Джекі Чан зробив паузу в зйомках
Відомий гонконгський актор, зірка бойовиків «кун-фу» постраждав під час зйомок свого нового фільму «Rob-B-Hood», що відбуваються нині в Гонконгу. Джекі Чана доставили в госпіталь на обстеження — на щастя, серйозних ушкоджень у 52-річного Чана медики не виявили, повідомляє офіційний веб-сайт актора. Прикрість сталася тому, що один із запрошених каскадерів узув не те взуття та дуже сильно вдарив Чана в груди. Як написали РІА «Новости», Чан відчув біль у грудях. Після обстеження він ще протягом кількох днів не зніматиметься.
«Травми на зйомках трапляються досить часто. Я завжди насамперед думаю про безпеку, але іноді події розвиваються не так, як хотілося б», — прокоментував події гонконгський актор. До речі, раніше Джекі Чан, який відомий тим, що самостійно виконує всі запаморочливі трюки у своїх фільмах, неодноразово звертався по допомогу до лікарів після нещасних випадків на знімальних майданчиках. Наприклад, на зйомках свого останнього фільму «Міф» актор ушкодив спину та був вимушений на час відмовитися від участі в зйомках.
Особняк Преслі — національна пам’ятка США
У Мемфісі (штат Теннессі) відбулася урочиста церемонія з приводу внесення будинку легендарного короля рок-н-ролу Елвіса Преслі в список національних історичних пам’яток, повідомили news.ru. Преслі купив особняк Грейсленд у 1951 році за 100 тисяч доларів. Саме тут співак помер 16 серпня 1977 року від серцевого нападу у віці 42 років. Щороку Грейсленд відвідують близько 650 тис. відвідувачів, повідомляє АР. У цей час у США до списку національних історичних пам’яток внесено приблизно 2,5 тисячі споруд, у тому числі Білий дім у Вашингтоні.
Речі «The Beatles» виставлені на торги
19 квітня з аукціону «Cooper Owen» у Великій Британії продаватимуть деякі документи й особисті речі, що належали учасникам легендарної музичної групи «The Beatles». Торги, що їх організовує аукціонний дім, повинні відбутися в лондонському Музеї воскових фігур мадам Тюссо. За словами експертів, найбільшу увагу приваблює шкільний зошит, яким користувався Джон Леннон, коли йому було 12 років. На думку фахівців, його можуть продати за 100 тис. фунтів стерлінгів. У зошиті, озаглавленому «Моя антологія», містяться записи та малюнки майбутнього музиканта, композитора й співака. Джон Леннон позначив рік початку заповнення зошита — 1952. Як повідомляє Інтерфакс, досі цю реліквію зберігав у себе Ланселот Барроуз, вчитель англійської мови легендарного «бітла».
Виявлено найдавнішу цивілізацію
У Хабаровському краї (Росія) готуються вписати новий розділ в історію цього регіону. Місцеві археологи в околицях одного з селищ зробили незвичайні знахідки. Вік цінних реліквій вимірюють тисячоліттями. Тепер фахівці збираються довести, що в Приамур’ї існувала найдавніша цивілізація, якій у своєму розвитку вдалося досягнути небувалих висот. Зараз хабаровські археологи опрацьовують унікальні матеріали, здобуті під час торішніх літніх розкопок. Зокрема, вони відновлюють кераміку, вік якої, як з’ясувалося, понад дві з половиною тисячі років. Перш ніж закріпити керамічний фрагмент, фахівці, застосовуючи японську технологію, запасаються його копією, передають news.ru. На стародавній курган археологи натрапили випадково. Жителі одного з сіл, назву якого вчені не розголошують через страх перед чорними копачами, повідомили, що під час дощів із землі вимиваються старовинні речі. Прибувши на місце, фахівці виявили на схилі піщаної дюни незвичайні намистини. Нефритові символи Сонця та Місяця, посудини з пробитим дном — звичай псувати речі, якими померлий користуватиметься в загробному світі, досі зберігся в корінних народів Далекого Сходу. Уперше далекосхідні археологи знайшли фрагменти людського скелета, що пролежали в землі близько 2,5 тисячі років. Зазвичай у сирій приамурській землі кістки повністю зотлівають за два-три століття. Вчені не виключають, що серед знахідок — найдавніший із знайдених у регіоні залізних предметів. Це невеликий клинок, яким на берегах Амура користувалися, коли інші племена на території Росії лише починали освоювати бронзу. Однак можливо, що залізні предмети предки амурських тубільців могли просто імпортувати з сусіднього Китаю. Щоб довести, що давні жителі Далекого Сходу вміли самостійно виплавляти залізо, археологи збираються відшукати на берегах Амура плавильні печі.
«Гринджоли» атакують найближчих сусідів
Дебютний альбом івано-франківської групи «Гринджоли» вийде в Росії. Релізом «Хай буде так» зайнявся російський лейбл M2BA/Music World. До речі, в російському варіанті «Гринджоли» представлені як «GreenJolly».
Група набула величезної популярності як автор гімну помаранчевої революції «Разом нас багато», хоч уже існує вісім років у шоу- бізнесі. До цього її «батьки-засновники» Роман Калин і Роман Костюк грали в реггі-колективі «Нема Марлі», нагадує music.com.ua. Потім хлопці заснували власну команду «Гринджоли». Почали виступати на конкурсах, фестивалях, концертах не лише в Івано-Франківську, а й по інших містах України. Досить тривалий період займалися звукорежисурою, роблячи записи для інших груп, створювали рекламні ролики та музичні заставки, складали пісні різним виконавцям. Знаковою стала дата 22 листопада 2004 року, коли всього за кілька годин народилася пісня «Разом нас багато», що принесла їм популярність. Уже в грудні 2004 року група підписала контракт з українським представництвом «Universal», компанією «Ukrainian Music», за допомогою якої вже на початку 2005-го був випущений дебютний сингл «Разом нас багато». Саме «Гринджоли» представляли Україну на конкурсі «Євробачення», але оновлений і перероблений до євростандарту гімн помаранчевої революції не оцінили слухачі, й група зайняла всього 20 місце. Утім, хлопці не опустили рук. Вони продовжували працювати. Повноформатний новий альбом «Гринджоли» «Хай буде так» вийшов в Україні на початку цього року. Тепер його повинні оцінити російські слухачі.