Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

18 травня, 2006 - 00:00

Скрипку Страдиварі продано за рекордну суму

На аукціоні Christie’s у Нью-Йорку анонімний покупець придбав скрипку Hammer роботи Антоніо Страдиварі за $3 мільйони 540 тисяч. Таким чином встановлений новий рекорд аукціонного продажу музичних інструментів. Попередній належав іншій скрипці знаменитого італійського майстра — Lady Tennant, яка в квітні минулого року пішла з молотка в тому ж залі в Рокфеллерівському центрі за $2 мільйони 32 тисячі, повідомили РІА «Новости». Фахівці Christie’s розраховували виручити за Hammer від $1,5 мільйона до 2,5 мільйона. Страдиварі виготував її в Кремоні в 1707 році — в «золотий період» своєї творчості. Ім’я інструменту було дане на честь шведського ювеліра та колекціонера Крістіана Хаммера, якому вона колись належала. За своє життя Страдиварі створив 1100 скрипок, гітар і арф. До наших днів збереглися близько 650-ти. Інструменти роботи Страдиварі високо цінилися ще за його життя та стали предметами справді ажіотажного попиту після смерті майстра в 1737 році, оскільки вони не старіють і з часом не змінюють свого унікального звучання.

Перші розчарування від «Коду да Вінчі»

Кінокритики, подивившись у Франції голівудський кінофільм «Код да Вінчі» за однойменним скандальним бестселером американського письменника Дена Брауна, сприйняли стрічку прохолодно. Перегляд для приблизно двох тисяч журналістів відбувся перед відкриттям Каннського фестивалю (він стартував 17 травня). Після закінчення показу присутні не взялися аплодували, а деякі навіть виразили свистом своє розчарування. На критику наразилися як творці фільму, так і актори. Особливо сильне невдоволення викликала гра виконавця однієї з головних ролей — Тома Хенкса, повідомляє Інтерфакс.

У фільмі Рона Ховарда знялися Том Хенкс, Ієн Маккеллен, Альфред Моліна, Жан Рено, Одрі Тоту, Пол Беттані, Юрген Прохнов. Картина ще до свого виходу в міжнародний кінопрокат спричинила гнівні відгуки по всьому світу. Зокрема, Ватикан закликав віруючих бойкотувати фільм, оскільки, на думку церковників, картина ображає Святе Письмо. Річ у тому, що в основі роману Дена Брауна є припущення, що Ісус одружився з Марією Магдалиною й у нього були діти. Нагадаємо, що режисер стрічки, лауреат «Оскара» Рон Ховард, відомий за картинами «Ігри розуму», «Нокдаун», «Грінч — викрадач Різдва».

«Допускаю, що фільм сприйматимуть так само неоднозначно, як книжку, і поважаю почуття віруючих. Для мене все, що відбувається в «Коді да Вінчі», — вигадка, детективна історія з прекрасно закрученою інтригою, не більше того. Я не маю наміру вплутуватися в теологічні суперечки та когось у чомусь переконувати. Якщо проти фільму існує упередження, краще на нього не ходити, не псувати собі настрою», — сказав кінорежисер. Як відомо, знімальній групі Ховарда дозволили знімати в Луврі, але її не пустили у Вестмінстерське абатство. Зйомки відбувалися в умовах суворої секретності.

Роман Дена Брауна був визнаний у 2005 році книжкою року за версією British Book Awards. Роман виданий у світі 40 мільйонним накладом і приніс його автору 45 млн. фунтів.59-й Каннський кінофестиваль триватиме 11 днів. Його роботу висвітлюють майже чотири тисячі журналістів. Переможців кінофоруму оголосять 28 травня.

Газета: 
Рубрика: