Про Олександра Годунова у США знімуть фільм
Компанія «Централ Партнершип» зніме чотирьохсерійний телефільм, присвячений артисту балету Олександрові Годунову, повідомляє lenta.ru. Він належав до складу трупи Великого театру з 1971 року. Танцюрист був зайнятий в таких постановках, як «Лебедине озеро», «Анна Кареніна», «Дон Кіхот», «Кармен-сюїта» і «Баядерка». У серпні 1979 року (під час гастролей Великого театру в Нью-Йорку) Олександр Годунов попросив політичного притулку в США. Його дружина, балерина Людмила Власова, вирішила повернутися на батьківщину. Літак, на якому вона мала намір летіти, упродовж кількох днів затримувався американськими властями: багато хто був переконаний, що Власова повертається не з власної волі. 1982 року було оформлено розлучення Годунова і Власової. Однією з центральних тем задуманої стрічки «ЦПШ» стануть саме взаємини подружжя. У картині буде показано, в першу чергу, події трьох днів, упродовж яких Власова не могла вилетіти з Нью-Йорка... Годунова прийняли до трупи Американського театру балету, де він виступав як прем’єр. Потім деякий час виступав з власною трупою. Як запрошена зірка, багато гастролював. 1985 року пішов з балету і продовжив кінокар’єру, проводив балетні майстер-класи. Причини смерті артиста в травні 1995 р. досі залишаються невідомими. Прах Годунова було розвіяно над Тихим океаном, його меморіал розташовано в Лос-Анджелесі. Епітафія на могилі говорить: «His future remained in the past» («Його майбутнє залишилося в минулому»). Зйомки фільму, який має робочу назву «Олександр Годунов», розпочнуться в квітні 2013 року. Людмила Власова візьме участь у створенні стрічки як консультант. До речі, 1985 року режисер Сергій Мікаелян поставив фільм «Рейс 222», який базувався на подіях серпня 1979-го за участю Годунова і Власової. Проте головним героєм фільму був спортсмен, а не танцівник (його дружина була солісткою балету). Людмила Власова вважає картину Мікаеляна «дуже невдалою».
Конкурсні «МУХі»
Експертна комісія розглянула понад 500 заявок і обрала 27 художників, які представили інсталяції, скульптуру, об’єкти і живопис у залі «МУХі», позиціонує себе як некомерційний проект, присвячений актуальному мистецтву, одне із завдань якого — дібрати кращих молодих художників для формування майбутнього сучасного мистецтва України. Ідея конкурсу належить кураторові київської галереї «Боттега» Марині Щербенко. Вона вважає, що для учасників є можливість зіставити свою творчість із роботами колег, набуваючи аналітичного досвіду, що для молодого художника так само важливо, як і сама перемога. Серед представлених на конкурс творів звертають на себе увагу цікаві роботи молодих, але вже відомих в Україні авторів: «Серія про опозицію фактур і поверхонь» Добрині Іванова, «Оксамитове ніщо» Євгенія Самборського, «Фінансова піраміда», створена у співавторстві Євгенієм Климчаком і Катериною Старостенко. Проект здійснено за підтримки Voronov Art Fundation, виставка відкрита до 28 листопада, повідомляє Олена ШАПІРО, мистецтвознавець.
Незалежне кіно США побачать кияни
Із 27 листопада по 2 грудня до столичного кінотеатру «Київ» привезуть американські фільми в рамках фестивалю «Незалежність», який в Україні відбудеться вже вдруге. Його слоган указує: «Незалежне кіно для незалежних людей». У програмі представлено сім ігрових і вісім документальних фільмів, серед яких номінанти й переможці кінофестивалів у Санденсі та інших американських форумах, які показують незалежне кіно. До афіші ігрового кіно увійшли: комедія «Безпеку не гарантую» (режисер Колін Тревор і Дерек Коннолі), фільм «Сесії» за мотивами автобіографії письменника та журналіста Марка О’Брайєна, «Каліфорнійське соло» режисера Маршала Леві, «Наелектризоване дитинство» Ребеки Томас, «Кінець кохання» Марка Веббера, а також «Слова» Брайана Клагмена та Лі Стернтала й «Поза законом» Джона Хіллкоута, які незабаром вийдуть у прокат. До програми документальних фільмів увійшло вісім стрічок: «Моя перебудова» (режисер Робін Гессман), «Фантазери» (режисер Джей Джей Твіл), «Голосніше за бомбу», (Грег Джейкобз, Йон Сискель), «Лотерея» (режисер Мадлен Саклер), «Найнебезпечніша людина на Землі» (режисери Джудіт Елріз, Рік Голдсміт), «Якщо дерева падають: історія звільнення Землі» (режисер Маршалл Каррі) та «Вулична бійка» (режисер Маршалл Каррі), «Фольк!» (режисер Роксі Топорович). На церемонію відкриття запрошено почесних гостей: посла США в Україні Джона Теффта; режисера Робіна Гессмана, продюсера Даррена Діна, режисера і продюсера Ріка Голдсміта, режисера і продюсера Роксі Топоровича, режисера і продюсера Маршалла Каррі, а також відомих українських кінематографістів, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.