«Муха» заспіває
Режисер Девід Кроненберг перенесе свій знаменитий науково-фантастичний трилер «Муха» на оперну сцену, повідомляє lenta.ru, посилаючись на AFP. Прем’єра опери відбудеться наступного року на двох сценах одразу — в паризькому Theatre du Chatelet (у липні) та Лос-Анжелеському оперному театрі (у вересні). Диригентом опери «Муха» виступить ще одна світова знаменитість — Пласидо Домінго. Музику до опери напише голівудський композитор — Говард Шор, який працював у 1986 році над саундтреком кіноверсії «Мухи» (у числі інших найбільш відомих робіт Шора — музика до таких фільмів, як «Володар перснів», «Мовчання ягнят» і «Авіатор»). «Великі композитори сучасності повинні отримати можливість писати опери і бачити їх на сцені», — заявив Домінго, коментуючи старт проекту. Нагадаємо, що науково-фантастичний трилер «Муха» (1986), головну роль у якому зіграли Джефф Голдблюм і Джина Девіс, оповідає історію вченого, який внаслідок невдалого експерименту схрещує свої гени з генами мухи та поступово перетворюється на комаху.
Премії імені Лоуренса Олів’є
У Лондоні пройшла щорічна церемонія вручення театральних премій імені Лоуренса Олів’є, які присуджуються Спілкою Лондонського театру. Кращим актором театру Великої Британії 2006 року названий Руфуз Сеуелл за виконання головної ролі в постановці Тома Стоппарда «Рок-н-ролл». «Мені просто не віриться, що я удостоєний такої нагороди», — зачитав представник Сеуелла звертання актора, який сам не зміг прибути на церемонію нагородження через участь у зйомках у Канаді, повідомляє news.ru із посиланням на BBC. Кращою театральною актрисою визнана Темсинг Грейг за виконання ролі Беатріси в комедії Шекспіра «Багато галасу з нічого» в Театрі «Новелло Роял Шекспір кампоні». Отримуючи свою нагороду, актриса подякувала своїм трьом дітям, які «дозволили їй жити сім місяців поодаль домівки, і, здається, були дуже самостійними», поки вона працювала над постановкою. Відтворена постановка Стефена Сондхейма «Неділя у парку з Джорджем» була названа «видатним мюзиклом 2006 року». Шоу отримало премії у найважливіших категоріях, у тому числі «Кращі актор і актриса мюзиклу», якими визнані Деніел Еванс і Дженна Рассел. Мюзикл також отримав нагороди в категоріях за кращу постановку, світло та дизайн. Приз за кращу чоловічу роль другого плану отримав Джим Нортон за роботу «Мореплавець», різдвяну казку про сімох приятелів-алкоголіків у Дубліні. Нагорода в аналогічній жіночій категорії дісталася Шейлі Хенкок за роботу в мюзиклі «Кабаре», хореограф якого також отримав нагороду Спілки Лондонського театру.
Екранізація «Хоббіта»
Продовження знаменитої кінотрилогії «Володар кілець» під назвою «Хоббіт» вийде на екрани у 2009 році. Таку заяву зробив у інтерв’ю газеті The New York Times голова кінокомпанії New Line Cinema Роберт Шейі. За його твердженням, найближчим часом почнеться робота над сценарієм. За словами Шейі, він бажав би працювати «з іншим режисером», а не з Пітером Джексоном, повідомляє Lenta.ru. Нагадаємо, що у листопаді 2006 року прес-служба Пітера Джексона розповсюдила лист режисера, в якому він повідомив, що кінокомпанія New Line, яка є тимчасовим власником прав на екранізацію творів Толкієна, офіційно відмовилася від його послуг, як режисера «Хоббіта». Причиною розриву став позов Джексона проти своїх колишніх роботодавців, яких режисер звинуватив у приховуванні частини належної йому винагороди.
Дублінський кінофорум
Презентацією фільму ірландського режисера Габріела Бірна «Джіндабін» стартував в ірландській столиці 5-й Дублінський міжнародний кінофестиваль. У його програмі —картини з 12 країн, повідомляє ІТАР-ТАРС. Цього року організатори фесту ухвалили рішення заснувати спеціальну нагороду «Волта» — на честь першого кінотеатру в ірландській столиці, інвестором якого виступав колись відомий ірландський письменник Джеймс Джойс. «Нагорода вручатиметься тим, хто вніс значний внесок у світ кіно, — заявив директор фестивалю Майкл Дуайер. — Вибір переможців покладається на розсуд ради директорів кінофестивалю». Приза за кращу режисуру удостоївся Габріел Бірн.
Ювілей опери
Близько ста оперних театрів організували дні відкритих дверей із нагоди 400-річчя від дня постановки першої в Європі опери, повідомляють РІА «Новости». Знаменна подія сталася 24 лютого 1607 року в італійському місті Мантує, а першою оперною постановкою тоді став «Орфей» Клаудіо Монтеверді. У Бельгії в акції «Європейські дні опери» брали участь кращі сценічні майданчики — брюсельська опера «Ля Монне», Королівська опера Валлонії в Льєжі й Опера Фландрії у Генте. Їхня адміністрація організувала безкоштовні відвідування театрів: усі бажаючі у супроводі фахівців змогли побувати не лише за кулісами, у гримувальних і костюмерних, але й бути присутніми на репетиціях оперних спектаклів.