Жульєтт Бінош зіграє художницю Камілу Клодель
Знаменита французька акторка зніметься у фільмі Бруно Дюмона «La Creatrice» (назву можна перекласти як «Художниця»), повідомляє Lenta.ru, посилаючись на The PlayList. У стрічці йтиметься про французьку скульпторку та художницю Камілу Клодель. У середині 80-х років XIX століття вона почала працювати в майстерні Огюста Родена. Каміла була моделлю та джерелом натхнення для Родена, а з часом стала й коханкою. На початку XX століття Клодель було поставлено діагноз — «шизофренія». Вона звинувачувала Родена в крадіжці її ідей, а також у організації змови, метою якої було її вбивство. Останні 30 років життя Каміла провела в клініці. Клодель померла 1943 року. У фільмі Дюмона Камілу зіграє Жульєтт Бінош — акторка, хобі якої — малювання (виставку своїх портретів і картин, написаних гуашшю, вона представляла торік у Києві — в рамках «Французької весни»). Прикметно, що досі режисер вважав за краще працювати переважно з непрофесійними акторами. Бінош стане першою володаркою зіркового статусу, яка знялася в Дюмона. Нагадаємо, раніше Жульєтт Бінош виконувала ролі в таких фільмах, як «Коханці з Нового мосту», «Англійський пацієнт», «Шоколад», «Париж, я люблю тебе» й «Копія вірна». За роль в «Англійському пацієнтові» акторка отримала «Оскар».
«Бал у Савойї» — найкраща вистава фестивалю Viata e frumoasa! (Румунія)
Бухарестські театрали розкупили всі білети на виставу Київського національного академічного театру оперети «Бал у Савойї». Цією постановкою українські митці представляли нашу країну на IV Міжнародному фестивалі музичних виконавчих мистецтв Viata e frumoasa! («Життя прекрасне!»), повідомляє прес-служба Київської оперети. «Бал у Савойї» зламав мовний бар’єр: якщо зал реагував миттєво по закінченню репліки — значить, це були глядачі з української, а коли — із запізненням на 10 — 15 секунд — це вже іншомовна публіка прочитала субтитри на екрані», — розказав художній керівник Оперети Богдан Струтинський. Окрім того, актори зробили сюрприз публіці — вставили кілька реплік румунською мовою. Наприклад, віталися румунською: «Буено сера!», а в другому акті актор Сергій Авдєєв, який грав головного героя (журналіста Арістіда Стенвуда), в сцені з пістолетом у номері Мадлен майже весь текст видав румунською, дотепно імпровізував під невщухаючий сміх та овації публіки. Фінальним акордом стали слова відомого американського продюсера, які для мене були дуже приємними й важливими: «Бал у Савойї» — це найкраща вистава фестивалю! Вона вся — від початку до кінця — витримана в єдиному стилі, а стиль — це найважче в режисурі, й його треба не тільки віднайти, а й додержуватися», — повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.
Розкрито таємницю Страдіварі
Учені за допомогою методу комп’ютерної томографії відтворили копію однієї зі скрипок Страдіварі. Свою роботу фахівці представили на щорічній зустрічі Радіологічного товариства Північної Америки. Коротко результати представлено в прес-релізі організації. Дослідники отримали близько тисячі зображень різних частин інструмента й, використовуючи їх, змогли сконструювати точну копію скрипки, створеної Антоніо Страдіварі 1704 року (вона відома як Betts). Учені спробували скопіювати всі особливості поверхні та внутрішньої структури інструмента, включаючи товщину стінок у різних місцях, тріщини, мікропошкодження тощо, повідомляє rsna.org. Готову скрипку вручну полакували. Автори нової роботи розраховують, що вона допоможе фахівцям зрозуміти, в чому полягає таємниця створення інструментів із хорошим звучанням. Раніше інший колектив дослідників провів масштабний аналіз скрипок із якістю звучання від «поганого» до «прекрасного» і з’ясував, які характеристики відрізняють інструменти з видатними характеристиками від інших.
Турне Хворостовського завершиться в Києві 16 грудня
Нині відомий баритон Дмитро Хворостовський гастролює Росією та Україною. Турне складається з дев’яти концертів. Старт програми почався в Омську, де Дмитро зустрівся зі своїм давнім колегою — піаністом Іварі Ілля, повідомляє офіційний сайт співця. Потім відбулися концерти з серії циклу «Хворостовський і Друзі». Цього разу Дмитро виступає з відомим тенором Марчелло Джордані: 3 грудня — в Москві (Кремлівському палаці) і 6 грудня — в Санкт-Петербурзі (БКЗ «Октябрьский»). Завершиться турне 16 грудня в Києві (Палац «Україна»). Дмитро Хворостовський виконає популярні оперні арії та романси, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.