Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

27 липня, 2006 - 00:00

Піраміди... в Лондоні

Галерея сучасних мистецтв Тейт (London’s Tate Modern) планує вдвічі розширити виставкові площі за рахунок будівництва футуристичних конструкцій зі скла. З такою заявою, як передає lenta.ru з посиланням на AFP, виступив директор галереї Ніколас Серота. За його словами, нові приміщення виконуватимуться як витвір мистецтва в стилі кубізму — безліч пов’язаних між собою скляних паралелепіпедів, які створюють піраміду заввишки 70 метрів. Будівництво загальною вартістю 398 мільйонів доларів планується завершити до Олімпійських ігор 2012 року в Лондоні. Хоча гроші на будівництво поки не знайдено, проте Серота вже заявив, що впевнений в тому, що необхідну суму вдасться зібрати і будівництво буде завершене на початок Олімпійських ігор.

Перські фрески в Афганістані

Японські дослідники виявили в місті стародавніх буддійських реліквій Баміян, в центральній частині Афганістану, фрески із зображенням персонажів перської міфології. Як повідомляють РІА «Новости», знахідка в печері Баміяна датується VII століттям нашої ери. Поки вчені не можуть однозначно сказати, що саме хотів зобразити стародавній художник. Зображення на фресках нагадує охоронця містерій Персії Симорга — щось на зразок гігантського грифона — напівфенікса, напівлева, який мав пророчі здібності в іранських легендах. Разом з тим, фреска схожа і на міфічного грифона з крилами і головою орла, але з тулубом лева. Малюнки являють собою східний орнамент у вигляді завитків і виконані в техніці буддизму. Такого роду техніка виконання малюнка була поширена в області Гандара, на північному заході Пакистану і в східній частині Афганістану, в I — VI століттях нашої ери.

Японські вчені та археологи з Національного науково-дослідного інституту культурного надбання беруть активну участь в проекті Організації ООН з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО), з охорони історичних і культурних пам’яток одного з основних центрів знаменитого «шовкового шляху» — міста Баміяна. Дослідникам вже вдалося виявити фрагмент давньої буддійської ступи заввишки 2,5 метра і серію унікальних печерних фресок.

Шукшинські дні

В Алтайському краї завершився фестиваль, присвячений пам’яті відомого російського письменника, кіноактора і режисера Василя Шукшина. Він пройшов вже ввосьме. На Шукшинському кінофестивалі переможцем стала картина петербурзького режисера Андрія Кравчука «Італієць», повідомляє радіо «Культура». На батьківщині актора, в рідному селі Василя Шукшина — Сростки, на горі Пікет зібралися десятки тисяч шанувальників його творчості. Перед гостями та учасниками Шукшинських днів виступили фольклорні й театральні колективи, відбулися зустрічі з письменниками, акторами та режисерами.

«Людина-павук-3»

Режисер блокбастерів про Людину-павука Сем Реймі підтвердив, що в третій частині Пітеру Паркеру доведеться мати справу відразу з чотирма лиходіями. Ця заява, як повідомляє агентство AP, прозвучала на спеціальній прес-конференції в Сан-Дієго, яку Реймі разом з виконавцями головних ролей організували для шанувальників серіалу. Протистояти Людині-павуку будуть Піщана людина (Томас Хейден Черч), Веном (Тофер Грейс), Гаррі Озборн (Джеймс Франко), що успадкував від свого батька Зеленого Гобліна не тільки силу, але і частину іміджу, і лиходій, якого, можливо, зіграє Брюс Кемпбел. За непідтвердженими поки даними, йому уготована роль Містеріо. Як заявив виконавець головної ролі Тоббі Магвайр, незважаючи на завершеність сюжету, фінал третьої частини буде залишено відкритим. «Якщо ми зрозуміємо, що історія Людини-павука має бути продовжена і ми матимемо хороший сценарій, ми її продовжимо», — пообіцяв актор. Нагадаємо, що «Людина-павук-3» вийде в прокат 4 травня 2007 року. До виходу на екрани сіквела «Піратів Карибського моря» першої і другої серії «Людини-павука» належали майже всі рекорди касовості.

Газета: 
Рубрика: