Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Культура

10 лютого, 2012 - 00:00

Пласідо Домінго приїде до Києва на Євро

Усесвітньо відомий оперний тенор уперше виступить у Києві під час фіналу Євро-2012. Про це повідомила представників ЗМІ директор концертно-театральної агенції «Карина» Карина Макогон на прес-конференції. Вона зауважила, що переговори тривали 12 років. Сьогодні Домінго — найвідоміший і найбільш титулований співець і диригент у світі. Його робочий графік складено на багато років, але коли стало відомо, що в Україні буде Євро-2012, то переговори набули іншого статусу. І Пласідо Домінго залюбки погодився прилетіти й виступити в Києві. Імпресаріо співця Хосе Соріано нагадав журналістам, що наразі Домінго є художнім керівником Опери Лос-Анджелеса, проводить близько 70 концертів на рік, здебільшого у США, Іспанії, Японії та у великих європейських столицях. Майстер опери ще й футбольний уболівальник. У нашій країні він пробуде з 26 червня по 2 липня, а його виступ відбудеться 29 червня (з 26-го по 29-те триватимуть репетиції з українськими музикантами ансамблю «Київ-класик» під керівництвом диригента Германа Макаренка). Програму розраховано на дві години. До неї ввійдуть шедеври класики, світові хіти, а сюрпризом для публіки стане виконання Домінго твору українською мовою. Можливо, разом із маестро виступить хтось зі співачок сопрано — представниць української вокальної школи (є декілька кандидатур з-поміж прим оперної сцени). До речі, наразі ще не визначено, де саме відбудеться концерт. Можливо, це буде Софійський майдан або одна з фан-зон під час Євро-2012. Утім, продаж квитків уже розпочався. Вартість квитка становитиме від 2 до 6 тис. грн, а у VIP-зоні — 12—15 тис. грн. Той, хто не зможе придбати квитка, почує легендарного іспанського тенора, увімкнувши пряму телетрансляцію. Нині організатори гастролей складають спеціальну культурну програму для співця, щоб Домінго ознайомився з визначними пам’ятками нашої столиці. Аліса АНТОНЕНКО.

Злата Огневич стане обличчям курортного Криму

Про це газеті «День» повідомили в Міністерстві курортів та туризму Криму. Як повідомляє міністерство, зі співачкою (кримчанкою за походженням) проведено переговори та досягнуто угоди про те, що під час XXI Міжнародного ярмарку «Крим. Курорти. Туризм», який відбудеться наприкінці лютого — початку березня, буде підписано рекламний договір. «Ми цього року серйозно змінюємо іміджеву політику кримських курортів, вона матиме людське обличчя», — заявив міністр курортів та туризму Криму Олександр Лієв. Глава курортного відомства також повідомив, що вже розпочато зйомки фільмів про курортні можливості Кримського півострова, в яких бере участь Злата Огневич. У свою чергу, співачка висловила вдячність за надану честь: «Я виросла в Криму. 15 років провела в місті Судаку на березі Чорного моря серед кільця гір, які охороняють наше містечко від снігів та від негоди. Для мене дуже приємно й радісно усвідомлювати, що в мене буде така місія». Микола СЕМЕНА, Сімферополь.

«Вибух магії»

11 лютого в Донецьку (Музично-драматичний театр) і 12 лютого в Києві (Палац «Україна») пройде міжнародне шоу ілюзіоністів. Уперше на українській сцені покажуть свою майстерність чародії з восьми країн світу. В програмі «Вибух магії» об’єднані дуже складні та різнопланові номери. На сцені виступлять кращі ілюзіоністи. Так, американця Майка Майклса називають Механічним Магом. Зі своїм номером «Живий робот» він виборов Гран-прі на фестивалі Woqiao, став переможцем Siegfried & Roy’s, Magic Grand Prix in Monaco та інших престижних міжнародних змагань магів. Аарон Кроу — унікальний художник-екстремал із Бельгії — здобув перше місце на чемпіонаті світу з ілюзіонізму. Його трюки не лише дивують, але й можуть шокувати публіку, а колеги-ілюзіоністи навіть не ризикують їх повторювати. Француз Жан Жарі володіє талантом віртуальної магії. Його творчість відзначено численними призами на міжнародних змаганнях. Він продемонструє веселі романтичні фокуси за допомогою великого відео-екрану. Українець Віталій Горбачевський у парі зі своєю асистенткою продемонструє диво, яке стане романтичною кульмінацією всього фестивалю. Цей номер дивилися глядачі 28 країн світу. Віталій став володарем премії World Magic Awards у Лос-Анджелесі (єдиний з українських виконавців), Гран-прі Міжнародного фестивалю в Монте-Карло та багатьох інших. А сюрпризом вечора буде виступ Віталія Горбачевського в дуеті з киянином Віталієм Лузкарем (цей молодий артист здобув Гран-прі Міжнародного фестивалю фокусників і переміг у телешоу «Україна має талант»). У програмі концерту також відбудуться зустрічі публіки з ілюзіоністами з Латвії, Італії, Росії. Наприклад, Денис Пугін, попри свій юний вік (12 років), уже вважається досвідченим чарівником, який знає понад сто складних фокусів, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.

«Цитати» класики від Білоуса

Із 18 лютого по 18 березня в Національному художньому музеї України — виставка сучасного живопису під назвою «Цитати». Свої роботи представить відомий майстер пензля Микола Білоус. «Цитати» — це репліки майстра на твори відомих українських класиків, які є в постійній експозиції музею. Образи, які запозичує Білоус, актуалізуються та втрачають свою ауру відсторонених від сучасності носіїв вічності. Серед обраних ним — Федір Кричевський, Анатоль Петрицький, Іван-Валентин Задорожний, Сергій Світославський, народна картина «Козак Мамай», скульптура «Самсон», Микола Пимоненко, Олександр Мурашко та інші класики. Після перегляду живопису Миколи Білоуса відвідувачі можуть побачити експозицію музею і знайти ці класичні твори. Майстер каже, що його «Цитати» допоможуть заново прочитати національну мистецьку спадщину та зв’язати традицію й сучасність. «Для формування сучасного художника має значення знання історії мистецтва, а не вдосконалення суто професійної майстерності», — говорить М.Білоус. Виставка «Цитати» пройде в рамках ініційованої Національним художнім музеєм співпраці з сучасними художниками та промоції українського актуального мистецтва у традиційному музеї. Куратор проекту — завідуюча відділом мистецтва XX—XXI століття Національного художнього музею України Оксана Баршинова зазначає, що «актуальне мистецтво дуже поєднано з минулим і є органічним етапом розвитку українського мистецтва в цілому». Нагадаємо, Микола Білоус народився у 1956 році (Київська обл.). Здобув фундаментальну академічну освіту, стажувався в Європі, займався педагогікою. Вироблення власної художньої мови є підсумком художника роздумів над долею живопису в ХХ столітті. Нині роботи Білоуса знаходяться в міських галереях і приватних колекціях Німеччини, Чехії, Бразилії, Австрії, Росії та України. Аліса АНТОНЕНКО.

Газета: 
Рубрика: