Мазепа у графіці
У галереї відомого українського художника Сергія Якутовича, що має назву «ГалереЯкутовича», проходить виставка графіки митця «Мазепіана». Вона є втіленням тридцятирічних творчих пошуків та філософського переосмислення Сергієм Якутовичем однієї з найнеоднозначніших постатей української історії — гетьмана Івана Мазепи. Сергій Якутович — заслужений художник України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка 2004 року, художник-постановник фільму Юрія Іллєнка «Молитва за гетьмана Мазепу», автор більш ніж сотні ілюстрованих циклів до книжок вітчизняної та зарубіжної класики, серед яких — «Три мушкетери» Дюма, «Дон Кіхот» Сервантеса, «Пісня про Роланда», «Трістан та Ізольда», «Тарас Бульба» Гоголя та інші. Виставка «Мазепіана» триватиме до 1 липня.
Машини Леонардо відтворені в наш час
Музей Леонардо да Вінчі, розташований в околицях Флоренції, додав до експозиції проекти трьох машин для виготовлення текстилю. Ці апарати свого часу не знайшли застосування через відсутність у промисловості XV—XVI століть відповідних матеріалів, повідомляє obozrevatel.com.ua. Машини нещодавно відтворили флорентійські інженери, вони наочно демонструють, наскільки творча думка Леонардо випередила свій час. Одна з них призначалася для виготовлення золотих і срібних ниток, тканини з яких були дуже модні того часу. Друга вміла сплітати розрізнені шовкові волокна в єдину міцну та товсту нитку, а третя була вдосконаленим ткацьким станком.
Бронзовий Бальзак від Зураба Церетелі
Пам’ятник Оноре де Бальзаку роботи відомого російського скульптора Зураба Церетелі з’явився в суботу у французькому місті Кап де Аг, повідомляє Lenta.ru. Бронзовий монумент височіє тепер перед міським Палацом конгресів, де з нагоди його відкриття відбулася урочиста церемонія. Це лише один із етапів проекту «БАЛЬЗАК», згідно з яким президент Російської академії мистецтв повинен поставити на батьківщині письменника кілька його пам’ятників. Найбільший із них (висотою близько 40 метрів) планували поставити в 17-му районі Парижа поруч зі школою імені Бальзака. Усередині монумента з бронзи, каменя, бетону та цегли має розташуватися паризька філія московського Музею сучасного російського мистецтва. Проте столична мерія, пославшись на брак місця, не дала згоди на реалізацію цієї ідеї. Ще один пам’ятник Бальзаку (набагато менших розмірів) Церетелі має намір встановити в центрі Ла Рошелі перед університетом і бібліотекою.