Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

22 червня, 1999 - 00:00

Вернісаж стратега провокації

Сьогодні Польський інститут у Києві та Національна спілка художників України в Будинку художника проводить вернісаж відомого фотомайстра Ришарда Горовіца, який народився 1939 року в Кракові. Дитиною був в'язнем Освенціму — одним із наймолодших, хто врятувався від смерті в концтаборі. Закінчив ліцей пластичного мистецтва, студіював також у краківській Академії образотворчого мистецтва. 1959 року виїхав до Нью-Йорка, де продовжив навчання в Інституті Пратта. Після закінчення навчання працював у різних агенціях, згодом став арт-директором нью- йоркської агенції Grey Advertising. У листопаді 1967 року відкрив власну фотографічну студію в Нью-Йорку. Був багаторазово нагороджений американськими професійними організаціями за досягнення в мистецтві фотографії. Естетичний феномен фотографії Горовіца постав власне під впливом його стратегії провокації. Незалежно від спрямування — чи то фотографії для реклами, чи видавництв, експериментів, чи то особистих цілей — у творчості Горовіца протягом останніх 20 років домінують шокуючі, оригінальні образи, які підважують саму логіку сприйняття фотографічної нарації і загальну фотографічну іконографію. Його твори є виявом вільної, нічим не обмеженої уяви, котра грає тим, що є неочікуваним і незвичним. Його інструментами є одночасно конвенційна оптика об'єктива фотоапарата та рафіновані перетворення найсучаснішого комп'ютерного програмування, повідомляє «День».

День своєї смерті театр відсвяткував... капусником

Другий рік Молодіжний емоційний театр Луганська (МЕТЛУГ) на початку червня влаштовує собі «похорони» на знак протесту проти ігнорування театру місцевою владою. Минулого року, приміром, його навіть позбавили приміщення, і артисти змушені сьогодні тулитися по кутках.

У день проведення акції артисти театру, а з ними й представники засобів масової інформації прийшли до старої будівлі МЕТЛУГу, на якій, до речі, досі збереглася вивіска, й розіграли тут імпровізовану виставу. До «стіни плачу», розмальованої безліччю автографів, поклали квіти, промовили некрологи. Директор міжнародного фестивалю «Мистецьке березілля» Сергій Проскурня надіслав факсограму, в якій висловив свої добрі побажання в зв'язку зі святом, яке хоч і назване траурним, але сповнене оптимізму, бажання жити й працювати далі, повідомляє Алла АНТИПОВА , «День».

Газета: 
Рубрика: