В історичному центрі Черкас установили інформаційні дошки
У Черкасах встановили три інформаційні дошки з детальною картою історичного центру міста і стенд, на якому розміщуватиметься анонсова інформація про заходи, фестивалі, спортивні й культурні події в обласному центрі. Усі елементи інформаційних дощок і стенду виконані в історичному стилі. Дошка біля Палацу культури «Дружба народів» невдовзі стане одним з основних елементів площі Богдана Хмельницького, реконструкцію якої заплановано завершити найближчим часом (до Дня міста). Вона прикрашатиме оновлену площу, тому для зручності її зробили двосторонньою. Інформаційний стенд нині встановлюють на розі вулиць Шевченка і Байди-Вишневецького поряд із вказівником, встановленим торік. Він складається з шести полотен, кожне з яких присвячене певній темі. Тут історичні цікавинки, і театральні анонси, і спортивні новини, і детальна інформація про славнозвісні черкаські фестивалі. У міськвиконкомі обіцяють, що оновлюватимуть його щомісяця. Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.
Французький шарм від Роберта Стуруа
Відомий грузинський режисер, який цього сезону став головним запрошеним режисером театру «Et Cetera», керівником якого є Олександр Калягін, розпочне виконувати свої обов’язки й наприкінці січня поставить п’єсу французького драматурга Таріка Нуї, повідомило РІА «Новости» в прес-службі театру. Нагадаємо, що після звільнення Роберта Стуруа з Тбіліського драмтеатру в жовтні минулого року (за ксенофобські висловлювання) низка театрів звернулася з пропозиціями про співпрацю до режисера. Одним з перших був керівник театру Et Cetera Олександр Калягін. Стуруа пообіцяв випускати в Et Cetera по дві вистави за сезон. При цьому він додав, що й з Грузією не збирається розлучатися та готовий співпрацювати з різними театрами, крім того, з якого його звільнили. Також Стуруа запросили попрацювати в Англії, а Олег Табаков запропонував поставити грузинську п’єсу Какабадзе «Кваркваре Тутабері» на сцені МХТ ім. Чехова.
Дзвінок мобільного зірвав концерт!
Диригент Алан Гілберт, під орудою якого Нью-Йоркський філармонічний оркестр грав Дев’яту симфонію Малера, зупинив музикантів через дзвінок мобільного телефону, що пролунав у залі. Про це повідомляється в блозі Arts Beat видання The New York Times. Телефон задзвонив під час виконання фінальної частини твору й працював дуже довго. У цей момент Гілберт припинив диригувати й обернувся до залу, подивившись у той бік, звідки лунав звінок. Глядачі вказали на пару, до якої й звернувся диригент з проханням вимкнути телефон. Лише після того як Гілберт запитав, чи точно вимкнули телефон, він вирішив продовжити виступ. Заздалегідь диригент вибачився перед публікою, яка вітала його слова оплесками. У інтерв’ю виданню диригент зазначив, що нічого страшного не сталося, проте назвав історію «сюрреалістичною» через те, що власник телефона тривалий час не хотів зізнаватися. За даними видання, на мобільному стояла мелодія Marimba. Цей випадок у своєму блозі також описує британський музичний критик Норман Лебрехт. За його словами, прес-служба філармонії відмовилася розкривати ім’я чоловіка, чий телефон задзвонив під час концерту, через те, що він є їхнім постійним передплатником. Крім того, з’ясувалося, що чоловік нещодавно купив iPhone і не знав, як там вимикається звук. Lenta.ru пише, що в США історія в Нью-Йоркській філармонії викликала резонанс, оскільки музиканти дуже рідко зупиняють виступи в подібних випадках, продовжуючи грати.