Українська «Веселка» в Польщі
У місті Нова Руда (Польща, Нижня Силезія) відбувся VI Міжнародний фестиваль вокального й танцювального жанрів «Весняний зорепад-2006». У фестивалі брали участь дитячі колективи та юні виконавці від 6 до 17 років з Польщі, Чехії, Німеччини, Росії, Білорусі, України, Молдови, Литви, Латвії та інших країн Європи, повідомляють «Подробиці». Глядачам і журі було представлено різноманітні виступи учасників, які продемонстрували свої найкращі твори. Народний танець, стилізований народний танець, естрадний танець, естрадний та народний вокал, класичний танець, театр мод — це номінації, в яких виступили учасники фестивалю. Всі учасники отримали дипломи й пам’ятні призи. Абсолютним переможцем фестивалю став зразковий ансамбль народного танцю «ВЕСЕЛКА», нагороджений Кубком Grand-Prix та Дипломом Grand-Prix. Заснований у 1973 році, за час свого існування ансамбль став неодноразовим лауреатом і призером республіканських, всесоюзних і міжнародних фестивалів самодіяльності. Репертуар колективу — це танці різних регіонів України й танці народів світу. Художній керівник ансамблю Дмитро Володимирович Єфанов; хореографи: Світлана Єфанова і Сергій Шевченко.
Гаррі Поттер — експонат музею
Портрет олівцем Деніела Радкліффа, англійського актора, який зіграв роль Гаррі Поттера, придбано лондонською Національною портретною галереєю. Радкліфф став наймолодшою людиною, чиє зображення включено в експозицію цього музею, за винятком членів королівської сім’ї, повідомляє lenta.ru з посиланням на The Telegraph. Радкліффа намалював художник Стюарт Пірсон Райт. Йому ж належить нещодавно розміщений у Національній портретній галереї тривимірний портрет письменниці Джоан Роулінг, авторки книжок про Гаррі Поттера. Окрім зображення Радкліффа, галерея купила у Пірсона Райта ще дев’ять портретів олівцем популярних акторів. Серед них — Джеремі Айронс, Джонні Лі Міллер, Алан Рікман та Елісон Стедмен.
Формула Страдіварі
Вчені зі шведського університету в Остерсунді планують створити комп’ютерну модель скрипок Страдіварі та з’ясувати, в чому криється їхній «акустичний секрет». Надалі вони розраховують створити інструмент, аналогічний за якістю відомим творам італійського майстра, повідомляє британська газета The Independent. Матс Тіннстен і Петер Карлссон вважають, що наблизилися до розгадки, але на доопрацювання моделі їм знадобиться кілька років. Вони переконані, що секрети скрипок Страдіварі криються не лише в їхнiй геометрії, а й у матеріалі. Верхню частину корпусу інструментів, як правило, роблять з ялини. Можливо, саме в Швеції ним вдасться відшукати відповідну деревину. Lenta.ru нагадує, що Страдіварі створив близько 1100 скрипок. До наших часів дійшло менше 700. У 2005 році скрипку 1699 року було продано на нью-йоркському аукціоні Christie’s за 2 мільйони доларів.
Концерт вiдкладається
Коли вчорашній номер вже був підписаний до друку, стало відомо, що концерт «Реквієм» до 20-ї річниці Чорнобильської катастрофи відбудеться 26 квітня у Національному палаці «Україна» в Києві.