Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

7 грудня, 2005 - 00:00

Два гран-прі — українцям

Популярний київський актор Олексій Вертинський отримав гран-прі на 49-му Міжнародному фестивалі моноспектаклів у Вроцлаві (Польща) за роль у відомій п’єсі Ярослава Стельмаха «Синій автомобіль». Це вже п’ята висока міжнародна нагорода артиста за блискуче виконання ролі в цій п’єсі. На закритті дуже популярного в Польщі фестивалю численна публіка, театральна громадськість, представники уряду та керівники воєводства Нижньої Сілезії аплодували нашим співвітчизникам Вертинському та Стельмаху.

До речі, в цьому році журі присудило два гран-прі та вищу нагороду отримав камерунський актор Фелікс Кама (Штутгарт, Німеччина) за п’єсу, поставлену українським режисером Андрієм Критенком, який нині працює у Штутгарті. Детальніше про фест — у найближчих номерах нашої газети. Інф. «Дня»

«Рукописи не горять»

У Москві з 9 по 31 грудня пройде фестиваль мистецтв «Рукописи не горять», присвячений 65-річчю публікації роману Михайла Булгакова «Майстер і Маргарита». На відкритті феста на знаменитих Патріарших «розфарбують» лавки на булгаковські теми 30 художників-графіків. Розважати публіку буде вуличний театр «Вогненні люди», повідомляють РІА «Новости». «Фестиваль об’єднає різноманітні художні акції та події, прямо чи опосередковано пов’язані з романом Булгакова», — розказали організатори. Так, у Музеї архітектури ім. Щусєва відкриється виставка «Ми на ялинку повісимо зірку»: архітектура, декор, предмети інтер’єра, іграшки розкажуть про життя та побут булгаковської Москви. У Школі драматичного мистецтва пройдуть камерні концерти. Московські музиканти виконають заборонені в 1930-ті роки твори композиторів Олександра Мосолова, Артура Лур’є, Олександра Веприка і Миколи Рославця. У театрі «Фест» 11 грудня відбудеться прем’єра вистави за п’єсою Булгакова «Кабала святенників» й інші заходи під знаком легендарного роману.

Конкурс короткометражних фільмів

У Гете-Інституті у Києві відбулося нагородження переможців українського Міжнародного конкурсу короткометражних фільмів «Жести примирення», організованого Гете-Інститутом та німецьким фондом «Пам’ять і майбутнє». Перше місце журі віддало фільмові Олексія Росича «Вавилон» (3 тисячі євро). Друге виборов «Урок німецької» Ігора Стрембіцького і Наталі Конончук (2 тисячі євро). На третьому — «Микола і німець» Андрія Лисецького (одна тисяча євро).

Кіноверсія про Королеву блюза

Соул-співачка Мері Джей Блайдж дебютує в кіно в ролі великої джазової та блюзової співачки Ніни Сімон. Фільм про молодість Сімон, її кращі роки й взаємини з продюсером Кліфтоном Хендерсоном буде знято спільно компаніями MTV Films і Paramount Pictures, повідомляє Reuters.

Мері Джей Блайдж, одна з провідних американських виконавиць музики соул і ритму енд-блюза, досі знімалася в ролях другого плану у фільмах «Prison Song» і «Angel: One More Road to Cross». Її називають «верховною жрицею хіп-хопу соула», і це прізвисько частково запозичене в героїні майбутнього фільму — Ніни Сімон. Вона прославилася в кінці 50-х — початку 60-х виконанням знаменитих джазових стандартів. Вона блискуче дебютувала на сцені нью-йоркського Карнегі-холу у 1954 році з номером із опери Гершвіна «Порги і Бесс» «I Love You, Porgy». У середині 60-х Сімон стала голосом руху за права негрів: вона написала та виконала кілька найпопулярніших політичних гімнів тих років — «Mississippi Goddam» і «To Be Young, Gifted and Black». Сімон не любила, щоб її називали «джазовою» чи «соул» співачкою, оскільки вважала за краще працювати на стику жанрів. І все ж у пресі за нею закріпилося прізвисько «верховної жриці соула». У 1971 році Сімон покинула США, рятуючись, як вона сама говорила, від переслідування ФБР і расистів. Відомо, що в неї були проблеми з податковою владою та студіями звукозапису. Співачка осіла у Франції, довго жила у Провансі, продовжувала гастролювати і записуватися. Померла Сімон у Парижі два роки тому у віці 70 років.

Газета: 
Рубрика: