потрапляв у поле зору істориків науки та біографів Леонардо, але так ніколи й не був опублікований. Наразі рукопис зберігається в Болонському університеті. Пачолі великою мірою відомий як «батько європейської бухгалтерії»: до його «Суми арифметики» входить важливий розділ «Про обчислення та записи», який упровадив у обіг сучасні принципи подвійного запису.