Дружина екс-президента Чехії вийде на сцену
Колишня перша леді Чехії Дагмар Гавлова після багаторічної перерви збирається повернутися на театральні підмостки, повідомляє «Lenta.ru». Передбачається, що Гавлова вийде на сцену Театру на Виноградах у січні 2006 року й виконає головну роль у виставі «Моменти істини» за п’єсою американського драматурга Ізраїля Горовиця. Як розповів режисер театру Ладіслав Смочек, Дагмар сама запропонувала зіграти в новій виставі, і він відразу ж погодився: «Ця роль якраз для неї...» За словами дружини екс-президента, вона буде грати на сцені тільки «для душі», як і раніше приділяючи левову частку свого часу доброчинності й турботі про чоловіка. У кіно, а тим більше в телесеріали, завдяки яким вона й досягла «зоряного» статусу, Гавлова поки повертатися не збирається.
Останній раз колишня перша леді Чехії підіймалася на театральні підмостки 1997 року. Тоді вона брала участь у добродійній виставі на допомогу потерпілим від повені. Того ж року Гавлова, в дівоцтві Вешкрнова, вийшла заміж за президента Чеської республіки й знаменитого драматурга Вацлава Гавела, і їй довелося відмовитися від своєї кар’єри.
«Гаррі Поттер» за 72 години
У місті Хендерсон американського штату Невада команда з шести бібліотекарів побила світовий рекорд безперервного читання вголос. Тимчасово «оселившись» у бібліотеці, вони по черзі читали книги протягом 100 годин, і тепер сподіваються побачити свої імена в Книзі рекордів Гіннеса, повідомляє Associated Press. Попередній рекорд належить групі австралійських бібліотекарів, що читали протягом 81 години.
За 100 годин присутні прочитали всі п’ять книг про Гаррі Поттера — їх бібліотекарі подужали за 72 години, а також кілька вестернів, любовних романів і детективів.
Під час літературного марафону його учасникам було заборонено залишати стіни бібліотеки. Вони навперемінно спали в спальних мішках поруч із безсонними читцями і мали право щогодини відходити до туалету. Для того, щоб рекорд було визнано, бібліотекарі повинні були читати за присутності слухачів. Вдень ця проблема вирішувалася легко, оскільки в бібліотеці перебували відвідувачі, а на ніч із учасниками марафону залишалися добровольці.
Про висновок представників Книги рекордів Гіннеса наполегливі читці дізнаються протягом найближчих двох-трьох місяців.
Берлусконі й мило
Шматок мила, створеного можливо з жиру прем’єр-міністра Італії Сильвіо Берлусконі, продано за 18 тисяч доларів. Швейцарський художник Джанні Мотті стверджує, що купив сировину в клініці, в якій глава італійського уряду проходив процедуру липосакції, тобто відсмоктування жирових тканин. Як повідомляє Бі-Бі-Сі, Мотті сформував із жиру шматок мила, який назвав «Мані пуліте», тобто «Чисті руки», і виставив його на ярмарок мистецтв у Базелі, де твір було куплено приватним швейцарським колекціонером.
Назва «Чисті руки», за словами автора, стосується кампанії 1990-х боротьби з корупцією. Вона відображає погляд художника на нинішній італійський уряд. «Ідея спала мені на думку тому, що мило звичайно робиться зі свинячого жиру, і я подумав, наскільки більш підходящим було б, якби люди мили руки шматочком Берлусконі», — сказав Мотті.
Новинка від Дюма
Роман, що раніше не видавався Дюма, надійшов у продаж у Франції. Незавершений роман-фейлетон «Лицар святої Ерміни» був нещодавно знайдений в архівах Національної бібліотеки дослідником творчості Дюма Клодом Шоппом, повідомляє «Эхо Москвы». 1869 року цей роман частинами публікувала одна з французьких газет. Цілком роман «Лицар святої Ерміни» не видавався жодного разу. Дюма-батько помер, так і не встигши закінчити книгу. Кінець за нього дописав Клод Шопп. Роман розказує про французького лицаря, учасника Трафальгарської битви і винуватця смерті лорда Нельсона.
Мавпа-художник
У Лондоні три «полотна» шимпанзе на ім’я Конго пішли з аукціону «Bonhams» за 14 тисяч фунтів стерлінгів (26 тисяч доларів). Роботи мавпи виставлялися на продаж поруч із картинами Ренуара, Фернана Леже і Енді Уорхола, пише газета The Guardian.
Початкова вартість картин Конго не перевищувала восьмисот фунтів стерлінгів, але покупці виявили неабиякий ентузіазм, купуючи роботи мавпи-художника. У результаті володарем картин «Сезанна приматів» став американський колекціонер Говард Хонг, що спеціалізується на сучасному живописі. Представник «Bonhams» Говард Рутковський переконаний, що раніше на аукціонах живопис шимпанзе не продавався.
Шимпанзе Конго жив у Лондонському зоопарку в 50-ті роки минулого століття. Пензель у його лапу вклав антрополог Десмонд Морріс, який був переконаний, що мавпам не чужі естетичні спрямування. Конго написав більше чотирьохсот картин. Із чуток, одну з них повісив у себе вдома Пабло Пікассо.
Не тільки мавпи зарекомендували себе як живописці. Чимало галасу в світі абстрактного мистецтва наробили свого часу й дельфіни.