Чернівчани готуються до ювілею Назарія Яремчука
Із 28 по 30 листопада на Буковині пройдуть святкові заходи, присвячені 60-річчю з дня народження популярного українського естрадного співака. У філармонії проведуть вечір-спогад про Назарія Яремчука, відбудеться Конкурс молодих виконавців сучасної естрадної пісні, відкриють меморіальну дошку на фасаді будинку Чернівецької філармонії, а також покладуть квіти на могилу співака на Центральному кладовищі міста Чернівці. У Музеї-садибі Яремчука в місті Вижниця пройде гала-концерт у Будинку культури за участю переможців Конкурсу молодих виконавців сучасної естрадної пісні імені Назарія Яремчука. Начальник управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації Іван Петрусяк підкреслив, що Конкурс сучасної естрадної пісні ім. Назарія Яремчука передбачає підтримку молодих талановитих виконавців. Участь у цьогорічному конкурсі візьмуть молоді виконавці віком 16—19 років з усіх областей України. У першому турі виступить 30 виконавців, а до другого туру потрапить 10 учасників. Назарій Яремчук завжди уважно ставився до молодих виконавців, і саме цю ідею підтримки талановитої молоді закладено в суть конкурсу, повідомляє прес-служба облдержадміністрації. Крім цього, передбачено заснування обласної премії ім. Назарія Яремчука, фестивалю сучасної естрадної пісні, проведення циклу музично-літературних вечорів, книжкових виставок, фотовиставок у закладах культури та освіти області, ретроспективний показ телевізійних програм з використанням кіно- та відеоматеріалів за участю Назарія Яремчука, цикл телерадіопередач та публікацій у засобах масової інформації, присвячених життю та творчій діяльності співака.
Париж... на Хрещатику
3 листопада у столичному Будинку вчителя відбудеться прем’єра мюзиклу Сafe-chantant Khreschatyk. Спектакль поставив відомий київський режисер Ігор Славинський. Мюзикл перенесе глядачів у паризьке кафе на... Хрещатику, де панує романтична атмосфера. Сюжет розгортається на музичному тлі — звучать класичні композиції французького шансону. До речі, всі пісні виконують наживо молоді співаки й артисти київських театрів, а оригінальні аранжування створені хористами з міста Нансі, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.
Аукціон сучасного мистецтва
У київському Центрі сучасного мистецтва М17 (вул. Антоновича, 104) проходить передаукціонна виставка українського та російського сучасного мистецтва. На ній представлено понад 140 робіт найпопулярніших художників, у тому числі — рідкісні колекційні роботи Леоніда Вартіванова, Дмитра Кавсана, монументальні полотна Арсена Савадова та Олександра Гнилицького, а також скандальні твори Іллі Чічкана та Олександра Савка. «Pride» Савадова (з моменту написання) експонувалася лише в Нью-Йорку, а українським шанувальникам мистецтва представлена вперше. Важливими елементами колекції є також ранні роботи творчих тандемів «Мартинчики» та «Перці», чиї роботи перебувають у колекціях Третьяковської галереї і PinchukArtCentre. Варто відзначити роботи Олександра Ройтбурда й Анатолія Криволапа — найдорожчих, за результатами продажів на західних аукціонах, вітчизняних художників. На передаукціонній виставці експонуються щонайповніші зібрання українського молодого мистецтва. Представлено всі актуальні напрями й техніка сontemporary art — живопис, фото, колаж, street art, video art, інсталяція, об’єкт, 3D. Блок молодих художників відкриває переможець премії PinchukArtCentre 2009 р. Артем Волокітін. Колекцію виставки оцінено експертами в 800 000 — 1 000 000 дол., і, на думку одного з провідних експертів сучасного арт-ринку Олександра Соловйова, є кращим цілісним зібранням серед тих, що виставлялися до цих пір. Аукціон відбудеться 29 жовтня. Організатор виставки й торгів — Аукціонний дім «Золотое сечение».
Кінокомпозитор року — Олександр Депла
У бельгійському місті Генті відбулося вручення нагород Всесвітньої академії саундтреків (WSA). Утретє поспіль композитором року став Олександр Депла (Франція), що написав музику до таких фільмів, як «Гаррі Поттер і Дари смерті», «Король говорить» та «Древо життя», повідомляє OpenSpece із посиланням на Variety. На останній церемонії вручення нагород Європейською кіноакадемією (EFA) Депла отримав винагороду за саундтрек до фільму Романа Поланські «Примара». Приз Всесвітньої академії саундтреків за кращу звукову доріжку до фільму отримав Ганс Ціммер, що створив музику до фільму «Початок» (Inception) Крістофера Нолана. Автором кращої оригінальної пісні став композитор Ренді Ньюман (We Belong Together з мультфільму «Історія іграшок-3: Велика втеча»). Почесну премію за внесок у індустрію вручили Джорджо Мородеру, італійському композитору, продюсеру та виконавцю, першовідкривачеві диско-музики 70-х. Автор тринадцяти студійних альбомів і незліченних колаборацій, Мородер також написав музику до понад 10 відомих кінофільмів, за що свого часу отримав чотири премії «Золотий глобус» і три «Оскари».