Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

21 грудня, 2006 - 00:00

Шекспір, який лікує

Тексти творів Вiльяма Шекспіра допомагають підтримувати мозок «у формі». Такого висновку дійшли британські дослідники з Ліверпульського університету, які вивчають проблему боротьби зі слабоумством. Про висновки літературознавців і фізіологів повідомляє lenta.ru із посиланням на лондонську газету The Times.

Вчені провели низку експериментів, у ході яких група добровольців читала твори англійських класиків, а спеціальне обладнання фіксувало електричні сигнали кори головного мозку. З’ясувалося, що певні рядки із Шекспіра, Джеффрі Чосера i Вiльяма Вордсворта, які містять незвичайні слова чи складні синтаксичні структури, трансформувалися у пікові показники на екрані. На думку вчених, незвичайні слова у звичному контексті спричинюють посилення мозкової діяльності читача. Така активність мозку виявляється настiльки ж стимулюючою, скажімо, як і розв’язування головоломок. Філіп Девіс (Philip Davis), один із авторів дослідження, називає таку реакцію мозку «функціональним зрушенням».

Наступним кроком дослідників стане з’ясування, які ж саме ділянки мозку найбільш активно реагують на язикові новації та яким чином можна буде використовувати це у запобіганні недоумству.

«Wanted» від Тимура Бекмамбетова

Автор таких популярних фільмів, як «Денна варта» та «Нічна варта», зніме фільм «Wanted» із бюджетом у 70 мільйонів доларів, повідомляє news.ru.

«Wanted» — перший випадок, коли фільм такого масштабу знімає російський режисер (Тимур Бекмамбетов), а продюсує та займається його прокатом така велика компанія, як Universal. На думку експертів, це свідчить про глобалізацію у кінобізнесі й про те, що російське кіно стає більш наближеним до західних голівудських стандартів. Компанія «Universal» уперше продюсуватиме фільм такого масштабу, автором якого виступає російський режисер. Участь цієї кінокомпанії безсумнівно забезпечить стрічці хороший прокат, повідомляє Радіо «Культура». У грошовому еквіваленті — понад 30 мільйонів доларів.

Миронов став керівником

Відомий російський актор Євген Миронов став художнім керівником Державного театру націй, повідомляє ІТАР-ТАСС.

Упродовж 15 років посаду художнього керівника Театру націй обіймав Михайло Чигирь. Новий керівник театру — випускник Саратовського театрального училища та Школи-студії МХАТ — Євген Миронов у свої 40 років є народним артистом РФ, лауреатом Державної премії, премій Станіславського, а також «Ніки», «Тріумфу», «Кумира», «Кришталевої Турандот», «Сузір’я», «Балтійської перлини». Він працює у театрі- студії Олега Табакова («Табакерці») та у МХАТі.

Газета: 
Рубрика: