Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

20 жовтня, 2004 - 00:00

Шрек стане героєм бродвейського мюзиклу

Зелений людоїд Шрек стане героєм бродвейського мюзиклу, повідомляє Lenta.ru з посиланням на BBC News. Художнім керівником мюзиклу, прем’єра якого запланована на 2006 рік, буде володар «Оскара» за фільм «Краса по-американськи» Сем Мендес. Режисером-постановником виступить Джейсон Мур, нагороджений премією «Тоні» за мюзикл Avenue Q. Зі слів Мендеса, кінокомпанія Dreamworks, що володіє правами на Шрека, не обмежила роботу над мюзиклом якими-небудь жорсткими часовими рамками. «На мене не чинять жодного тиску, ніхто не говорить, що прем’єра має відбутися перед виходом на екрани чергової серії фільму», — заявив Мендес. «Шрек» і «Шрек-2» стали одними з найбільш комерційно успішних фільмів, зібравши в світовому прокаті сумарно понад 1,3 мільярда доларів. Уявити Шрека на театральних підмостках Dreamworks натхнув приклад кінокомпанії Disney, чиї мюзикли «Красуня та чудовисько» і «Король-лев», засновані на персонажах анімаційних фільмів, користувалися великим успіхом на Бродвеї.

Мел Гібсон — найвпливовіша людина в шоу-бізнесі

Актора і режисера Мела Гібсона журнал Entertainment Weekly назвав найвпливовішою людиною в шоу-бізнесі в 2004 році, повідомляє Lenta.ru. Entertainment Weekly протягом 15 років складає щорічний список найвпливовіших персон у шоу-бізнесі. Проте в 2004 році журнал вирішив відмовитися від складання рейтингу й обмежитися простим переліком тих, «чиї життя та кар’єра протягом минулих 12 місяців пережили найсильніші злети і падіння». Список 2004 року налічує 77 прізвищ. Серед тих, хто в 2004 році зумів досягти більшого впливу в кіно, музиці і ТБ, на думку журналу, — режисер Майкл Мур, комік Вілл Феррелл, актриса і сценарист Тіна Фей і актриса Ліндсей Лоан. Лоан у 2004 році зіграла в успішній комедії «Паскудні дівчата», сценарій до якої написала Тіна Фей, яка також виконала в фільмі одну з ролей. Невдалим 2004 рік став для співачки Джанет Джексон, голови кінокомпанії Miramax Харві Вайнстайна, режисерів «Матриць» Ларрі й Енді Вачовськи, актора Віна Дизеля й актрис- співачок Ешлі і Мері-Кей Олсен.

Коди Анатолія Юсічева

В галереї «Акварель» відкрилася персональна виставка Анатолія Юсічева, митця складної долі й унікального обдарування. Анатолій Юсічев — художник і поет. Вірші доповнюють і його теперішню експозицію. Рядки пояснюють і коментують живописні образи, але частіше — передають стан і настрій, який краще виражається саме через слово (якщо ж стан і настрій краще виражається через колір, лінію та пляму, то Анатолій Юсічев просто створює картину). Його творчість — і поетична, і живописна — має свою історію, з періодами захоплення та з періодами мовчання, майже забуття. Своє повернення до написання картин Анатолій Юсічев пояснює знайомством із Борисом Єгіазаряном і підтримкою («душевною й духовною») цього відомого київського майстра. Живопис Анатолія Юсічева пов’язують із традицією наївного мистецтва, але перш за все він — символіст. Адже твір цього митця (вірш, малюнок, картина — однаковою мірою) завжди є ще й зашифрованим повідомленням, кожний елемент якого несе велике й дуже відповідальне змістовне навантаження, як от око в риби, зображення яких виникають у численних композиціях, а значення нюансується в залежності від задуму. Абсолютна природність такого «кодування» в творчості Анатолія Юсічева робить його подібним до великих митців-візионерів часів романтизму та симоволізму, повідомляє Оксана ЛАМОНОВА .

Газета: 
Рубрика: