Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Культура

23 листопада, 2011 - 00:00

Київські уроки співу від Ріггса

Уперше до Києва приїздить один з найавторитетніших і найвідоміших педагогів вокалу в світі. З 1 по 5 грудня Сет Ріггс проведе майстер-класи для українських вокалістів. Нагадаємо, його учнями, володарями понад 120 Греммі (!), були такі зірки, як Мадонна, Дженніфер Лопес, Стіві Вандер, Барбара Стрейзанд, Тіна Тьорнер, Хуліо Іглесіас, Майкл Джексон та інші. Він створив свою систему викладання вокалу SLS (Speech Level Singing), за якою навчає вже понад півстоліття. До речі, Сет Ріггс три роки виступав на Бродвеї і протягом шести сезонів працював запрошеним артистом у Нью-йоркському театрі, але у розпалі своєї кар’єри він почав допомагати своїм колегам як учитель співу. Студенти Ріггса протягом останніх 10 років здобули безліч призів, премій і стипендій. Його учні успішно працюють не лише в шоу-бізнесі, а й виступають у оперних театрах Мюнхена, Гамбурга, Франкфурта, Зальцбурга, Відня, а також на легендарних сценах «Ла Скала», «Ковент Гарден» тощо. З поп-королем Майклом Джексоном Ріггс познайомився 32 роки тому. Стосунки між Сетом і Майклом були, як у батька та сина. Організатором майстер-класів у Києві виступає компанія ICMG і продюсерський центр UMMG, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.

«Різдвяні зустрічі: Три Піано»

Так називається доброчинний гала-концерт, який відбудеться 4 грудня в Національній філармонії України. Вечір організовано Міжнародним фестивалем «Сходи до Неба». У програмі «Різдвяні зустрічі: Три Піано» виступатимуть майстри класичного оперного мистецтва та джазу, зокрема знаменитий український бас Анатолій Кочерга, який живе у Відні (до речі, у №108 «День» друкував інтерв’ю зі співаком, який у форматі open-air 28 червня планував виступити в нашій столиці, але через зливові дощі концерт на Європейській площі так і не відбувся), французький джазовий піаніст Дмитро Найдич, композитор і піаніст Ігор Стецюк, піаніст-віртуоз Євген Громов, соліст Національної Опери України Лілія Гревцова (сопрано), які виконають романси й арії з опер, оригінальні композиції, джазові вокальні й інструментальні імпровізації. Також відбудеться показ колекції вечірніх суконь модельєра Ольги Симонової. Цей вечір спрямований на підтримку творчості талановитої молоді України, а також забезпечення необхідним технічним устаткуванням кафедри композиції Національної музичної академії України ім. П. Чайковського, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.

Пейзажі-притчі

В Українському фонді культури проходить виставка київського живописця та графіка Юрія Кутілова. Зв’язані глибокою внутрішньою єдністю, його роботи створені в кількох, парадоксально між собою несхожих, художніх манерах. Для деяких з них (особливо в графіці) характерним є трагічний експресіонізм, майже гротеск, що перетворює, втім, цілком впізнанні жанрові сцени — й піднімає їх до рівня притчі. Гротеск живописних творів набагато умовніший, символічніший, але й масштабніший — йдеться вже не про долю країни або навіть народу, а всього світу! При цьому Юрій Кутілов — автор сліпучих, сповнених пленерної свіжості, світла й повітря пейзажів, на яких мальовничі куточки весняного Києва, потопаючі у зелені затишні дачні будиночки або просто пізнє осіннє поле з величезними тьмяно-оранжевими гарбузами та високими сухими стеблами кукурудзи, повідомляє Оксана Ламонова.

Почали знімати фільм «Великий Гетсбі»

В Інтернеті з’явилися перші світлини зі знімального майданчика фільму База Лурмана «Великий Гетсбі», повідомляє lenta.ru. На знімках видно акторів Леонардо ді Капріо, Кері Малліган і Тобі Магуайра у образі героїв картини. Ді Капріо грає Джея Гетсбі, Малліган — Дейзі Бьюкенен. Магуайр виконує роль Ніка Карравея (саме від імені цього персонажа ведеться оповідь у романі «Великий Гетсбі» Френсіса Скотта Фіцджеральда). Лурман розпочав зйомки «Великого Гетсбі» у вересні. Картину буде випущено в прокат у форматі 3D 25 грудня 2012 р. До речі, версія Лурмана — не перша екранізація роману Фіцджеральда. Кінофільми, засновані на книжці, виходили в прокат 1949 і 1974 рр. Окрім того, 2000-го глядачам було представлено телевізійну стрічку «Великий Гетсбі».

Британський композитор дописав моцартівський «Реквієм»

Викладач університету в Саутгемптоні та композитор Майкл Фініссі дописав фінал «Реквієму» Моцарта, останнього незавершеного твору композитора, повідомляє Бі-Бі-Сі. Над «Реквіємом», який було замовлено графом Францем фон Вальсегом на згадку про його дружину, Моцарт працював останні кілька місяців свого життя. Твір було дописано після смерті Моцарта його учнем Францем Ксавером Зюсмайєром та Йозефом Айблером. За словами Фініссі, при написанні музики він намагався представити Моцарта, який живе в XXI сторіччі й озирається на 1791 рік, а також думав про те, які композитори, музичні жанри та історичні факти могли на нього вплинути. Британський професор також зазначив, що робота над таким відомим і обговорюваним твором, як «Реквієм», стала для нього справжнім викликом. У той же час композитор зазначив, що намагався відштовхуватися від музики Моцарта, щоб нова частина доповнювала оригінальний твір, повідомляє портал Music News.

Газета: 
Рубрика: