Фурор франківців
Із величезним успіхом виступили українські артисти в Москві на Міжнародному фестивалі театрів країн Європи, показавши одну із найаншлаговіших своїх вистав — «Наталку Полтавку». Театр ім. І.Франка завершував форум, присвячений 250-річному ювілею Малого театру. Подивитися постановку киян прийшла творча еліта російської столиці та всі провідні критики. Зал не вмістив усіх бажаючих, хоч у проходах були поставлені додаткові стільці, а на галерці яблуку ніде було впасти. Публіка дуже тепло сприйняла сценічну версію Олександра Анурова (режисер екс- киянин, нині москвич), а кожна поява на сцені зоряного дуету Возного (Петро Панчук) і Виборного (Олег Скрипка, лідер групи ВВ) супроводжувалася оваціями. Критики високо оцінили гру Наталі Ярошенко (Наталка Полтавка), Лариси Руснак (Терпилиха) та інших акторів.
Після вистави виступила примадонна Малого театру — Еліна Бистрицька. Актриса не приховувала своїх емоцій. У неї на очах блищали сльози. Бистрицька сказала, що отримала колосальне задоволення від постановки та майстерності акторів. А художній керівник театру Юрій Соломін додав: «Українські артисти подарували нам зустріч із Театром з великої букви. Малий театр і франківців пов’язують багаторічні творчі узи, які не можна розірвати». Восени наступного року відбудуться обмінні гастролі двох колективів, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.
Ювілей вченого-філолога
У Санкт-Петербурзі проходять урочистості, присвячені 100-річчю від дня народження академіка Ліхачова, повідомляють РІА Новини. У Російському музеї відкрилася виставка «Згадуючи Дмитра Сергійовича Ліхачова», а в Петербурзькому гуманітарному університетi профспілок встановили пам’ятник вченому; в Петропавловській фортеці проходить виставка «Д.С.Ліхачов: діалог з ХХ-м століттям», а в Юсуповському палаці відбудеться церемонія вручення Санкт-Петербурзької премії імені Ліхачова за видатний внесок у збереження історико-культурної спадщини.
Дмитро Сергійович Ліхачов (1906—1999) — видатний вчений- філолог, автор понад 500 наукових праць і багатьох публіцистичних доробків, один із творців петербурзької текстологічної школи вивчення давньоруської літератури. Почесний громадянин Санкт-Петербургу.
Замок Мерліна
У французькому місті Дуе знайдено одне з найдавніших креслень Стоунхенджа, мегалітичної споруди Великобританії, яка датується III тисячоліттям до нашої ери. На виявленому малюнку XV століття видно, що його автор добре уявляв собі, як були укріплені камені Стоунхенджа, повідомляє lenta.ru з посиланням на газету The Guardian. Середньовічний автор креслення вірно зобразив розташування п’яти центральних трилітів (великих, вертикально встановлених каменів, сполучених зверху перемичкою). Примітно, що до XIX століття два із п’яти трилітів вже впали. Крім того, художник позначив на малюнку, що перемички були закріплені шипами, прийомом, відомим давнім теслярaм. Вченим досі було відомо тільки два малюнки Стоунхенджа, які датуються більш раннім періодом, ніж креслення з Дуе. Один зберігається в Британській бібліотеці, другий — в Паркеровській бібліотеці Кембріджського університету. Французька знахідка буде представлена публіці 2007 року на виставці в Королівській академії, присвяченій трьохсотріччю спілки лондонських антикварів. Сучасні археологи датують споруду Стоунхенджа серединою III тисячоліття до нашої ери. У Середньовіччі люди вважали, що комплекс був зведений чарівником Мерліном за часів легендарного короля Артура.