Чортова дюжина «КРОКу»
8 серпня стартував 13-й Міжнародний фестиваль анімаційних фільмів «КРОК». За традицією головним майданчиком огляду стала палуба корабля. У конкурсній програмі форуму візьмуть участь представники з Німеччини, Литви, Бразилії, Казахстану, Австралії, Канади, Фінляндії, Чехії, Японії та інших країн, повідомила gazeta.ru. «КРОК» — це спільний російсько-український проект. Тому і президентів форуму представлено від обох країн. Російська сторона — в особі режисера і художника-мультиплікатора Едуарда Назарова, що створив знаменитого Вінні-Пуха. Президент огляду від України — Давид Черкаський, автор не менш знаменитого «Доктора Айболіта». Нинішнього року до складу журі ввійшли: Костянтин Бронзіт з Росії, Жак Друен з Канади, представниця Франції Тіціана Лоски, португальський режисер Реджіна Пессоа і українець Євген Сивоконь. Природно, що головне на фестивалі «Крок» — це кіно. Причому потрібно зазначити, що стати учасником огляду дуже складно. Так, наприклад, до конкурсної програми було дібрано лише 120 анімаційних робіт із восьмисот представлених. Всі фіналісти затверджувалися спеціальною відбірною комісією, на суд якої власні картини представили студенти і дебютанти з 40 країн світу. Цей фестиваль обіцяє стати демонстрацією нових пластичних, технологічних і жанрових можливостей анімаційного мистецтва. І не варто забувати також про несподівані авторські ідеї і політ фантазії. До речі, якщо торік за кількістю учасників лідирувала Росія, то нинішнього року на першому місці опинилася Франція. До конкурсної програми фестивалю ввійшли 30 робіт французьких мультиплікаторів. Минулий «КРОК» відбувався на території України. Отже, судно, залишивши Нижній Новгород, вирушає маршрутом: Чистополь — Перм — Чайковський — Єлабуга — Ульянівськ — Казань і 17 серпня знов повернеться до Нижнього Новгорода. Почесними гостями Міжнародного фестивалю анімаційних фільмів «КРОК» стали: Юрій Норштейн — автор «кращого мультфільму всіх часів і народів» «Їжачок у тумані», а також Олександр Татарський та інші майстри анімаційного жанру.
Фальшива «Голова...»
Британські експерти піддають сумніву автентичність роботи видатного голландського художника Вінсента Ван Гога «Голова чоловіка», яку оцінюють у 20 млн. доларів. На їхню думку, картина може виявитися фальшивкою. Фахівці Національної галереї Вікторії в Мельбурні мають намір провести розслідування, повідомляє news.ru з посиланням на австралійський телеканал АВС. Сумніви мистецтвознавців викликані, зокрема, тим, що портрет 1880 х років написано на полотні в горизонтальній площині — аце досить незвичайний для Ван Гога прийом. 20-мільйонний шедевр було придбано Мельбурнською галереєю 1940 року і зараз перебуває на тимчасовій експозиції в Dean Gallery в Единбурзі. Від фахівців цієї галереї коментарів поки не отримано. Однак директор Національної галереї Вікторії Джеральд Ваган заявляє, що галерея не збирається відмовлятися від своїх висновків. «Знавці великого Вінсента Ван Гога визнали автентичність картини та її автора», — заявив він, зазначивши, що все-таки вони відкриті до дискусій з цього питання.
Ваган переконаний, що він не помиляється, і його попередники також не були ошукані, хоч і визнає, що картини Ван Гога не перший раз виявляються під підозрою. Так, норвезький історик мистецтвознавства Йоханнес Роед дійшов висновку про те, що автопортрет Ван Гога з Національної галереї Осло, найвірогідніше, є фальшивкою. Картина, на якій зображено художника на синьо-зеленому тривожному тлі, вважалася єдиним автопортретом Ван Гога, зробленим ним після того, як він відрізав собі частину вуха. У той же час парадоксальним чином повідомлення про те, що портрет не належить пензлю Ван Гога, потроїло кількість відвідувань галереї.
Також були оголошені підробкою знамениті «Соняшники». Автентичність натюрморту «Соняшники» стала предметом запеклих суперечок, які почалися після того, як цю картину придбала японська компанія «Ясуда» 1987 року. Проте 2002 року було все-таки встановлено, що картина вартістю в 25 мільйонів фунтів стерлінгів виявилася оригіналом. «Соняшники» були написані на невластивому для Ван Гога полотні з джуту, і це викликало підозри. «Ван Гог дійсно намучився з цією картиною, і що забавно — результатом цих мук стали заяви критиків про те, що картина — підробка», — говориться у висновку експертів.
Кримінальне кіночтиво
Режисер Едріан Лайн перенесе на великий екран дію відомого кримінального роману Чака Хогана «Принц злодіїв», повідомляє Reuters. Книга розказує про чотирьох бостонських злодіїв, які є одночасно друзями і суперниками у своїй професії, по слідах яких йде наполегливий агент ФБР і не менш наполеглива письменниця, яка готова на все заради цікавого сюжету. Хоган отримав 2005 року за свій роман престижну літературну премію Хаммета. Права на екранізацію викупила кінокомпанія Warner Bros., дату початку зйомок поки не визначено, уточнює lenta.ru. Останньою серйозною роботою Едріана Лайна був фільм «Невірна» з Річардом Гіром і Дайєн Лейн в головних ролях. Він також є автором таких відомих картин, як «Лоліта», «Дев’ять з половиною тижнів» і «Фатальний потяг».