Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

21 липня, 2004 - 00:00

52 казки — 52 мультфільми

У Росії здійснюється унікальний анімаційний проект зі створення 52-серійного мультфільму «Гора самоцвітів». За словами художнього керівника студії «Пилот», що створює мультфільм, режисера Олександра Татарського, кожний фільм триватиме 13 хвилин і розповідатиме одну з казок 52 народів, що проживають в Росії. «Кожній казці передуватиме спеціальна трихвилинна заставка, що ознайомить маленьких глядачів з традиціями та історією народності, яка її створила», — сказав Татарський. Над створенням мультфільму, повідомив він, працює «величезна команда найкращих російських мультиплікаторів, людей, чиї імена є цвітом вітчизняної анімації», передає NEWSru.com. До озвучення мультиплікаційного серіалу «буде залучено цвіт російської акторської братії». Зокрема, в казках звучатимуть голоси таких видатних російських акторів, як Олексій Баталов і Сергій Юрський. «Перші десять фільмів «Гори самоцвітів» будуть готові вже весною, тоді ж ми почнемо переговори з телеканалами з питань їхнього показу. Коли мультфільм буде готовий повністю, ми сподіваємося випустити його на DVD, і, якщо отримаємо підтримку, розповсюджувати, зокрема, по російських школах», — сказав Татарський. Художній керівник «Пилота» підкреслив, що в створенні такого масштабного проекту всіма його учасниками керує «не лише естетичне, а й соціально-політичне завдання». «Ви скажете, що може мультфільм? Для підлітка, який убиває дівчинку-таджичку за те, що вона таджичка, й справді зробити нічого не можна. Але в юному віці, коли мультфільми й треба дивитися, ще можна пояснити, що ми живемо в багатонаціональній країні, в якій кожен унікальний і самобутній, і в якій без терпимості й поваги одне до одного прожити неможливо», — зазначив Татарський.

Елтон Джон звинуватив Білий дім в утисках свободи слова


Знаменитий музикант Елтон Джон на гастролях у Нью-Йорку висловився про те, що адміністрація Білого дому утискає свободу слова громадян. Як вважає співак, зірки шоу-бізнесу в США бояться висловлюватися проти війни в Іраку через тактику залякування, що проводиться урядом США. За словами Елтона Джона, представники шоу-бізнесу вважають за краще мовчати, оскільки бояться за свою кар’єру. Адже незадоволених можуть звинуватити у відсутності патріотизму й антиамериканізмі. Елтон Джон зазначив, що позитивні висловлювання на адресу про Буша вітаються, тоді як, виступивши з критикою президента США, ви ризикуєте своєю кар’єрою, повідомляє NEWSru.com з посиланням на Бі-Бі-Сі. Співак порівняв нинішню ситуацію з 50-ми роками. «Тоді Боб Ділан, Ніна Сімон, Beatles і Піт Сігер постійно писали й говорили про те, що відбувається», — сказав музикант. Зараз цього немає. Цієї весни не було жодного антивоєнного концерту чи навіть окремо взятої антивоєнної пісні, зауважив Елтон Джон.

Свято кольору

Нинішня персональна виставка відомого київського художника Миколи Євтушенка в галереї «36» — одночасно і логічний висновок з усієї його попередньої творчості, і цілковита несподіванка. Висновок — бо колір давно вже панував в його емоційному, святковому живописі. Несподіванка — тому що тільки зараз Микола Євтушенко остаточно (що проте ще не значить безповоротно) прийшов до абстракції. Задля справедливості слід зауважити, що як експеримент безпредметні композиції з’являлися в нього й раніше, а на виставці в галереї «36» є й кілька картин із більш-менш пізнаваними персонажами та предметами. Але колір і тут відіграє провідну роль, далеко виходячи за рамки сюжету — благо, завжди гранично обтічного («Осінь», «Місто», «Квітуча поляна», «Натюрморт»). А визначальними для нинішньої експозиції стали все ж таки темпераментні, експресивні роботи на зразок «Абстракції» та «Святкового настрою», повiдомляє Оксана ЛАМОНОВА.

«Тріщини» на... батіку


Свою персональну виставку в галереї «Арт-блюз» (на Андріївському узвозі) Тетяна Ілляхова назвала «Кракелюри часу». Термін «кракелюри», судячи з усього, слід розуміти як суто поетичну вільність, оскільки на батіках (а саме їх представляє художниця) жодних тріщин бути, звісно, не може — хіба що діри. Ймовірно, мається на увазі така собі благородна павутина століть (Тетяна Ілляхова веде віртуозну, а іноді й навіть ризиковану гру із загальновідомими шедеврами роботи старих майстрів) і — одночасно — розтріскування, розпад цих самих шедеврів на «осколки», які можна переставляти та дописувати за своїм бажанням.

Батіки художниці дуже красиві та дуже романтичні. Але можна визначити їх й інакше — вони дуже видовищні. Зрештою, в них є все, що потрібне людям, які вiдносять себе до мрійників (або, точніше, все, чого ці мрійники потребують) — рицарі і дами, лютні й арбалети, єдинороги, нарешті («Триптих з єдинорогом», «Прогулянка», «Арбалетниці»). Тетяна Ілляхова цитує класичне мистецтво, так би мовити, цілими абзацами — іконопис, Кранах, Беноццо Гоццолі, гобелени епохи пізньої готики, портрети епохи козацького бароко.., повiдомляє Оксана ЛАМОНОВА.

Ісламські власті в Ірані взяли під контроль музику

Сили охорони правопорядку (СОП) іранської провінції Ісфаган, одного з найбільших туристичних центрів Ісламської Республіки, заборонили слухати музику в громадських місцях, повідомляє NEWSru.com з посиланням на РІА «Новости». «Відтепер без дозволу міністерства культури та ісламської орієнтації Ірану забороняється слухати музику в залах, де проходять прийоми гостей, на зборах, у громадському транспорті, інших місцях масового скупчення людей», — говориться в заяві іранського СОП. Крім того, в громадських місцях жінкам заборонено носити не відповідний ісламським нормам одяг, що має, за релігійними канонами, покривати все тіло з голови до ніг. Останнім часом в іранську моду почав входити облягаючий, з розрізами, короткий одяг для жінок.

Газета: 
Рубрика: