Новинки британського кіно
Із 10 листопада до 14 грудня шість британських кінопрем’єр побачать глядачі Києва, Одеси, Львова, Харкова, Дніпропетровська і Донецька. За словами організаторів фестивалю «Нове британське кіно», до програми ввійшли найякісніші незалежні артхаус-фільми, учасники і переможці міжнародних кінофестивалів (ці стрічки ще не виходили в українському прокаті). Про новинки та рецензії на картини можна дізнатися на сайті www.britfilm.com.ua, на якому ви зможете зайти розклад сеансів та умови конкурсу кінорецензій для глядачів. У кінодобірці представлені стрічки: «Щось не так із Кевіном» — сімейна драма про материнське фіаско з культовою шотландською актрисою Тільдою Суінтон; «Останнє кохання на землі» — апокаліптична мелодрама про любов на тлі кінця світу за участю Евана Макгрегора та Єви Грін; «Сумбарина» — іронічна комедія про кохання двох проблемних підлітків від зірки серіалу «Айтішники» Річарда Айоаде; «Ірландець» — кримінальна комедія про ірландського поліцейського та агента ФБР, одна з кращих ролей Брендана Глісона; «Дорослі іграшки» — феєрична комедія про винахід вібратора з Меггі Джиленхол у головній ролі, та «Третя зірка» — пригодницька трагікомедія про міцну чоловічу дружбу та вічні людські цінності, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.
Каннський переможець Малик зніме дві стрічки з Бейлом
Американський кінокласик Терренс Малик, який за останні 40 років прославився перфекціонізмом і повільною роботою, протягом року оголошує вже про третій проект, повідомляє голлівудський ресурс Variety. Перша картина називається «Без закону». Головну роль зіграє Райан Гослінг, якого недавно можна було побачити у «Драйві» Ніколаса Віндінга Рефна та «Березневих ідах» Джорджа Клуні, а як другорядні персонажі у фільмі з’являться зірка «Темного лицаря» Крістіан Бейл, Руні Мара з «Дівчини з татуюванням дракона» та Хейлі Беннетт, що грала у Грега Аракі в «Ба-бах!» Актриса Кейт Бланшетт з цієї нагоди відволічеться від «Хоббіта». Перелік акторів, задіяних у другому проекті «Лицар кубків», частково повторює список учасників першого, хоча продюсери, які давно працюють з Маликом, — Сара Грін і Ніколас Гонда — підкреслюють, що дві історії ніяк не пов’язані між собою. Бейл, знайомий режисерові за «Новим світлом», цього разу зніметься у головній ролі, Кейт Бланшетт знову з’явиться в епізодах, її підтримає Ізабель Лукас із других «Трансформерів». Знімання обох фільмів розпочнеться 2012 року. Тим часом Малик продовжує роботу над любовною історією, що поки не має назви, за участю Бена Аффлека, Рейчел Макадамс, Хав’єра Бардема, Рейчел Вайс, зірки «бондіани» Ольги Куриленко та зірки «Древа життя» Джесіки Честейн. Фільмування відбувалося торік в Оклахома, частину епізодів довелося перезнімати цього року навесні, час виходу картини поки не розголошують. За даними ресурсу IndieWire, Аффлек грає письменника-невдаху, що одружився з героїнею Куриленко, щоб допомогти їй із візою, але насправді закоханого в героїню Макадамс. Коли родинні проблеми починають позначатися на дитині (Тетяна Чилін), пара звертається за порадою до священика, отця Квінтана (Бардем), який намагається відмовити обох від розлучення, але врешті-решт жахливо втомлюється від необхідності вирішувати чужі проблеми, ігноруючи власні. Крім того, найближчим часом передбачено випуск заснованого на космогонічних фрагментах «Древа життя» тривимірної історії життя на Землі, викладеної голосом Бреда Пітта.
Живопис і графіку Кричевського представили в США
У Нью-Йорку вшановують Василя Григоровича Кричевського — одного з найвидатніших українських художників ХХ століття. Виставка його творів проходить у Генеральному консульстві України до 10 листопада. Експозиція, організована за сприяння Василя Лінде-Кричевського, внука митця, і галереї «Артфіра», започатковує проект Генерального консульства України в Нью-Йорку «Митці українського зарубіжжя». Виставка «Василь Григорович Кричевський: живопис і графіка» складається з 10 олійних картин і 10 графічних творів, а також мультимедійної презентації. Кричевський відігравав важливу роль у встановленні української академічної художньої школи. Він є засновником українського стилю в архітектурі, першим художником українського кіно, новаторським графіком, який розробив державний герб нашої країни — Тризуб, колекціонером декоративного й прикладного мистецтва та українського фольклору, істориком мистецтва, художником-декоратором і надзвичайно плідним учителем. Василь Григорович був одним із засновників Української академії мистецтв, започаткував український стиль у театрі та кіноіндустрії, заснував сучасний український дизайн книги. А ще Кричевський став засновником потужної української художньої династії. У 2013 р. Національний художній музей України планує організувати виставку «Художня династія Кричевських», де будуть експоновані роботи майстра і членів його родини: Василя Григоровича Кричевського (1872—1952 рр.), Федора Григоровича Кричевського (1879—1947 рр.), Миколи Васильовича Кричевського (1898—1961 рр.), Василя Васильовича Кричевського (1901—1978 рр.), Галини Кричевської-Лінде (1918—2006 рр.), Катерини Кричевської-Росандич (народилася 1926 року, живе й працює у Каліфорнії), Оксани Лінде-Очоа (1948 р.), Василя Лінде-Кричевського (1953 р.), Бланки-Мирослави Лінде (1976 р.) і Василя Лінде-молодшого (1985 р.).