Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

5 липня, 2006 - 00:00

Галині Волчек вручать премію імені Георгія Товстоногова

Художньому керівнику московського театру «Современник», народній артистці СРСР Галині ВОЛЧЕК вручать у Санкт-Петербурзі режисерську премію імені Георгія Товстоногова. Про це було оголошено в понеділок на прес-конференції в Гранд-готелі «Європа». Премію вручатимуть 6 листопада на урочистій церемонії «Золотого софіта» у Великому драматичному театрі імені Георгія Товстоногова, повідомляє ІТАР- ТАРС. Премія, започаткована в сезоні 2001—2002 року, має федеральний статус і присуджується за видатний внесок у розвиток театрального мистецтва. Раніше лауреатами премії були Петро Фоменко, Лев Додін, Марк Захаров, Борис Покровський і Юрій Григорович.

Претендентам на «Оскар» дозволили розмовляти будь-якою мовою

Фільми, що претендують на «Оскар» у номінації «Найкращий іноземний фільм року», можуть бути озвучені будь-якою мовою. Нове правило Американської кіноакадемії набуде чинності вже цього року, повідомляє BBC. До 2006 року діалоги в картинах, що претендують на «Оскар» у категорії «іноземний фільм», мали звучати тільки офіційною мовою країни, яку вони представляють. Виконавчий директор Американської кіноакадемії Брюс Девіс оголосив, що, наприклад, за новими правилами, «Тайвань може надати для перегляду фільм португальською». Минулого року італійська картину «Private» режисера Саверіо Констанцо, герої якої розмовляють на івриті, англійською й арабською, кіноакадемія відкинула через мовну невідповідність. Найкращим іноземним фільмом 2005 року кіноакадемія назвала південноафриканську картину «Цоці», в якій діалоги звучать мовою африкаанс і на місцевому діалекті цоцітааль — суміші з місцевих говірок з англійською й африкаанс. Іншим нововведенням 2006 року стане збільшення кількості номінантів на «Оскар» у категорії «Найкращий звукорежисер» із трьох до п’яти.

Джонні Депп хоче зіграти Гамлета

Джонні ДЕПП мріє зіграти Гамлета на сцені якого-небудь «крихітного театру». В інтерв’ю Associated Press 43-річний актор сказав, що на виконання цього бажання в нього залишилося усього кілька років, інакше йому залишиться тільки роль «батька Гамлета». Про своє бажання зіграти в п’єсі Шекспіра актор розповів після прем’єри фільму Гора Вербінськи «Пірати Карибського моря: скриня мерця», де Депп виконує роль капітана Джека Вороб’я. «У будь-якій кар’єрі бувають злети і падіння. Не виключено, що мені доведеться влаштовувати спеціальні вистави з участю Джека Вороб’я біля великих магазинів», — зазначив актор. Перший фільм про пригоди капітана Джека Вороб’я — «Пірати Карибського моря: прокляття «Чорної перлини» — приніс Джонні Деппу номінацію на премію «Оскар», а творцям картини — $654 мільйони касових зборів.

«Місто-сад»

У галереї «Акварель» відкрилася персональна виставка Світлани Аношкіної. Творче кредо молодої художниці — краса та радість світу, а її улюблені герої — квіти. Тому назва її виставки «Місто-сад» є точним визначенням суті її живопису. У картинах Світлани Аношкіної квіти присутні майже всюди, відтіняючи настрій картини («Мальви»), акомпануючи йому («Малиновий дзвін»), а нерідко — і повністю створюючи його («Гілка магнолії», «Флокси»). Вони можуть бути трактовані по-різному — соковито й енергійно або вишукано декоративно, але неодмінно зображаються не зрізаними, не поставленими у вазу, а живими. Без квітів обходяться лише деякі картини — ті, в яких на зміну весні приходить осінь («Осінь. Чернігівщина», «Орфей»), та ще портрети. Оксана ЛАМОНОВА.

«Портрет де Сото» виставлять на аукціон

Видатний британський композитор Ендрю Ллойд Уеббер збирається продати належну йому картину Пабло Пікассо «Портрет Анхеля Фернандеса де Сото». Як повідомила газета «Нью-Йорк пост», полотно буде виставлене на аукціоні «Крістіс» у Нью-Йорку в листопаді 2006 року. Всі виручені в результаті продажу кошти спрямують на добродійні цілі. Як вважають експерти, вартість цієї картини може становити від 40 до 60 мільйонів доларів, повідомляє gazeta.ru. Уеббер, який є автором таких відомих мюзиклів, як «Ісус Христос — суперзірка», «Евіта», «Кішки» і «Привид опери», придбав цей шедевр живопису ще в 1995 році за $29,1 млн. «Портрет де Сото» — одна з найвідоміших у світі робіт Пікассо. Вона була написана в 1903 році в так званий «блакитний період» його творчості. Відомо також, що де Сото був близьким другом Пікассо. Вони познайомилися ще в 1899 році в Барселоні, а розлучила їх загибель де Сото в 1938 році під час громадянської війни в Іспанії. Полотна Пікассо традиційно цінують дуже високо. Так, раніше цього року на весняному аукціоні імпресіоністів і сучасного мистецтва «Сотбіс» в Нью-Йорку була продана його картина «Портрет Дори Маар із кішкою» (1941 рік). Це — друге за вартістю полотно, яке коли-небудь виставлялося на аукціонах у світі. На першому місці залишається витвір того ж Пікассо — «Хлопчик із трубкою», проданий у травні 2004 року за 104,2 мільйона доларів.

Фільм про Піаф

Французький кінорежисер Олів’є Даан, який зняв трилер «Багряні ріки-2» і драму «Ріка духів (Життя обітоване)», завершив зйомки ігрового фільму про Едіт ПІАФ. Прем’єра картини «La Mome» («Горобчик», найпопулярніше прізвисько знаменитої французької співачки) призначена на Валентинів день — 14 лютого 2007 року, повідомляє lenta.ru з посиланням на газету The New York Times. В американському прокаті фільм називатиметься за однією з популярних пісень Піаф — «Життя в рожевому світлі». У ролі Піаф у Даана знялася актриса Маріон Котійяр, яка грала в усіх трьох частинах фільму «Таксі», у «Великій рибі» в Тіма Бертона та в «Марії» в Абеля Феррарі. У «Горобчику» беруть участь також Жерар Депард’є (йому дісталася роль Луї Лепле, людини, яка відкрила Піаф Парижу) та Паскаль Греггорі. Останній грав у таких картинах, як «Габрієль», «Осине гніздо» й «Арсен Люпен». Фільм Даана складається з двох частин: у першій розказана історія дитинства співачки, у другій — роки її зрілості. Бюджет картини досить великий за французькими мірками: він становить 25 мільйонів доларів.

Газета: 
Рубрика: