Музикальне серце екс-бітла
Британський музикант сер Пол Маккартні випускає новий альбом-ораторію «Узри моє серце», передають РІА «Новости». Сер Пол почав роботу над своїм четвертим за рахунком класичним альбомом ще вісім років тому, однак із різних причин, включаючи смерть першої дружини Маккартні Лінди, вона декілька разів надовго припинялася. Альбом являє собою ораторію в чотирьох частинах англійською мовою і латиною, створену для виконання оркестром і хором із дитячих і чоловічих голосів. У його записі взяли участь хори хлопчиків коледжу Магдалени Оксфордського університету та Кінгс-коледжу Кембріджського університету, а також оперна співачка Кейт Роял та лондонський камерний оркестр «Академія собору святого Мартіна».
— Я дуже люблю хори, — зізнався 64-річний музикант у інтерв’ю «Санді Таймс». — Дитиною я виступав в одному з них, імені Святого Варнави на Пенні-лейн. — Я не був дуже музикальною дитиною, і шкільної музичної освіти в мене фактично нуль. Незважаючи на нестачу досвіду та знання класичної музики, «його екстраординарно чутливе музичне вухо захоплює не лише залишки, але часом і більш глибокі основи англійської хоральної та оперної музики ХХ сторіччя», — зазначає видання. З іншого боку, підхід Маккартні до музики часом виробляє такі «модуляції та відхилення, що волосся сторчма стає», — пише газета.
До альбому включено інтерлюдію для гобоя та хору, яку було написано в пам’ять про покійну першу дружину музиканта Лінду. «Я грав її декільком людям, нічого не говорячи, і я бачив, як вони починали плакати. Це неймовірне явище», — розповів музикант.
Напередодні виходу нової роботи екс-«бітла» критики нагадали, що жоден із його класичних альбомів, як і роботи в інших жанрах музики, образотворчого мистецтва чи поезії, після розпаду «Бітлз» не користувалися такою ж високою популярністю, як твори «ліверпульської четвірки» і Джона Леннона. Однак світова прем’єра виконання творів із нового альбому Пола Маккартні запланована 3 листопада цього року в знаменитому лондонському Королівському Альберт-холі.
«Хоббіт-2»
Пітер Джексон готовий розпочати зйомки фільму «Хоббіт» і обіцяє надати картині епічних рис, які властиві «Володареві кілець». Про це режисер заявив у інтерв’ю Entertainment Weekly, коментуючи бажання керівництва кінокомпанії MGM зробити фільм двосерійним.
«Хоббіт», написаний Толкієном за 10—12 років до «Володаря кілець », є більш дитячою книгою зі спрощеною розповіддю. Якщо вони серйозно вирішили робити дві серії, то це буде цікаво, бо дозволить додати багато деталей», — заявив Джексон. За його твердженням, можна, зокрема, спробувати пофантазувати на тему зникнення в одному з епізодів Гендальфа. Він говорить, що відправляється на зустріч з Білою радою, в яку на той час входили і Галадріель і Саруман, а сам зникає на якийсь час і ніхто не знає, що сталося. Чимало цікавого відбувається і з Більбо... Всі ці темні моменти історії просто потребують прояснення.
Пітер Джексон твердить, що ніхто із зацікавлених осіб поки що не звернувся до нього з конкретними пропозиціями з приводу зйомок «Хоббіта». «Чим довше MGM чи New Line відкладатимуть цей проект, тим складніше його буде реалізувати. News.ru нагадує, що в найближчі плани новозеландського режисера входить екранізація фантастичної трилогії Наомі Новік «Темрейр», що розповідає про альтернативний варіант наполеонівських воєн, у яких нарівні з видами озброєнь, що існували в реальності, використовуються дракони.
Поп-співачка стала письменницею
Кайлі Міноуг написала книгу «The Showgirl Princess». Її головна героїня — поп-зірка, прототипом якої є сама Кайлі. За сюжетом, співачка готується до виходу на сцену, але губить свої туфлі, а виплутатися з ситуації, яка склалася, героїні допомагають віра у власні сили, дружба й уміння працювати в команді, пише music. Таким ось чином Кайлі має намір залучати до розумного, доброго й вічного своїх юних шанувальників і шанувальниць. «The Showgirl Princess» розрахована на дітей від шести років і старших. Видання оформлене ексклюзивним фото Вільяма Бейкера, який довгий час співпрацював з Міноуг, а також ілюстраціями від Суон Парк.
Як виглядав Конфуцій?
Відкриття в КНР статуї Конфуція, яка стане офіційним прототипом усіх майбутніх подібних монументів, викликала протест із боку вчених. Вони твердять, що ніякого «стандартного зображення» напівлегендарного політика, вчителя й філософа немає і не може бути, передає lenta.ru з посиланням на агенцію France Press. Статую, яка викликала суперечки, встановлено на батьківщині Конфуція — в місті Цюйфу в провінції Шаньдун. Ініціатором встановлення пам’ятника став Китайський фонд Конфуція. За основу вигляду Конфуція скульптор узяв канонічне зображення, виконане митцем У Даоцзи, що жив за доби Тан (618—907 роки), тобто понад тисячу років опісля смерті філософа. З погляду противників офіційної версії вигляду Конфуція, фонд його імені намагається нажитися на явно популярній «торговельній марці». Храм, гробниця і маєток Конфуція в Цюйфу з 1994 року перебувають під захистом ЮНЕСКО.