«Сонячне поле» Івана Приходька
Сьогодні у галереї «Колекція» відкривається виставка «Сонячне поле». У ній представлено близько 40 живописних робіт, а також дерев’яні розписані фігурки. Повні енергії, життєрадісні та наївні картини-розписи Івана Приходька дуже відповідають різдвяному настрою, нагадують про свято і повертають глядача до думки про «вічні» цінності: власне коріння. Картини Приходька звертаються до архаїчних українських символів-тотемів, продовжують зникаючу традицію народного розпису. Водночас вони по-дитячому щирі та безпосередні, дозволяють відчути атмосферу доброзичливості, яка вирізняє Різдво з-поміж інших свят року. Роботи Івана Приходька належать, зокрема, до колекції Музею народно-декоративного мистецтва, а представлені на виставці «Сонячне поле» картини є частиною приватної колекції Юрія Когутяка, засновника галереї «Колекція». Сам художник мешкає у селі Дударків на Київщині, де протягом багатьох років творить свій живопис та дерев’яні фігурки-іграшки. При цьому безумовно автентичний народний майстер розпочав свою творчість навіть не в Україні: за його власними словами, малювати він почав у роки своєї роботи на військовому заводі в Пермі на Уралі. Глибоко етнічний автор протягом років не розмовляв українською і лише з поверненням в Україну прийняв свідоме рішення повернутися до рідної мови.
— Я зустрічався з Іваном Васильовичем на різних ярмарках народної творчості, — розказує Ю. Когутяк. — Досить випадково побачив фотографію, на якiй він тримав в руках картину, яскраву і фантастичну. Живопис Приходька, сповнений архаїчною символікою, простотою і щирістю образів, радістю барв. Анрі Матіс для нього так само близький, як і Марія Приймаченко.
Напередодні дня cвятого Миколая (16 грудня) Іван Приходько проведе авторське заняття з малювання з дітьми відвідувачів галереї «Колекція». Маючи багатолітній досвід роботи з дітьми у київській експериментальній студії «Оранта» і в дитячій школі мистецтв «Диво калинове» на Бориспільщині, Приходько малюватиме разом з дітьми в народному живописному стилі.
Свист за зарозумілість
Італійська громадська думка розбурхана скандалом, який стався напередодні ввечері в знаменитому міланському театрі la Scala: тенор Роберто Аланья, що виконував у опері «Аїда» роль Радамеса, був освистаний частиною публіки й відмовився продовжувати співати. Тоді в терміновому порядку на сцену було виведено його дублера Антонелло Паломбі, який продовжив співати, не звертаючи уваги на деяких глядачів, які, мов і не було нічого, висловлювали невдоволення на адресу його попередника. Аланья був освистаний через свою заяву, що потрапила в пресу, про те, що глядачі, як правило, нічого не розуміють у опері, вважає італійська газета la Repubblica (повідомляє news.ru). Паломбі, який не встиг навіть одягти костюм, вийшов на сцену в сорочці та джинсах. Проте він справився зі своїм завданням і вдостоївся разом із колегами після закінчення опери дев’ятихвилинної овації.
Моцарт у інтернеті
Міжнародний фонд Моцарта відкрив інтернет-сайт dme.mozartrum.at, на якому розміщено нотні записи всіх творів Вольфганга Амадея Моцарта. Проект виконано відповідно до найбільш авторитетного на сьогодні критичного видання — Neue Mozart Ausgabe (NMA, New Mozart Edition), повідомляє lenta.ru з посиланням на сайт фонду. Підготовка книжкового видання повного зібрання творів композитора зайняла близько п’ятдесяти років. Всі ноти NMA займають 125 томів, або 25 тисяч сторінок, зазначив Ульріх Ляйзінгер, керівник інтернет-проекту NMA. Веб-версія зібрання дозволяє також читати коментарі до окремих творів (наразі лише німецькою мовою). Проект цифрової бібліотеки Моцарта було виконано за участю каліфорнійського Інституту гуманітарних досліджень Паккарда. Фонд Моцарта викупив права на публікацію NMA у видавництва Barenreiter-Verlag за 400 тисяч євро, повідомила газета The New York Times. Доступ до творів Моцарта безкоштовний, на сайті працює пошук за декількома критеріями, в тому числі — за номерами відповідно до каталогу Кехеля, за жанрами і так далі, нотні записи можна роздруковувати у форматі PDF. Відкриття мережевого видання приурочене до закінчення святкування всесвітнього Року Моцарта.