Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

15 грудня, 2011 - 00:00

Рушаємо в «Мандрівку за щастям»

17 грудня в арт-холі «Кайрос» Ольги Богомолець відкриється виставка Інни Пантелемонової «Мандрівка за щастям». Молода художниця представить понад півсотні своїх робіт, більшість із яких вперше виставлятимуться в Києві. Її картинам притаманна різна техніка, жанрове розмаїття, багатовимірна фантастична сюжетна лінія, але всі вони між собою об’єднані первинним відчуттям любові та щастя, в творчому пошуку та переживанні яких постійно перебуває автор. Нині на рахунку мисткині — понад десяток персональних виставок. Вона постійно бере участь у міжнародних творчих пленерах. Виставки робіт Пантелемонової відбувалися у галереях та музеї США, Канади, Мексики, Австралії та країни західної Європи. За словами організаторів вернісажу, в Києві напередодні Новорічних і Різдвяних свят глядачі зможуть поринути у світ казки, вигадки, фантазії, де кожен знайде свій куток щастя, реалізовану мрію, втілення дитячої уяви. Переглянути виставку можна до 5 січня.

Кінофестиваль «Бо!» дістався до нашої столиці

Із 15 по 22 грудня у кінотеатрі «Жовтень» відбудуться покази польсько-українського мандрівного кінофестивалю «Бо!». Як повідомив креативний директор фестивалю Дмитро Іванов, це ініціатива польських та українських кінематографістів, спрямована на активізацію співпраці між двома країнами в галузі кіно та ширше ознайомлення глядачів обох країн із кінематографом сусідів. Засновниками фестивалю є польська студія «Бо!» та українська компанія «Батискаф Продакшн». «Оригінальна ідея фестивалю — в його мандрівному форматі, спрямованому на те, щоб якомога більша аудиторія побачила фільми своїх сусідів. Заходи відбуватимуться в різних містах, причому обов’язково частина фестивалю — в Польщі, частина — в Україні», — зазначив Д. Іванов. Цього року фестиваль «Бо!» відбувається вперше, і перед тим, як завітати до Києва, він побував уже в трьох обласних центрах — Луцьку, Тернополі та Львові. В програмі — повнометражні ігрові та документальні фільми обох країн. Чимало з них є лідерами польського кінопрокату останніх років.

Біографія Стіва Джобса стала бестселером

Інтернет-магазин Amazon представив десять книжок, які краще за інші продавалися 2011 року. Список розміщено на спеціальній сторінці сайта. Бестселером року стала книжка Волтера Ісааксона «Стів Джобс» . До топ-3 увійшли: життєпис акторки Тіни Фей «Боссіпентс» та мемуари Джейсі Лі Дугард «Украдене життя», яку було викрадено в 11 років і яка провела 18 років під замком. Книжка Дугард стала бестселером відразу після надходження в продаж. Також до десятки потрапили книжки «Затворниця Мілл Рівер» Дарсі Чена, книжка Еріка Ларсена «У саду звірів», «Танок із драконами» Джорджа Мартіна, «Паризька дружина» Паулі МакЛейн, «Сторони процесу» Джона Грішема, «Абатство» Кріса Калвера та «Спадок» Крістофера Паоліні, повідомляє lenta.ru . До речі, інтернет-магазин запустив «віртуальну книгозбірню», доступну власникам електронних читалок Kindle. Раз на місяць користувачі, які купили преміум-акаунт Amazon Prime, можуть безкоштовно «брати» одну книжку зі спеціального списку, проте її потрібно «здати»,щоб мати можливість читати наступну. У «віртуальній книгозбірні» представлено близько п’яти тисяч книжок, а всього на Amazon продається понад 33 мільйони творів.

Театральна новинка грудня — «За двома зайцями»

17, 18 і 30 грудня Київський театр оперети запросить глядачів на прем’єру мюзиклу «За двома зайцями». Це сучасне прочитання відомої комедії М. Старицького. Ідея поставки виникла спонтанно: фрагмент із оперети В. Ільїна та В. Лукашова, презентований під час Гала-концерту на честь закриття сезону в червні, так сподобався глядачам, що це дало творчий імпульс для створення нової вистави. Глядачів очікують приємні несподіванки: тандем Голохвастова та його внутрішнього голосу, пристрасне танго Секлити, «політ джмеля» у виконанні Химки та ін. У постановці використані лібрето Д. Шевцова, написане за мотивами однойменної п’єси М.Старицького «За двома зайцями», та музика В. Ільїна та В. Лукашова. Крім того, у виставі звучатимуть твори Вільєльде, Римського-Корсакова, Шуберта, Хачатуряна, Шишкіна, Мендельсона в музичному аранжуванні Д. Морозова. «Ця вистава буде ексцентричною-ігровою у класичній інтерпретації, де дуже сучасно звучатимуть класичні репліки, — зазначає режисер Богдан Струтинський. — Та персонажі, не дивлячись на костюми тієї епохи, будуть схожими на наших сучасників. Наприклад, у розмовах Проні та Голохвастова є велика кількість слів, які при певних акцентах та інтонаціях отримують нові значення. Це звучатиме смішно та актуально», повідомляє Оксана ТРОЩАНОВСЬКА.

«Короля Роѓера» вперше почують у Києві

15 грудня в Національній опері України відбудеться концертне виконання опери «Король Роґер» видатного польського композитора Кароля Шимановського, який народився в Україні. Ця вистава завершить міжнародну програму I, CULTURE у рамках головування Польщі в Раді ЄС. У постановці візьмуть участь українські митці — симфонічний оркестр Національної опери та капела «Думка», а солістами виступлять польські співаки Міколай Заласіньський (Роґер II) та Івона Хосса (Роксана). Диригент та художній керівник постановки — Міхал Клауза. Нагадаємо, оперу «Король Роґер» композитор завершив 1924 року після своєї тривалої подорожі по Сицилії та Північній Африці. Вперше опера була виконана 1926 р. у Варшаві. Лібрето до неї написав двоюрідний брат композитора Ярослав Івашкевич, а партію сопрано виконала рідна сестра Станіслава Корвін-Шимановська. Дія опери «Король Роґер» відбувається в Сицилії XII ст. Таємничий прибулець із далеких країн проповідує нову релігію радості та щастя, ним захоплюється кохана сицилійського короля Роксана. Прибулець — бог Діоніс, його супутники — сатири, менади й вакханки. Тільки Роґеру вдається подолати владу нового бога, щоправда, ціною втрати коханої...Оперу Шимановського ставили в Дуйсбурзі (1928 р.), Празі (1932 р.) та Лондоні (1975 р.), повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.

Дні казахстанського кіно в Києві

У Будинку кіно за підтримки Посольства Республіки Казахстан в Україні та АТ «Казахфільм ім. Ш.Айманова» відкрилися Дні казахстанського кіно. Програму приурочено до святкування 20-річчя незалежності Казахстану, в ній представлено роботи останніх років — «Небо мого дитинства» Рустема Абдрашова, «Кочівник» Рустама Ібрагімбекова, «Жеруйик» Сламбека Тауєкела і «Хто Ви, пане Ка?» Венери Нігматуліної. Дні казахстанського кіно відкрила стрічка «Небо мого дитинства», створена за мотивами книжок президента РК Н.Назарбаєва. У фойє Будинку кіно розгорнуто фотовиставку «Казахстан: дзеркало 20 років».

Газета: 
Рубрика: