Світ моди, або «Травіата» по-новому
17 і 23 листопада Київський муніципальний театр опери і балету для дітей та юнацтва представить свою нову роботу — оперу «Травіата» Дж. Верді. Головна героїня Віолетта не куртизанка, як у «Дамі з камеліями» О. Дюма-сина (на основі цього роману Франческо Марія П’яве написав лібрето опери), а топ-модель. Дія вистави перенесена в середину ХХ ст., коли в Парижі тільки зароджувалась індустрія будинків моди. Подіум, за задумом постановників, стає місцем, де для головної героїні опери стикаються робота, особисте життя і смерть. Головна героїня хвора на туберкульоз, але вона не піддається хворобі, старається зрозуміти справжні цінності життя, знайти і оцінити своє кохання до Альфреда... Постановник вистави — молодий режисер Віталій Пальчиков (інтерв’ю з режисером читайте в найближчих числах «Дня») вже зарекомендував себе незвичайними трактуваннями класичних творів. Диригент — Михайло Мороз, хормейстер — Анжела Масленнікова, балетмейстер — Кристина Шишкарьова, сценограф — Людмила Нагорна, а костюми створює дизайнер і стиліст — Анжела Лисиця. Постановники вистави підкреслюють, що вони хотіли наблизити історію про Віолетту до сучасності, щоб привернути до опери як прекрасного жанру високо мистецтва молоде покоління публіки. Музичний матеріал буде збагачено раніше не виконуваними в Києві фрагментами оригіналу твору Джузеппе Верді, що допомагає глибше розкрити образи героїв і ознайомити київську публіку з повнішою версією твору. У постановці задіяні провідні солісти, хор, оркестр та балет театру, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.
Граємо... в оперу
Королівський театр у Ковент-Гардені розробив присвячену опері гру, що вже продається в App Store. Як пише портал The Drum, за допомогою цієї гри театр сподівається зацікавити оперою молоде покоління британців. Гра називається «Шоу має тривати» (Show Must Go On). Її розробляла студія Hide & Seek, яка прославилася завдяки грі Tate Trumps для iPhone, зробленій на замовлення лондонського музею Tate Modern. У грі Show Must Go On користувач iPhone, iPod touch чи iPad стає менеджером у Королівському театрі. Гру зроблено за мотивами найвідоміших опер і балетів, наприклад «Одруження Фігаро», «Лебедине озеро», «Кармен» та «Лускунчик». Для реклами гри Королівський театр створив спеціальні сторіночки в Facebook і Twitter, а на YouTube розмістив трейлер Show Must Go On. Гра також рекламується на офіційному сайті Королівського театру.
Ювілей автора «Чорнобривців»
17 листопада в Будинку вчителя відбудеться вечір, присвячений 75-річчю Миколи Сингаївського. Він справжній майстер пісенного слова, поет — автор славнозвісних «Чорнобривців», пісні, яка вже відсвяткувала своє 50-річчя. Вона створена Миколою у 23 роки у співпраці з композитором Володимиром Верменичем, а першим виконавцем пісні став видатний співак Костянтин Огневий. До речі, у творчому доробку Сингаївського налічується майже п’ятсот пісень (!), написаних із багатьма відомими українськими композиторами, зокрема із Климентієм Домінченим, Ігорем Шамо, Віталієм та Аркадієм Філіпенками, Василем Волощуком, Олександром Зуєвим, Леонідом Попернацьким. Пісня «Чорнобривці» стала реквіємом Миколи Сингаївського не тільки його матері Уляні, а й усім матерям. Нині, перероблена багатьма ремейкерами на сучасний лад, і досі лунає на естраді. Згодом ще кілька пісень на вірші Миколи Сингаївського набули популярності: «Розляглося наше поле», «Безсмертник», «Полісяночка», «Від серця до серця», «В краю дитинства», «Сонце в долонях», «Рушники», «Пролітали гуси», «Зорепад», «Україно, зоре моя», «У вікна дивляться Карпати», «Джерело» та інші. Його вірші стають народними, а це чи не найвище визнання для кожного митця. Недарма одна з численних поетичних збірок називається «Я родом із пісні», що є освідченням автора в любові до цього жанру. Цікавою стала співпраця поета з відомим українським композитором і співаком із Житомирщини, колишнім солістом білоруського ансамблю «Сябри» Олесем Колядою. У різнобарв’ї жанрів визрів багатогранний талант Миколи Федоровича. Він не лише знаний поет, а й відомий публіцист, прозаїк, плідно працює в галузі художнього перекладу. «Уся моя біографія — у книгах, — підкреслює Сингаївський. — І не лише дата народження, школярство, робота. У поезії — моя душевна, громадянська сповідь. Почуття людської гідності, краси й справедливості — то первопочатки літератури і поезії зокрема. Поезія завжди поклик. Боротьба добра і зла. І пронизана вона єдиною вірою в те, що добро переможе і життя стане кращим», повідомляє Олександр БАКУМЕНКО.
«Без кордонів»
Так називається програма, якою представляють із 19 листопада по 2 грудня в Чернігові, Києві, Житомирі, Одесі, Тернополі, Вінниці, Хмельницькому, Івано-Франківську, Львові, Донецьку та Луганську відомий оркестр із Грузії «Тбілісі Біг-Бенд» і солістів — киянку Ольгу Крюкову та тбілісця Бориса Бедіа. 20 листопада артисти виступлять на сцені Палацу «Україна». Як розповіли «Дню» організатори гастролей, це шоу сповнене гумору та містики. У програмі представлені різні жанри, солісти виконають світові шлягери, оригінальні інструментальні та вокальні композиції грузинською, українською, італійською, російською, англійською та французькою мовами. Художній керівник і диригент «Тбілісі Біг-Бенд» — оркестру мерії м. Тбілісі — Гіві Гачечіладзе. Ці музиканти працювали з такими зірками, як Боб Мінцер, «Ladies Blues», Нані Брегвадзе та Вахтанг Кікабідзе. Нині солістами виступлять Ольга Крюкова та Борис Бедіа, чиї голоси зливаються органічно і трепетно. У програмі «Без кордонів» оркестранти, відклавши інструменти, а капела виконають також народні грузинські й українські пісні. Прозвучать популярні мелодії з фільму «Міміно», знамениті «Лалебі» та «Тбілісо». Бельканто Ольги Крюкової виграє новими барвами в обрамленні грузинського багатоголосся, а Бориса Бедіа називають грузинським Карузо. До речі, в лютому цього року вперше в нашій столиці на сцені Національної опери Ольга Крюкова виступала з грузинськими майстрами, але тоді «Тбілісі Біг-Бенд» їй акомпанував, а нині оркестранти будуть головними героями вечора, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.