Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Культура

13 січня, 2006 - 00:00

Кінопрокат переходить на українську

В Україні встановлено квоту обов’язкового дублювання, озвучення або субтитрування державною мовою іноземних фільмів, які розповсюджуються для показу в кінотеатрах, публічного комерційного і домашнього відео. Відповідну постанову Кабінет Міністрів України прийняв 11 січня. Квоти на дублювання, озвучення або субтитрування українською мовою вводитимуться поетапно: 1 вересня — не менше 20% від загальної кількості копій по кожному фільму; з 1 січня наступного року — не менше 50%; і з 1 липня — не менше 70%, повідомила прес- служба Кабміну. Згідно з постановою, озвучення або субтитрування українською мовою має здійснюватися на фільмокопіях оригінальною мовною версією.

Ювілей маестро

Популярному латвійському композитору Раймонду ПАУЛСУ 12 січня виповнилося 70 років. Цю почесну дату маестро відзначає серією концертів на батьківщині, повідомляє ІТАР- ТАРС. Раймонд Паулс народився в Ризі. Закінчив музичну школу ім. Емілса Дарзіньша, пізніше — Ризьку консерваторію. З 1964 по 1971 рік керував Естрадним оркестром Державної філармонії. 1972 року заснував естрадний ансамбль «Модо», з 1978 року очолював оркестр латвійського телебачення. 1979 року написав два мюзикли — «Сестра Керрі» і «Шерлок Холмс», що користувалися успіхом у публіки. На зламі 70—80-х Раймонд Паулс написав для Алли Пугачової кілька найвідоміших шлягерів: «Маэстро», «Старинные часы», «Миллион алых роз», «Без меня», а для Валерія Леонтьєва такі шлягери, як «Исчезли солнечные дни», «Кабаре», «Полюбите пианиста». Співпраця з маестро принесла величезну популярність Лаймі Вайкуле — «Вернисаж», «Еще не вечер», «Шерлок Холмс». У другій половині 1980-х Раймонд Паулс став одним iз ініціаторів створення фестивалю молодих виконавців естрадної пісні «Юрмала», що відкрив телеглядачам СРСР багатьох популярних співаків наступного десятиріччя. Після розпаду СРСР Паулс обіймав посаду міністра культури Латвії, а 1999 року балотувався на посаду президента республіки. Нині маестро є співголовуючим естрадного конкурсу «Новая волна», до речі торік фортуна посміхнулася нашій землячці Тіні Кароль, що посіла друге місце і здобула спецприз.

Народ обирає «Зоряні війни»

У Лос-Анджелесі пройшла 32-га церемонія вручення престижних нагород «Вибір народу» (People’s Choice Award). Кращою картиною 2005 року було визнано фільм «Зоряні війни: Епізод III — помста Ситхів». Фінальна частина космічної епопеї Джорджа Лукаса здобула нагороди в номінаціях «Кращий фільм» і «Краща кінодрама». Кращою комедією була визнана картина «Непрохані гості», кращою картиною для сімейного перегляду визнано фільм «Чарлі і шоколадна фабрика». «Улюбленою актрисою» цього року американці вибрали Сандру Баллок, а «улюбленим актором» в черговий раз став Джонні Депп, повідомляє АР. Серед переможців у різних номінаціях — Бред Пітт, Різ Вiзерспун, Кемерон Діаз, Дженніфер Гарнер. У музичних номінаціях перемогли гурти Green Day і U2, Келлі Кларксон і Джессіка Сімпсон.

Відновлена партитура

Весь світ готується до 250-річчя від дня народження Вольфганга Амадея Моцарта. До цієї дати приурочено багато подій, одна з яких — з’єднання двох частин розрізаної партитури, написаної рукою великого композитора, повідомляє «Эхо Москвы». Як стверджують вчені, партитура була розрізана на дві частини 1835 року вдовою Моцарта Констанцією. Рукопис містить ноти двох нових каденцій до вже відомих концертів для фортепіано і невеликий менует для струнного квартету. Твори були написані 17-річним Моцартом 1773 року з наполягання батька. Ну а вдова композитора вирішила продати рукопис за велику ціну. У результаті верхня частина нот потрапила до одного з придворних музикантів, а нижня — до баварського чиновника. 1953 року її придбала Британська бібліотека. Верхню ж частину зовсім нещодавно вдалося викупити у приватного колекціонера. Нині дві частини партитури буде зведено разом і виставлено в одній iз галерей Британської бібліотеки.

18-річчя «Привида опери»

Рекорд довголіття на Бродвеї побив мюзикл Ендрю Ллойд- Веббера «Привид опери». Наприкінці 18 року безперервного прокату його було показано в нью-йоркскому театрі «Маджестик» 7486-й раз, випередивши за цим показником «Кішок» — інший надзвичайно популярний твір того ж автора. Вистава за романом Гастона Леру про кохання композитора-ізгоя до солістки паризької опери дебютувала на бродвейских підмостках 26 січня 1988 року і до цього дня продовжує збирати повні зали. Тільки в Нью-Йорку її подивилися вже майже 11 мільйонів чоловік, а в усьому світі — понад 80 мільйонів. Прибутки від продажу квитків на «Привид опери» перевищили $3,2 мільярда: це втричі більше виторгу від прокату блокбастера «Титанік», повідомляє РІА «Новости».

Оскароносець Олтман

Американський режисер Роберт Олтман, кар’єра якого охоплює шість десятиріч, отримає почесного «Оскара» в цьому році. Про це оголосила Американська кіноакадемія, що присуджує престижну премію, повідомляє Reuters. Серед фільмів Роберта Олтмана найбільш відомими є «M*A*S*H» і «Гравець». Серед інших його картин — «Нешвілл», «Госфорд-парк», «Прет-а-порте». 80-річний Олтман п’ять разів був номінований на «Оскара» як режисер і три рази як продюсер, проте так і не отримав жодної премії. За словами президента кіноакадемії Сида Геніса, почесний «Оскар» Академія вирішила присудити Олтману за новаторський підхід, пошук нових художніх форм і стирання кордонів між жанрами. Нагороду буде вручено режисеру на 78-й щорічній оскарівській церемонії 5 березня 2006 року.

Газета: 
Рубрика: