Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Культура

18 січня, 2012 - 00:00

Катрин Деньов — лауреат Премії імені Чапліна

Церемонія нагородження актриси відбудеться в квітні 2012 року, повідомляє ВВС News. Останньою на сьогоднішній день акторською роботою Деньов є роль у фільмі «Закохані» («Les bien-aimes»), що вийшов торік (ця стрічка закрила кінофестиваль у Каннах). Lenta.ru нагадує, що Премія імені Чапліна вручається Кінематографічним товариством Лінкольн-центру з 1972 року. Першим її лауреатом став сам Чарлі Чаплін. Пізніше винагороди удостоювалися Федеріко Фелліні, Елізабет Тейлор, Одрі Хепберн, Клінт Іствуд, Шон Коннері, Мартін Скорсезе, Аль Пачино, Френсіс Форд Коппола, Меріл Стріп та інші діячі кінематографа.

Відчути джазовий дух

Фестиваль «Черкаські джазові дні-2012» пройде вже двадцять четвертий раз! Організатором форуму, арт-директором та натхненником дійства є Сергій Крашенінніков. Концерти проходитимуть з 20 по 22 лютого на сцені Театру ім. Тараса Шевченка. Нагадаємо, «Черкаські джазові дні» є міжнародним джазовим фестивалем, який проводиться щорічно восени та взимку (а минулого року — навесні), починаючи з 1988 року. У ньому беруть участь вітчизняні та закордонні виконавці, повідомляє Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.

Невідомий етюд Брамса

У США, в бібліотеці в Прінстоні, було виявлено невідомий етюд німецького композитора Йоганнеса Брамса. Як пише The Guardian, уперше двохвилинний твір Брамса буде виконано 21 січня на радіостанції ВВС Radio 3. Етюд зіграє піаніст Андрас Шифф. Видання зазначає, що етюд із заголовком Albumblatt («Аркуш з альбому»), знайшов історик музики і диригент Крістофер Хогвуд у книжці, що належить диригентові з німецького міста Геттінген. Після прем’єри твору Хогвуд обговорить свою знахідку з Шиффом у програмі ВВС Music Matters. Брамс написав цей етюд 1853 року, коли йому було 20 років. Практично 160 років про існування твору ніхто не знав, проте мелодія з Albumblatt також звучить у тріо Брамса для фортепіано, скрипки й валторни, написаному 1865 року.

Львів’яни поласували «Любовним напоєм»

Нагадаємо, L’elisir d’amore — сорокова опера відомого італійського композитора Гаетано Доніцетті. Написана 1832 року всього за два тижні, вона досі має неабияку популярність і є в репертуарі чи не всіх оперних театрів світу. «У музиці Доніцетті величезний заряд оптимізму, щирості, іскрометності, — розповіла «Дню» режисер-постановник «Любовного напою» Галина Воловецька. — Це прекрасний матеріал як для глядачів, так і для виконавців. Зараз у нашому театрі є молоді актори, які можуть утілити цю кумедну любовну історію на сцені». Головні партії у виставі — Адіни та Неморіно — виконали лауреати міжнародних конкурсів Юлія Лисенко (сопрано) та Роман Трохимук (тенор). Диригент — Ірина Стасишин, хормейстер — Василь Коваль, балетмейстер — Ігор Храмов, художник — Тадей Риндзак, художник костюмів — Оксана Зінченко. Опера виконується мовою оригіналу — італійською. До речі, вона вже звучала на сцені Львівського театру опери й балету — «Любовний напій» тут ставили 1965 року, і впродовж двох десятків років він мав незмінний успіх у глядачів. Після цього творів Доніцетті в афіші театру не було. І от колектив знову вирішив звернутися до веселої історії кохання, та ще й із присмаком магічного l’elisir d’amore, в інтерпретації італійського композитора. І не прогадав, бо охочі потрапити на виставу буквально штурмували каси театру, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

Газета: 
Рубрика: