Поетичні імпровізації
Свою першу програму, яку презентує в нашій столиці відома російська актриса, вона назвала «Поети ХХ століття: від Блока до Бродського». А 6 березня у виконанні Демидової прозвучать вірші двох великих поетес минулого століття — Анни Ахматової і Марини Цвєтаєвої. Це будуть не просто поетичні вечори, а поетичні міні- спектаклі. Як правило, Алла Сергіївна виходить до залу, уважно дивиться на публіку й починає свої імпровізації під ненав’язливий музичний акомпанемент. Трагедійний хист дає змогу їй читати вірші в особливій, неповторній манері. Перед публікою з’являються зримі образи, навіяні поезією і голосом Алли Сергіївни.
— Внутрішній культ краси, естетизм, що вирізняє цю актрису, пояснює її прихильність до мистецтва «Срібного століття». Маючи здібності філолога-дослідника, вона заново відкриває для слухачів культуру цього періоду. Ні «Федру» Марини Цвєтаєвої, ні «Реквієм» і «Поему без героя» Анни Ахматової ніколи раніше не грали і не виконували публічно. У тому ж, як звучать вірші у виконанні Алли Демидової, можна почути поліфонію найрізноманітніших засобів, що створюють як музичну, так і візуальну картину, — написав Олександр Смольяков, перебуваючи під враженням від поетичної програми актриси. — Демидова то перевтілюється в Поетесу, то стає Актрисою, яка вступає в діалог з поетичним словом, то просто стомлено сідає в крісло, як могла б сьогодні сісти будь-яка жінка. Але в кожній хвилині її існування на сцені є гостре відчуття крихкості людського життя, щоденного болю, на який прирікає нас час. Інф. «Дня»
І у меломанів є своя «П’ятниця»
У неділю в м. Маріуполі Донецької області відбудеться єдиний концерт резонансного харківського гурту «П’ятниця», який уже давно прославився не лише в Україні, а й за її межами. «П’ятничний» дует харків’ян Сергія Бабкіна та Андрія Запорожця підкорив публіку передусім тим, що зумів досягти успіху без фінансових вливань у розкручування своєї музики: без використання сучасних технологій розкручування гурт буквально в лічені дні став культовим спочатку в Москві, а потім і в усьому СНД. За останні два роки дует побував з концертами у Фінляндії, Ізраїлі, Німеччині, США. Проте, крім фінансової незалежності, «П’ятниця» вражає слухача ще й унікальним виконанням: дует грає музику найрізноманітніших напрямків, замінюючи вокалом різні інструменти й акомпануючи собі лише на гітарі. Більше того, особливо цікаві тексти дуету з оригінальною грою рим і слів. Враховуючи все це, меломани вже охрестили гурт унікальним явищем, яке відкриває принципово нову сторінку української музики й виводить Україну на поки ще не підкорені музичні рубежі, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА , «День».
Родове гніздо повернуть королю Міхаю
Румунський уряд заявив, що збирається повернути родовий замок та інше конфісковане комуністичним режимом майно колишньому королю країни Міхаю, який зрікся престолу 1947 року, повідомляє lenta.ru, посилаючись на Associated Press. Йдеться про замок Пелеш, побудований наприкінці XIX століття румунським королем Каролем і розташований на гірському курорті Сінайя. Разом з ним Міхай отримає палаци Пелішор і Фоїшор. Нагадаємо, на сьогоднішній день король Міхай є єдиним живим європейським лідером, який перебував при владі під час Другої світової війни. У замку Пелеш він провів своє дитинство. Король назвав рішення уряду «актом моралі та історичної репарації». Королівська сім’я має намір переселитися до Пелішора, однак частина замку залишиться, як і зараз, музеєм. Замок Пелеш також залишиться туристичною визначною пам’яткою. Уряд також погодився в разі необхідності викупити у колишнього короля щойно відданий йому замок. 2005 року влада вже намагалася сплатити Міхаю 30 мільйонів євро за відмову від передання йому замку. Однак суд визнав договір незаконним, постановивши, що король не може розраховувати на особливе ставлення, в той час як нещодавно ухвалений закон передбачає передання конфіскованого майна колишнім власникам. Румунська влада не вперше роздає замки, відібрані у господарів десятиріччя тому. Раніше спадкоємець Габсбургів отримав від Румунії замок Бран, який також називають замком Дракули, оскільки, за переказами, в ньому жив прототип Дракули, господар Влад Цепеш (палесаджач). Тепер він збирається продати цей замок місцевому муніципалітету.
Рембо й справжні бойовики
Головного противника Сильвестра Сталлоне у фільмі «Рембо 4»зіграє справжній бірманський бойовик. Як повідомляє lenta.ru з посиланням на Reuters, продюсери фільму провели кастинг, у процесі якого на роль головного лиходія був затверджений 40-річний Саї Манг, колишній учасник так званої державної армії шан, що б’ється за незалежність з 1948 року. «Він вільно говорить бірманською говіркою й досить страшний, аби зіграти цю роль», — прокоментував вибір кіновиробників один із соратників Манга. За його твердженням, наприкінці фільму противник Джона Рембо дістане смертельне поранення в голову. Творці стрічки збираються платити масовці, яка зображатиме збройні формування й складатиметься з жителів Таїланду, по 8,5 долара за день зйомок. Нагадаємо, що М’янма (Бірма) перебуває під владою військової хунти з 1962 року. Через безперервні бойові дії між армією М’янми та державною армією шан багато етнічних шанців мігрують до Таїланду.