Керівник театру одного актора Михайло Мельник, що отримав статус академічного, готує незвичайну виставу.
Влада Дніпропетровська надала відомому театру одного актора «Крик» статус академічного. Про цю новину керівник «Крику», лауреат Шевченківської премії Михайло Мельник довідався від журналістів. Він підкреслив, що надання театру «Крик» статусу академічного — «це моральне підтвердження високого рівня театру».
— Уперше в історії України театр одного актора отримав статус академічного. Для мене визнання Дніпропетровськом є дуже важливим. Таке високе звання дуже відповідальне. Добре, коли тебе і твій театр хочуть бачити, коли з тобою вітаються при зустрічі на вулиці», — сказав Михайло МЕЛЬНИК. — Завдяки новому статусу комунальний театр має можливість збільшити зарплату вісьмом штатним співробітникам. Для мене щастя, що на мої вистави приходять молоді люди. Я боюся відчути себе старим.
Тепер Мельник мріє зробити в своєму театрі сучасні декорації — такі, щоб глядачі «ахнули», коли увійдуть до зали. Незабаром художній керівник театру «Крик» планує познайомити глядачів із новою виставою. Для цього акторові доведеться перевтілитися в... жінку. «Я хочу поставити виставу «Квіти від повії» за мотивами новели Цвейга «Лист незнайомки». Ніхто і ніколи в житті не додумався так поставити. Зараз муза висить наді мною, але не сідає на плечі. У вільну хвилину мені треба добре навчиться грі на саксофоні, на цьому інструменті я граю у двох виставах», — пояснив Михайло Васильович. За словами режисера, постановці заважає ще одна перешкода. Зі сцени повинен звучати жіночий голос.
— Я не можу застосувати якісь технічні процесори, які б зробили мій голос жіночим або дозволити собі використовувати чужий голос для цієї ролі. Тому буде мій голос, розкладений на інші частоти, — розповів актор. — Цвейг — один із найбільших знавців жіночої натури. Він так само любив жінок, як люблю я. У кожній жінці він бачив богиню!»
Керівник театру «Крик» хоче відкрити виставку картин своєї молодшої дочки. За словами режисера, п’ятикласниця Марта володіє винятковим художнім обдарованням. «Я пообіцяв, що коли їй виповниться 16 років, організувати виставку в своєму театрі. Причому лише платну — тому, що по блату я нічого не роблю», — розповів М.Мельник. За словами актора, талант гарно малювати його дочці дістався від дідуся. Батько Михайла Мельника після війни залишився без рук і ока, але нещастя загартувало його, і він написав дві тисячі картин (!), які купували люди, і зміг виховати чотирьох дітей. «Я думаю, що душа мого батька в моїй дочці Марті. Я так не малював, хоча маленьким був дуже перспективним хлопчиком. Мені всі говорили: будеш художником. Але мій хист втілився в іншому. Тобто, я малюю, лише іншими фарбами», — сказав актор.
За роки існування театру «Крик» М.Мельник створив 12 вистав — нова з’являлася кожні два роки. Сам він вважає що, це неабияке досягнення, адже він завжди виступає в багатьох іпостасях — і актор, і режисер, і костюмер, і гример.