Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

15 квітня, 2006 - 00:00

Роман з «Майстром...»

18 квітня у Жовтневому палаці Московський театр Романа Віктюка покаже свій резонансний спектакль «Майстер і Маргарита. Сни Івана Бездомного».

Нинішні гастролі в Україні — ювілейні (крім Києва, віктюківську постановку побачать глядачі Дніпропетровська та Харкова). Цього року в долі театрального метра три круглих дати: 70- річчя від дня народження, 50-річчя творчої діяльності відомого українського режисера Віктюка, який давно став москвичем, а також 10 років як існує театр його імені. Кожного разу Роман Григорович вигадує щось незвичайне, і тому, якщо в місті з’являється афіша, що сповіщає про прибуття майстра Віктюка, ажіотаж та інтерес публіки забезпечено.

«Майстер і Маргарита. Сни Івана Бездомного» — сценічна інтерпретація відомого романа Михайла Булгакова. До цього твору режисер звертався кілька разів, роблячи постановки для різних театрів. Нинішня версія розділила критиків і публіку на два прямо протилежних табори. Одні вважають постановку чудовою, а інші говорять, що це не найкраща віктюківська вистава. Сам режисер ставиться до «Майстра...» з великою любов’ю.

«Мені здається, що в естетиці Булгакова існує близькість трьох структур: сну, смерті, мистецтва, —говорить режисер. — Це провідники, прориви, які нас з’єднують з потойбічним світом. Булгаков у це вірив. І в наш час акторська структура стає все більш тонкою. Молоді артисти, вільні за вдачею, дозволяють собі мати в організмі ці пориви. Саме в такому випадку магія театру перемагає... Ми акцентуємо увагу на певних елементах. Так, сьогодні у Воланда головний лозунг звучить так: «Ніхто не забутий, ніщо не забуте»... У виставі головні ролі виконують: Фатєєв, Дзюба, Бозін, Ісаєв, Карпушина, Погорєлова та інші актори. Інф. «Дня»

«Довга ніч...»

В Україні проходить «Французька весна» — Дні французької культури тривалістю в цілий місяць. Частина програми присвячена кінематографу і має назву «Французька кіновесна». Її кінопокази проходять у Києві, Донецьку, Львові, Харкові, Одесі й Дніпропетровську, повідомляє «KINO-КОЛО». У столиці, в кінотеатрі «Україна», в ніч з 14 на 15 квітня і з 15 на 16 квітня відбудуться покази програми короткометражних фільмів, що мають назву «Довга ніч... короткого метражу». У зв’язку з тим, що програма викликала величезний інтерес глядачів, організатори вирішили провести в Києві ще один показ «Довгої ночі...» — в ніч з 17 на 18 квітня.

«Щедрику» — 35

15 квітня у Національній філармонії України відбудеться ювілейний концерт дитячого хору «Щедрик». У програмі будуть виконані твори: Брамса, Баха, Форе, Пуленка, Леонтовича, Суржі, Дичко, Вітола, Бусто, Хілтона, Вілкіса, Подгайця та Гоймана.

Київський «Щедрик» добре відомий не лише українським меломанам, а й закордонним слухачам. Хор засновано у 1971 році видатним майстром хорового мистецтва Іриною Миколаївною Сабліною, а нині «Щедрик» очолює її донька — Марина Сабліна.

Хористи виховані у традиціях європейської школи виконавського мистецтва. Вони виконують кращі твори світової класики. Репертуар «Щедрика» охоплює кілька стильових епох — від «добахівської» класики до новітніх надбань сучасної музики. За 35 років хор виступав у найпрестижніших залах світу, завойовував призи на міжнародних хорових форумах. Зокрема, «Щедрик» отримав гран-прі на Конкурсах у Пауел-Рівер (Канада), Де- Млйні (США), Мендзездроє (Польща) та інш. Знаковим став виступ українських співаків на Міжнародному фестивалі духовної музики «Музика Сакра а Рома» у Римі у 2005 році. А журі Muzika Mundi нагородила «Щедрик» дипломом вищого ступеню, і нині київський дитячий хор входить у п’ятірку кращих хорових ко

Євангеліє від Іуди

Тринадцять папірусних листів з текстом — Євангеліє від Іуди — передано каїрському Коптському музею. Таким чином, влада Єгипту добилася повернення на батьківщину документа, незаконним чином вивезеного з країни на початку 1970-х років. Про це повідомило агентство France Press з посиланням на представників єгипетського міністерства культури.

Текст Євангелія від Іуди, записаний на рубежі III і IV століть нашої ери в одній із ранньохристиянських сект, які діяли в Єгипті, було знайдено в районі села Бені Мазар недалеко від міста Ель-Мінья. За невідомих обставин рукопис залишив країну, змінив кількох власників у Європі та Америці і у 2000 році був куплений швейцарським приватним фондом, повідомляє lenta.ru. Ця організація спільно з Національним Географічним товариством США здійснила реставрацію та консервацію папірусів.

«Бітли» в інтернеті

Пісні групи «The Beatles» незабаром стануть доступні для продажу в онлайнових музичних магазинах. Довгий час компанія «Apple Corps», що представляє інтереси ліверпульської четвірки на ринку звукозапису з 1968 року, опиралася поширенню музики групи через інтернет, повідомляє Reuters. Однак, за словами фінансового директора «Apple» Ніла Еспіналла, у цей час проводиться цифровий ремастеринг усього каталогу «The Beatles» із тим, щоб онлайн-користувачі змогли придбати «бітловскі» записи поліпшеної якості. Причина, з якої компанія зняла заборону на продаж музики в інтернеті, не називається.

Газета: 
Рубрика: