Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Культура

27 січня, 2012 - 00:00

«Чарівний світ українського гобелена»

Так називається виставка майстрині Галини Кротової, яку відкрито в Центрі української культури та мистецтва. В експозиції представлено різносюжетні гобелени, які виконано в техніці класичного українського ткання. За допомоги орнаменту і кольору вони відтворюють народні фантастичні образи, мотиви природи, що майстерно переплітаються з мотивами реального життя. Це і створює особливий колорит робіт Галини Кротової. Майстриня каже: «Я впевнена — що більше людей захопиться мистецтвом ткання гобеленів, то багатшою стане українська культура, бо не лише величні майстри творять її». На відкритті виставки мисткиня провела майстер-клас для киян і гостей нашої столиці — виготовляла гобелени у виставковій залі, і це було захоплююче видовище, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.

Оголошено оскарівських номінантів 2012 року

Американська академія кіномистецтв оприлюднила списки цьогорічних номінантів на премію «Оскар», повідомляє Agence France-Presse. Десять номінацій отримала стрічка «Артист» французького режисера Мішеля Хазанавичуса. Якщо цього року нагорода Американської кіноакадемії дістанеться «Артисту», він стане першим чорно-білим володарем «Оскару» з 1929 року, коли премію виграла стрічка «Крила». У головній категорії «Кращий повнометражний художній фільм» на «Оскар» номіновано дев’ять картин: «Артист» (режисер Мішель Хазанавичус); «Нащадки» (режисер Александр Пейн); «Хранитель часу» в 3D (режисер Мартін Скорсезе); «Північ у Парижі» (режисер Вуді Аллен); «Страшно гучно і надто близько» (режисер Стівен Долдрі); «Людина, яка змінила все» (режисер Беннетт Міллер); «Прислуга» (режисер Тейт Тейлор); «Дерево життя» (режисер Терренс Малік); «Бойовий кінь» (режисер Стівен Спілберг). Нагадаємо, 84-та церемонія вручення нагород Американської кіноакадемії відбудеться в Лос-Анджелесі 26 лютого.

Про долю Рената Польового

Учора в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» відбувся вечір пам’яті видатного майстра Івана Гончара та його побратима Рената Польового. Письменник Роман Коваль презентував свою нову книгу «Тиха війна Рената Польового». На долю героя книги випало чимало. Він був видатним інженером-винахідником, меценатом, краєзнавцем, учасником хору «Гомін», чоловічого хору «Чумаки» та ансамблю «Радосинь», членом Українського культурологічного клубу, Української гельсінської спілки, Української республіканської партії, колимським в’язнем, членом Всеукраїнського політичного об’єднання «Державна самостійність України», історичного клубу «Холодний Яр», автором книг «Кубанська Україна», «Кобзарі в моєму житті» та «Моя боротьба (спомини)». Ренат Польовий знав багатьох визначних особистостей, спогади про яких залишив нам у спадок, зокрема про членів ОУН — Степана Сярого та Марію Омелян, кобзарів Семена Власка, Олександра Корнієвського, Михайла Башловку, Олексія Чуприну, Георгія Ткаченка, Євгена Адамцевича, Миколу Будника, Віктора Лісовола, Ігоря Рачка, братів Василя та Миколу Литвинів, а також про Івана Гончара, Феодосія Сахна, Сергія Набоку, Леоніду Світличну, Леопольда Ященка та інших. Нагадаємо, про Польового написали свої спогади письменники: Леонід Череватенко, Роман Коваль, Данило Кулиняк, Наталя Околітенко та Ольга Страшенко, кобзарі Ігор Рачок, Тарас Силенко та Валерій Левандовський, скульптор Микола Малишко, художниця Ніна Денисова, визначні діячі культури Василь Триліс, Леопольд Ященко, Петро Гончар, Тетяна Марченко, Вадим Мицик, Олександр Фисун, Богдан Жеплинський, Володимир Данилейко, Герой України Левко Лук’яненко, консул України в Німеччині Євген Сярий, режисер Сергій Марченко, журналісти Віктор Радіонов та Станіслав Бондаренко, учасники хору «Гомін». Опубліковано також спомини дружини Віри, доньки Люби, сестер Нелі та Людмили, брата Василя. У книжці вміщено «Колимські оповідання» та «Новели неволі» Рената Польового, його півстолітні дослідження історії Кубані та спогади про УКК, УГС, ДСУ, хор «Гомін». Книга альбомного формату (до 700 фотографій та картин), повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.

Газета: 
Рубрика: