Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Культура

4 жовтня, 2012 - 00:00

Несподіванки степів Донеччини

У київському Музеї Гетьманства до 12 жовтня триватиме виставка клінкерної кераміки та каліграфії під назвою «Антропоморфія українського степу» і демонструє публіці давні архетипи степової України, зокрема Донеччини.

Стародавні культурні форми, знаки й образи українського степу втілено в роботах кераміста Геннадія Фісуна та каліграфа Юрія Антонова. До речі, клінкерна кераміка створена за допомогою першої в Україні та просторах СНД дров’яної печі Анагама.

Під гаслом «Нам — сім тисяч років» митці пропонують альтернативну концепцію культурної основи Європи, її значення для сучасної України у світлі пошуку нових культурних орієнтирів та уподобань. Гостям демонструють різні графічні техніки і проводять наочну демонстрацію каліграфічного скоропису.

Церемонія відкриття «Антропоморфії українського степу» супроводжувалася ударами тулумбасів. Також публіку частували чаєм винятково із керамічних виробів Геннадія Фісуна. Така ініціатива під назвою «Українська чайна світлиця» покликана популяризувати культуру чаювання як засобу здорового спілкування.

— Спочатку мені дуже сподобалося місце (виставковий зал Музею Гетьманства), воно мене надихнуло на думку про створення такого дійства, — коментує Геннадій ФІСУН, гончар. — Згодом, розвиваючи ідею, я зрозумів, що для київського культурного простору це могло б стати дуже цікавим і несподіваним. Отож ми вирішили зібрати митців-вихідців зі Східної України й разом показати те, що нас надихає у степах на Сході. Ця виставка є спробою похитнути надуманий стереотип про те, що Донеччина є культурною «пустелею» України.

— Традиції каліграфії на сьогодні майже загублені в нашому суспільстві. Своєю ініціативою ми пропонуємо українцям поширити сприйняття знаків і символів, якими користуємося. Бачити в них більше, ніж просто букви. Бо це наше минуле й майбутнє, — сказав на відкритті проекту автор каліграфічного напрямку Юрій АНТОНОВ.

Також відбулися перегляд та обговорення документального фільму «Битва на Калці», Дмитро ЗЕЗЮЛІН.

Що покаже «Молодість-2012»?

42-й Міжнародний кінофестиваль «Молодість» оприлюднив конкурсні програми фільмів-учасників, які боротимуться за головну нагороду. Із десяти конкурсантів сім представляють Старий Світ, двоє — Північну Америку і двоє — Азію. Як повідомляє прес-служба кінофестивалю, окрасою форуму стане фільм Дар’ї Онищенко «Істальгія» (спільне виробництво України, Німеччини та Сербії) на тему еміграції.

Ось повний список фільмів, котрі потрапили до міжнародної конкурсної програми МКФ «Молодість»:

Алія / Alyah, реж. Єлі Важеман, Франція, 2012.

Нирки / Poupata, реж. Зденек Жіраскі, Чехія, 2011.

Здоровань / 10 timer til Paradis, реж. Мадс Маттісен, Данія, 2012.

Жени бабло! / Gimme the Loot, реж. Адам Леон, США, 2012.

Істальгія / Eastalgia, реж. Дар’я Онищенко, Україна, Німеччина, Сербія, 2012.

Наложниця / Kuma, реж. Умут Даг, Австрія, 2012.

Прекрасна долина / Emek Tiferet, реж. Гадад Фрідлі, Ізраїль, Франція, 2011.

Рік, коли Доллі Партон була моєю мамою / The year Dolly Parton was my mom, реж. Тара Джоунз, Канада, 2011.

Спогади дивляться на мене / Ji Yi Wang Zhe Wo, реж. Фан Сон, Китай, 2012.

L, реж. Бабіс Макрідіс, Греція, 2012.

Усі фільми-учасники є повнометражними дебютами молодих кінорежисерів. Як зазначають організатори, головна мета фестивалю — відкривати нові імена. «Молодість» у різні роки зробив відомими світу таких режисерів, як Гаспар Ное, Том Тиквер, Дені Бойл, Лоран Буніка, Олексій Балабанов, Шона Ауербах, Денис Євстигнєєв, Жак Одіар, Дмитро Месхієв, Валерій Тодоровський, Франсуа Озон, Стівен Долдрі, Сергій Маслобойщиков, Білге Джейран, Бруно Дюмон та багато інших.

Нагадаємо, що 42-й Міжнародний кінофестиваль Молодість пройде 20—28 жовтня 2012 року в Києві. У програмі — понад 300 фільмів, зокрема 60 — українських.

Газета: 
Рубрика: